X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Біографія Поля Верлена

Завантажити презентацію

Біографія Поля Верлена

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поль Верлен народився 30 березня 1844 року у місті Мец у родині військового інженера.У 1851 році родина оселилася в Парижі. Поль вчиться у ліцеї Бонапарта.В цей час виявилася його поетична обдарованість.У 1862 році Верлен записався на юридичний факультет університету, але до майбутньої професіі ставився байдуже,тому його не закінчив.

Слайд 2

У 1863 році вперше у журналі був надрукован вірш «Пан Прюдом».У 1864 році Верлен вступив на службу до страхового товариства. У 1865 році помер батько Поля. У 1866 році вийшла перша збірка Верлена «Сатурнічні поезії». Ця збірка продовжила традиціі поезії Шарля Бодлера. В 1869 році виходить друга збірка Верлена «Вишукані свята».

Слайд 3

У серпні 1871 року Верлен познайомився з молодим поетом Артюром Рембо. Влітку 1872 року,вирушив разом із другом у мандри.Вони відвідали Бельгію, Англію.У липні 1873 року у Брюсселі під час сварки Верлен вистрелив із револьвера і поранив Рембо.Суд виніс вирок: 2 роки тюремного ув’язнення. У тюрмі поет завершив роботу над віршами кращої із своїх збірок “Романси без слів”, яка вийшла друком 1874р.

Слайд 4

Перебуваючи за гратами,Верлен навернувся до католицизму.Пристрасне релігійне почуття дістало виявлення у збірці “Мудрість” (1881р.).У січні 1875 року ув’язнення скінчилось.Упродовж кількох років Верлен намагався жити за нормами доброчесного християнина, але невдовзі він знову став багато вживати спиртне.

Слайд 5

У 1886 році помирає матір,тоді поет зазнав тяжких злиднів,хвороби його переслідували. І у цей час до нього прийшла слава.Одна по одній виходили нові збіркі: “Колись і недавно”,”Кохання”, ”Паралельно”,”Щастя”, “Пісні для неї”.У 1894 році Верлена обрали “королем поетів”.Але це його вже не втішало,було занадто пізно. Злидні і хвороби не полишали його,8 січня 1896 року Верлен помер.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література