X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЗБЕРЕЖЕННЯ І ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО КУЛЬТУРНОГО СПАДКУ

Завантажити презентацію

ЗБЕРЕЖЕННЯ І ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО КУЛЬТУРНОГО СПАДКУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЗБЕРЕЖЕННЯ І ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО КУЛЬТУРНОГО СПАДКУ

Слайд 2

Визначні пам’ятки історії та культури України Культові споруди Свято-Успенська Святогірська Лавра Значний духовний осідок православних Східної України. З огляду на давність, історичну роль, благодатний вплив святині на духовне життя регіону та України, монастир у 2004 році отримав статус Лаври (третім після Києво-Печерської та Почаївської). Обитель є популярним духовно-туристичним центром.

Слайд 3

Визначні пам’ятки історії та культури України Культові споруди Андріївська церква (Київ) Андріївська церква – найяскравіша пам'ятка у стилі бароко. Для неї характерні всі головні риси цього архітектурного напряму: парадність, мальовничість та ефектність архітектурних форм, велика кількість та різноманітність декору, позолоти, легкість та динамічність силуету. Головною святинею Андріївської церкви є частка мощей Андрія Первозванного, привезена з Італії. Серед інших реліквій цього київського храму – Євангеліє в коштовному окладі, подароване церкві імператором Олександром.

Слайд 4

Визначні пам’ятки історії та культури України Культові споруди Монастир Сурб-Хач Монастир – середньовічна пам’ятка культури Криму. Протягом століть Сурб-Хач залишався центром духовної спадщини вірмен, завдяки чому в діаспорі вдалося зберегти рідну мову, звичаї, віру. Святиня входить до числа 200 найцінніших пам'ятників, що охороняються державою. Перебуває у юрисдикції Вірменської апостольської церкви. У 2008 році обитель відзначала 650-річчя з моменту заснування.

Слайд 5

Визначні пам’ятки історії та культури України Культові споруди Костел Святого Миколи Одна з найцікавіших споруд архітектури початку XX ст. Збудований в стилізованих готичних формах з високими стрілчастими шпилями, вирізняється стрункими пропорціями, легкістю, ясністю композиційної структури. Належить до кращих споруд архітектора В. Городецького. Розташований у центрі столиці на вулиці Великій Васильківській.

Слайд 6

Визначні пам’ятки історії та культури України Культові споруди Церква Святої Трійці (Калнишевського) Сумська область Шедевр української дерев’яної архітектури у селі Пустовійтівка. Будувалася за давньою технологією без використання цвяхів. Являє собою триверху, тризрубну споруду, план якої складається з трохи видовжених у напрямку схід-захід шестикутників – бабинця й вівтаря та центрального восьмигранника, витягнутого по осі південь-північ. Висота храму – 34 м. Троїцька церква входить до складу історико-культурного заповідника “Посулля”.

Слайд 7

ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАХОДИ для збереження й популяризації визначних пам’яток історії та культури України Культові споруди Забезпечити державну підтримку для проведення відновлювальних та реставраційних робіт на території: Андріївської церкви; костелу Святого Миколи; монастиря Сурб-Хач.

Слайд 8

ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАХОДИ для збереження й популяризації визначних пам’яток історії та культури України Культові споруди Ініціювати включення до Списку світової спадщини ЮНЕСКО: Свято-Успенської Святогірської Лаври; монастиря Сурб-Хач; Андріївської церкви.

Слайд 9

ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАХОДИ для збереження й популяризації визначних пам’яток історії та культури України Культові споруди Видати серію брошур, буклетів, поштових листівок, марок із зображеннями: Свято-Успенської Святогірської Лаври; церкви Святої Трійці (церква Калнишевського).

Слайд 10

Визначні пам’ятки історії та культури України Визначні писемні пам’ятки “Слово про закон і благодать” (1037-1050 рр.) Твір, присвячений, здавалося б традиційній для богослужебних проповідей темі, насправді наскрізь просякнутий актуальними політичними проблемами того часу. І головною з них – проблемою взаємовідносин Київської Русі та Візантійської імперії.

Слайд 11

Визначні пам’ятки історії та культури України Визначні писемні пам’ятки “Руська Правда” (XI–XII ст.) “Руська Правда” – найвизначніший збірник стародавнього руського права, важливе джерело для дослідження середньовічної історії права та суспільних відносин Руси-України і суміжних слов'янських народів.

Слайд 12

Визначні пам’ятки історії та культури України Визначні писемні пам’ятки “Пересопницьке Євангеліє” (XVI ст.) Визначна рукописна пам’ятка староукраїнської. мови та мистецтва XVI ст. Один з перших українських перекладів канонічного тексту (четвероєвангелія), здійснений у 1556-1561 роках. Книга свого часу стала дорогоцінним чинником утвердження живої української мови. Пересопницьке Євангеліє засвідчує загальний високий рівень української культури, що виявляється у справі книговидання.

Слайд 13

Визначні пам’ятки історії та культури України Визначні писемні пам’ятки “Острозька Біблія” (1581 р.) Перше повне друковане видання всіх книг Св. Письма церковно-слов’янською мовою. Острозька Біблія є досконалим зразком друкарського мистецтва України кінця 16 століття. Острозька Біблія завдяки високій якості перекладів довгий час не мала конкурентів у православно-слов’янському світі й фактично стала канонічним текстом.

Слайд 14

Визначні пам’ятки історії та культури України Визначні писемні пам’ятки “Літопис Самовидця” (XVII ст.) Козацький літопис староукраїнською мовою, одне з фундаментальних джерел з історії Східної Європи XVII століття, зокрема періоду Хмельниччини і Руїни в Україні. Написаний очевидцем подій, вихідцем з старшини Війська Запорозького. Праця Самовидця є винятковим за своєю самобутністю явищем української писемності XVII ст. Як історичне джерело літопис Самовидця містить повідомлення про такі події і явища, які не збереглися в жодних документах або ж передані тенденційно, з фактичними помилками.

Слайд 15

ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАХОДИ для збереження й популяризації визначних пам’яток історії та культури України Визначні писемні пам’ятки Здійснити перевидання визначних пам’яток духовної літератури, зберігши максимально автентичний вигляд першоджерел; Створити веб-сайт, присвячений давнім пам’яткам української писемності та книгодрукування і розмістити в електронній формі на ньому історичні джерела; Провести у 2011 році фестиваль української книги, а в його рамках теоретико-практичний семінар, присвячений проблемам слов’янської писемності та словесності; Організувати проведення у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі “Мистецький арсенал” щорічної виставки “Духовні книги України”.

Слайд 16

Визначні пам’ятки історії та культури України Визначні історико-археологічні ансамблі Палеолітична стоянка в с. Межиріч (Черкаська область) Межиріцька стоянка – відомий пам'ятник пізнього палеоліту, датується близько 13000 років до н.е. На стоянці відкрито чотири великих яранговидних наземних житла, побудованих із застосуванням великих костей і бивнів мамонтів, зібрано багатий кам'яний і кістяний матеріал, зокрема, світильники, антропоморфні фігурки, пряжки, застібки, голки, червона вохра, бурштин та інше. Одним з найбільш визначних відкриттів є знахідка найдревнішого у світі комплексу музичних інструментів, серед яких декорований барабан з черепа мамонта.

Слайд 17

Визначні пам’ятки історії та культури України Визначні історико-археологічні ансамблі Кам’яна могила (Запорізька область) Цей пам’ятник є унікальним не лише з геологічного (єдиний вихід піщаника в усій азовсько-чорноморській западині), але також з історико-археологічного погляду, оскільки довгий час використовувався древньою людиною як святилище й містить неповторні артефакти (зокрема, знамениті петрогліфи). Наскельне мистецтво Кам’яної могили, по суті, є аналогом витворів первісних людей у печерах Західної Європи, Уралу, Сибіру, і відрізняється лише переважанням мистецтва малих форм.

Слайд 18

Визначні пам’ятки історії та культури України Визначні історико-археологічні ансамблі Змієві вали (Лісостепова та степова територія України) Ці грандіозні земляні укріплення (насипи висотою 6-8 м і шириною 14-16 м, загальною довжиною близько 2000 км), залишки яких розташовані майже по всій лісостеповій та степовій території України, – одна з найдавніших пам’яток існування на території України високоорганізованого суспільства. Існують підстави стверджувати, що Змієві вали були споруджені набагато раніше часів Київської Русі племенами, які заселяли територію українського лісостепу та мали державну організацію. Ними могли бути скіфські племена доби раннього заліза (7-6 ст. до н. е.) або племена черняхівської культури (2-6 ст. н. е.). Ці найдавніші на території України фортифікаційні споруди досі майже не вивчені.

Слайд 19

Визначні пам’ятки історії та культури України Визначні історико-археологічні ансамблі Руїни Древнього Херсонесу (Автономна Республіка Крим) Херсонес Таврійський – заснований понад 2,5 тис. років тому на південному заході Криму. Його історія є частиною історії Древньої Греції, Древнього Риму та Візантії. Херсонес ще називають “Руською Троєю”. У сакральному плані Херсонес є одним з найдавніших християнських осередків не лише в Україні, а й у Східній Європі в цілому.

Слайд 20

Визначні пам’ятки історії та культури України Визначні історико-археологічні ансамблі Нікопольське курганне поле (Дніпропетровська область) Нікопольське курганне поле є визначним об’єктом археологічних досліджень. На ньому розташовані сотні поховань від доби неоліту і бронзи до скіфських часів. Всесвітньо відомі пам`ятки скіфської доби представлені електровою (сплав срібла і золота) вазою (курган Чортомлик) і золотою пектораллю (Товста могила).

Слайд 21

ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАХОДИ для збереження й популяризації визначних пам’яток історії та культури України Визначні історико-археологічні ансамблі Вжити належних заходів щодо: консервації археологічних знахідок на місці палеолітичної стоянки в с. Межиріч (Черкаська область); захисту петрогліфів від руйнації на стінах печер “Кам’яної могили”; збереження тих частин Змієвих валів, що становлять найбільшу історичну та туристичну цінність; припинення діяльності “чорних археологів” на Нікопольському курганному полі. Здійснити комплекс підготовчих робіт для включення до Списку світової спадщини ЮНЕСКО: Національного історико-археологічного заповідника “Кам’яна могила”; Національного заповідника “Херсонес Таврійський”; палеолітичної стоянки в с. Межиріч (Черкаська область). Ініціювати щорічне проведення у Нікопольському районі фестивалю “Золота пектораль”.

Слайд 22

Визначні пам’ятки історії та культури України Музейні комплекси Культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький арсенал" (Київ) Культурно-мистецький центр “Мистецький арсенал” позиціонує себе як принципово новий, концептуальний проект, який не заангажований упередженнями, вільний від політики, відкритий для імпровізацій та всього нового. Основними напрямками роботи Мистецького арсеналу є: комплектація й збереження фондів, експозиційно-виставкова діяльність, інформаційно-аналітична робота. Музей активно співпрацює з українськими та зарубіжними музеями, залучає до роботи представників науки, займається культурно-просвітницькою діяльністю.

Слайд 23

Визначні пам’ятки історії та культури України Музейні комплекси Акерманська фортеця (Одеська область) Акерманська фортеця – історико-архітектурний пам’ятник ХІІІ-ХV ст. н.е., одне з найбільших середньовічних міст-фортець у Європі. Вона збереглася на 80 %. Периметр її стін становить 2,5 кілометри, загальна площа – понад 9 га. Товщина стін становить від 1,5 до 5 метрів, висота стін та башт – від 5 до 15 метрів. За складом та станом збереження архітектурних об’єктів комплекс Тіри-Акермана близький до давнього Херсонесу в Криму, але на відміну від останнього споруди античної Тіри не були зруйновані в ході будівництва середньовічного міста та зберегли свою автентичність до нашого часу.

Слайд 24

Визначні пам’ятки історії та культури України Музейні комплекси Хотинська фортеця (Чернівецька область) Унікальна історична пам’ятка XIII–XVIII століття у місті Хотин, що у Чернівецькій області. Сьогодні на території фортеці розташований Державний історико-архітектурний заповідник “Хотинська фортеця”. Одне із семи чудес України.

Слайд 25

Визначні пам’ятки історії та культури України Музейні комплекси Резиденція митрополитів Православної церкви Буковини і Далмації (Чернівці) Шедевр зодчества, архітектурний символ Чернівців, спроектований чеським архітектором Й. Главкою і споруджений протягом 1864–1882 рр.. Унікальний ансамбль, архітектура якого за художніми принципами поєднує історичні традиції розпланування часів Візантії, романського періоду монастирського будівництва, цегляної готики Центральної та Північно-Східної Європи, планувальні принципи бароко.

Слайд 26

Визначні пам’ятки історії та культури України Музейні комплекси Олеський замок (Львівська область) Пам'ятка архітектури і історії XIII-XVIII століття. Уперше згадується в історичних джерелах 1327 р. Протягом своєї довгої історії замок неодноразово перебудовувався і зазнавав руйнувань. На кінець 60-х років ХХ століття замок перебував у сильно пошкодженому стані. Протягом 1970 – 1975 рр. під керівництвом Б. Возницького було проведено комплексні реставраційні роботи. 1975 року було відкрито музей, і відтоді розпочалося його нове життя: тут створено музей-заповідник – філіал Львівської галереї мистецтв.

Слайд 27

ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАХОДИ для збереження й популяризації визначних пам’яток історії та культури України Музейні комплекси Завершити будівництво та організувати повноцінне функціонування усіх складових Національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал”; Забезпечити виконання “Мистецьким арсеналом” завдання об’єднання досягнень вітчизняної культури минулого і сьогодення; Реалізувати потенціал “Мистецького арсеналу” як експозиційно-виставкового, інформаційно-аналітичного, культурно-просвітницького та туристичного центру; Активно розбудовувати співпрацю з українськими та іноземними музейно-культурними комплексами. Завершити архітектурну реставрацію Акерманської фортеці. Випустити пам’ятні монети із зображенням монументальних споруд-корпусів, що становлять цілісну композицію ансамблю Резиденції митрополитів Православної церкви Буковини і Далмації. Забезпечити розвиток туристичної інфраструктури до: Національного заповідника “Херсонес Таврійський”; Національного історико-археологічного заповідника “Кам’яна могила”; Музею-заповідника “Акерманська фортеця”; Державного історико-архітектурного заповідника “Хотинська фортеця”; Музею-заповідника “Олеський замок”. 

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Я і Україна