X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Великодня писанка

Завантажити презентацію

Великодня писанка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Великодня писанка Замаєнко Олена Василівна, вчитель-методист НВОК№110 м.Запоріжжя, вища категорія

Слайд 2

Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила. Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник також дуже давно. З першим променем сонця священик в церкві сповіщає: «Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину воскрес!». Під час урочистого обходу храму святять паски, крашанки та різний наїдок. Потім усі розходяться по домівках, щоб сповістити одне одного про велику радість та привітати зі світлим урочистим святом.

Слайд 3

Як і Різдво, Великдень — родинне свято, на нього збиралася вся родина. За традицією, розпочинаючи урочистий сніданок, господар обрізав зі свяченої паски скибочки з трьох боків, приказуючи: — Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий! Ці окрайці тримали до закінчення свят і потім віддавали худобі. Після святкового сніданку діти носили старшим родичам гостинці і отримували за це ласощі та писанки, якими потім гралися. До свята готуються заздалегідь — печуть паски, роблять крашанки й писанки. Жовті, червоні, жовтогарячі кружальця, багатокутні зірки на писанці — зображення Сонця. Хвилі означають воду. Ще зображують листя — дубове або вишневе. Малюють півників, козликів, пташок, рибок, метеликів, бджілок. Про традиції розписування яєць навесні складено багато легенд.

Слайд 4

Одна з таких легенд розповідає ось про що. Настала сувора зима. Але деякі птахи ще не встигли полетіти на південь, тому багато з них загинуло на лютому морозі. Люди, які поважали птахів, як Божих створінь, шо приносять весну і тепло після холодної зими, забрали всіх їх додому, відігріли й утримували в домівках упродовж цілої зими. Згодом сонечко почало пригрівати сильніше, наближалася весна. Птахи вилетіли з людських домівок і полетіти вдалину. Але згодом повернулися й усім принесли писанки і весну. З того часу і почали люди розмальовувати писанки. Виникли також нові легенди, пов'язані зі святом, наприклад про те, що крашанки виникли з крапель крові розіп'ятого Ісуса і сліз його матері Марії. Пізніше наші предки вирішили, що чим більше кольорів на писанці, тим більшої магічної сили вона набуває і зможе принести їм кращу долю.

Слайд 5

Червоний — символізує собою позитивну символіку й означає радість життя. Чорний — не завжди означає потойбічне життя. У сполученні з червоним наголошує на тривожній правді життя. Жовтий колір означає місяць, зорі, врожай. Голубий — небо, повітря, здоров'я. Зелений — весну, воскресіння природи. Багатобарв'я означає сімейне щастя, світ, любов. Сполучення чорного і білого — свідчення поваги до душ померлих.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Розмалюю писанку, розмалюю, Коника гривастого намалюю.

Слайд 9

Розмалюю писанку, розмалюю, Соловейка – любчика намалюю.

Слайд 10

Писанка, писанка – веселковий цвіт. Писанка, писанка – мій дитячий світ.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Розмалюю писанку, розмалюю, Різьблену сопілочку намалюю.

Слайд 14

А моя сопілочка буде грати, Буде коник весело танцювати.

Слайд 15

Писанка, писанка – веселковий цвіт. Писанка, писанка – мій дитячий світ.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Використані ресурси: http://storinka-m.kiev.ua/article.php?id=801 http://www.kolyba.org.ua/rituals-customs-traditions/2404-easter-eggs http://xutir-savky.com.ua/velykden/ http://www.kolorit.zp.ua/photo/pysanka/20 http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0 В презентації використано шаблон Біляченко О.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна