Рідна моя Україна
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Історія прапорів сягає корінням в IX століття до н.е. Тоді вперше в арміях стали використовувати спеціальні жердини з пучками трави, або кінським волоссям, переплетеним в пучок. Ці бунчуки служили для визначення табору свого війська під час битви.
Перші прапори з'явилися в Індії та Китаї, звідки вони поширилися по всій Азії. Найстаріший з прапорів - штандарт Кіра II Великого (6 століття до нашої ери) c орлом, знайдений на розкопках в Персеполісі.
Середньовіччя стало часом індивідуальних сімейних прапорів. Європейські лицарі носили їх на турнірах і в боях в якості «паспортів», за якими можна було прочитати їх родовід і подвиги.
У період середньовіччя за допомогою прапорів почали визначати розташування, полків, головнокомандуючого, прапори почали використовуватися в якості державних та інших символів. Давньоруські прапори були червоного кольору.
Першим задокументованим використанням жовтого і синього кольорів був герб Галичини 1410 року.
У XVI-XVIII століттях запорізькі козаки у своїх прапорах широко використовували жовто-синій, червоно-чорний, малиновий.
Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада . У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.
У грудні 1917 р. в Харкові була проголошена Українська Народна Республіка Рад, прапором якої стало червоне полотнище з національним жовто-синім прямокутником.
22 березня 1918 в Києві було прийнято державний прапор Української Народної Республіки - жовто-синє полотнище.
Офіційним прапором нової Української Держави з 2 травня 1918 року став прапор зі зміненим порядком смуг: зверху стали розташовувати синю.
Українська Радянська Соціалістична Республіка використовувала червоний прапор із золотими буквами «УРСР», пізніше був доданий серп і молот.
З 1949р. прапор Української РСР був змінений. З тих пір він складався з червоної і блакитної горизонтальних смуг. На червоній смузі зображені золоті серп і молот, а вище - червона п'ятикутна зірка із золотою облямівкою. Блакитний колір символізував велич і красу народу.
Державний прапор України затверджений 28 січня 1992 року, невдовзі після здобуття Україною незалежності. Національный прапор являє собою дві рівновеликі горизонтальні смуги. Крім того, синій колір символізує гори і річки, а жовтий символізує Київську Русь.
Указом Президента України № 987/2004 від 23 серпня 2004 року встановлено День Державного прапора України, який слід відзначати щорічно у день 23 серпня.
Схожі презентації
Категорії