X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Болдинська осінь"

Завантажити презентацію

"Болдинська осінь"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

БОЛДИНСЬКА ОСІНЬ А. С. ПУШКІНА

Слайд 2

І пробуджується поезія в мені Душа соромиться ліричним волненьем, Тріпоче і звучить, і шукає, як уві сні Вилитися, нарешті, вільним проявленьем. І тут до мене йде незримий рой гостей, давні Знайомі, плоди моєї мрії. І думки в голові хвилюються в відвазі, І рими легкі назустріч їм біжать, І пальці просяться до пера, перо до паперу. Хвилина - і вірші вільно потечуть. (А. С. Пушкін. "Осінь")

Слайд 3

1830 1833 1834 БОЛДІНО

Слайд 4

«Сумна пора, очей очарованье! Приємна мені твоя прощальна краса. Люблю я пишне природи увяданье, В багрец і в золото одягнені лісу. В їх сінях вітру шум і свіже дихання, І млою волнистою покриті небеса, І рідкісний сонця промінь, і перші морози, І віддалені сивий зими погрози...»

Слайд 5

Дивно, що А. С. Пушкін називав осінь «сумною порою»...

Слайд 6

За осінь 1833 р. в Болдіно Пушкін написав "Мідного вершника", "Анджело", "Казку про мертву царівну", "Казку про рибака і рибку", "Пікову даму", вірші, закінчив "Історію Пугачова".

Слайд 7

Вже небо восени дихало, Вже рідше сонечко блищало, Коротше ставав день, Лісів таємничий покров З печальним шумом оголювалася, Лягав на поля туман, Гусей крикливий караван Тягнувся на південь: наближалася Досить нудна пора; Стояв листопад вже біля двору.

Слайд 8

Останній раз поет приїздив у Болдіно восени 1834 р. по заплутаних справах маєтки і прожив там місяць. Але цього разу він був настільки вимучений і понівечений душевно, що в середині жовтня повернувся в Петербург, написавши лише "Казку про золотого півника". Обкладинка зошита з рукописом «Казка про золотого півника», 1834.Болдіно

Слайд 9

«З річних часів я радий лише їй одній...» І з кожної осені я розцвітаю знову; Здоров'ю мою корисний російської холод; До звичок буття знову почуваю любов: Чредой злітає сон, чредой знаходить голод; Легко і радісно грає в серці кров, Бажання киплять - я знову щасливий, молодий, Я знову життя полн - такий мій організм (Прошу мені пробачити непотрібний прозаизм).

Слайд 10

Державний літературно-меморіальний музей-заповідник А. С. Пушкіна «Болдіно» Дата заснування - 24.06.1944 Дата відкриття - 18.06.1949

Слайд 11

Болдіно... Ще одне місце на землі, з яким зріднився Пушкін, і що без нього осиротіє...

Слайд 12

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література