X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Як Україна незалежність приймала

Завантажити презентацію

Як Україна незалежність приймала

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Як Україна незалежність приймала =)

Слайд 2

Перші масштабні хвилі народного невдоволення: В 1989 політичні страйки вибухнули в Донбасі, а в Києві було сформовано Народний Рух України. Навесні 1989 р. в СРСР було проведено перші вільні вибори (з 1917 р.), які призвели до появи нового центру влади у вигляді дворівневої представницької системи: З’їзду Народних Депутатів СРСР та постійно діючої Верховної Ради СРСР, яка обиралася під час засідань з’їзду. В новій ситуації В,Щербицький довгий час не мав реальної влади. Диктатура партії та вся тоталітарна система невдовзі розлетілися вщент.

Слайд 3

Слайд 4

В березні 1990 р. були проведені вибори в Верховну Раду УРСР та місцеві ради. На політичній арені з’явилося багато нових політичних фігур, прибічників реформ. 16 липня 1990 р. Парламентом було затверджено Декларацію Незалежності України. Для того, щоб врятувати Радянський Союз, М.Горбачов почав переговори з керівниками республік щодо умов нової союзної угоди, в якій могли б враховуватися принципи державної незалежності, проголошеної республіканськими парламентами.

Слайд 5

У Верховній раді велись бурхливі переговори

Слайд 6

Ввечері 19 травня 1991 р. представники консервативного крила центрального керівництва країни зробили спробу здійснити державний переворот, намагаючись повернути життя в країні до стану, який існував до 1985 р. Путч (за участю керівників ЦК КПУ) провалився. 24 серпня позачергова сесія Верховної Ради УРСР затвердила законопроект „Про оголошення незалежності України”. Наприкінці серпня 1991 р. було прийнято постанову про тимчасове припинення з наступною забороною діяльності Компартії України. 1 грудня 1991 р. відбувся референдум щодо прийняття законопроекту „Про оголошення незалежності України”. Позитивно проголосували 90.3% населення України, які прийняли участь у референдумі. Також були проведені вибори першого президента України, яким став Л.Кравчук.

Слайд 7

Референдум в Україні поставив під сумнів існування СРСР. Тижнем пізніше Президент РСФСР Б.Єльцин, Л.Кравчук та Голова Верховної Ради Білорусі С.Шушкевич під час зустрічі в Мінську проголосили, що СРСР як суб’єкта міжнародного права та географічної одиниці більше не існує. Україна стала незалежною суверенною державою. Відповідь світової громади на результати референдуму була несподівано одностайною: до грудня 1991 р. незалежність України була визнана 68 державами, а в 1992 р. – 64 країнами. Уряд Б.Єльцина одним із перших визнав українську державу та сподівався, що Москва залишиться керівним центром на всій території колишнього СРСР який за допомогою механізму СНД не перетвориться на військово-політичне угруповання або новий варіант Союзу. Україна утрималася від підписання угоди, яка надавала установам Союзу наддержавних функцій

Слайд 8

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України

Слайд 9

Ось і вищезгаданий АКТ

Слайд 10

На сьогодні ми маємо суверенну державу – УКРАЇНУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна