X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пам'ятки культури Черкащини

Завантажити презентацію

Пам'ятки культури Черкащини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала вчитель початкових класів Уманського НВК “Загальноосвітня школа- інтернат І-ІІ ступенів ім. Ю.О.Гагаріна – педагогічний ліцей” Рабинюк Катерина Дмитрівна

Слайд 2

Краю мій рідний, моя сторона, Ти для мене – найкраща у світі! Україно моя, ти у серці – одна, Як у віночку, барвистому цвіті.

Слайд 3

Чи є десь на землі такий чарівний край, де тихі весняні ночі пливуть на крилах солов’їних пісень, де вранці на замріяній річці джерельною водою умивається біле латаття, де навесні і влітку під шатами крислатих дерев яскравіє килим різнотрав’я і квітів? Є, це наш рідний край – Черкащина!

Слайд 4

України рідної окраса Край пісень і золота - зерна, Ти колиска нашого Тараса –чарівна черкаська сторона.

Слайд 5

Архітектурні пам’ятки Черкащини

Слайд 6

Черкащина - Шевченків край... Земля безсмертного Тараса. ПАМ’ЯТНИК МАЛЕНЬКОМУ ТАРАСУ НА ФОНІ ХАТИНИ, В ЯКІЙ ПРОЙШЛО ЙОГО ДИТИНСТВО. СЕЛО ШЕВЧЕНКОВЕ, В МИНУЛОМУ — КЕРЕЛІВКА.

Слайд 7

Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» Мальовничі села Черкащини Моринці, Шевченкове, Будище у 1992 році об’єднані у державний історико-культурний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка”. Центр заповідника – колишня садиба Тарасових батьків у с. Шевченковому. Хата і сьогодні зберігає речі тієї доби, тут усе дихає любов’ю і шаною до Кобзаря.

Слайд 8

Реконструйована хата (діда по матері) Якима Бойка. На обійсті діда відтворена клуня.

Слайд 9

Вулики на обійсті діда

Слайд 10

Могила батька Т.Г.Шевченка - Григорія Івановича Шевченка (1781-1825 р.р.). Черкаська обл., Звенигородський р-н, с.Шевченкове.

Слайд 11

Дуб Шевченка У селі Будище зберігся будинок поміщика Енгельгарда, де нині оформлена музейна кімната Т.Г. Шевченка. Поряд – парк, у якому і досі шумлять віти велетенського дуба, в дуплі якого, за переказами, Тарас ховав свої малюнки.

Слайд 12

Канів - районний центр у Черкаській області (26 тис. жителів). Перша літописна згадка - 1144 р. У 1600 р. отримав Магдебурзьке право. Канів відомий перш за все тим, що тут, на Чернечій горі, знаходиться могила Тараса Шевченка.

Слайд 13

Тарасова гора, м.Канів Тарасова гора... Так любовно назвали її люди, коли в 1881р. вона прийняла серце великого Кобзаря. Тоді на місці поховання поета був лише земляний насип. А згодом в одній з кімнат звичайної селянської хати під солом'яною стріхою , збудованої біля могили, обладнали перший в світі музей Т.Г.Шевченка.

Слайд 14

Шевченківський національний заповідник. Музейна колекція заповідника нараховує понад 20 тисяч унікальних пам'яток, окрасою яких є меморіальні речі та офорти Тараса Шевченка, рідкісні видання його книг, високохудожні твори українських і зарубіжних митців...

Слайд 15

Пам‘ятники Шевченку м .Черкаси с.м.т. Лисянка

Слайд 16

Канівський Успенський собор часів Київської Русі Більше восьми з половиною століть гордо й непохитно височить на канівській горі собор. Це найдавніша від часів Київської Русі архітектурна споруда в межах нашого краю. Разом із Каневом вона переживала часи розквіту й занепаду, руйнування й відродження.

Слайд 17

Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» Чигиринщина – історичне ядро української нації, центр українського державотворення. Матеріали заповідника розповідають про життя гетьмана України Богдана Хмельницького, історію українського козацтва та етапи становлення нашої державності.

Слайд 18

Чигирин - славетна столиця української казацької держави (1648-76) та резиденція гетьмана України Богдана Хмельницького.

Слайд 19

Місто Чигирин засновано у першій половині XVI століття 1592 році. Після отримання містом Магдебурзького права розпочалося будівництво Чигиринського замку.

Слайд 20

Чигиринщина, Суботів. Іллінська церква, 1653. Стоїть в селі Суботові на горі високій домовина України, широка, глибока. Ото церков Богданова. Там-то він молився, щоб москаль добром і лихом з козаком ділився... (Т.Г.Шевченко)

Слайд 21

Пам'ятник Кобзарю. Під Замковою горою бронзовий кобзар оспівує звитягу славетних козаків, що билися за волю неньки-України.

Слайд 22

Пам’ятник Хмельницькому на Замковій горі Черкащина тісно пов'язана з ім'ям Богдана Хмельницького. Тут, у с. Суботов майбутній гетьман України провів свої дитячі роки. У своїй гетьманській резиденції у старовинному місті Чигирині Богдан Хмельницький приймав послів із багатьох держав Європи, зокрема, Швеції, Венеції, Туреччини. Із Чигирина гетьман керував збройними силами у Визвольній війні українського народу середини XVII ст.

Слайд 23

Відновлена гетьманська резиденція у Чигирині

Слайд 24

Загадковий "Острів Русь“ (Холодний яр)

Слайд 25

Знаменитий Холодноярський ліс — святе місце для українців. Поряд з ним на березі річки Тясмин розташоване славне місто Чигирин. Холодний Яр і Чигирин — це місця, де витає непокірний дух козацької вольниці і славетних керівників гайдамацьких загонів, ватажка Коліївщини Максима Залізняка та інших звитяжних захисників України, керівників повстань проти гнобителів українського народу.

Слайд 26

ДУБ-ВЕЛЕТЕНЬ, ПІД ЯКИМ ВІДБУВАЛИСЯ НАЙВАЖЛИВІШІ ЗБОРИ ГАЙДАМАКІВ. ТЕПЕР ВІН ТАК І НАЗИВАЄТЬСЯ — ДУБ МАКСИМА ЗАЛІЗНЯКА. ДЕРЕВУ ВИПОВНИЛОСЯ 1100 РОКІВ

Слайд 27

Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник

Слайд 28

В’їзна брама «Корсунь»

Слайд 29

Скеля проти входу до Корсунь-Шевченківського заповідника (живопис 1992-1993 років).

Слайд 30

Палацовий ансамбль Корсуня, який у середині ХІХ століття вважався одним із найбагатших у Європі, оточено ландшафтним парком площею 97 гектарів.

Слайд 31

Колишня садиба князів Лопухіних-Демидових- один із кращих садово-паркових комплексів України в стилі романтизму. Нині – музей історії Корсунь-Шевченківської битви.

Слайд 32

Скульптурна композиція "Ян і Наталка". "Ян і Наталка" - трагічна історія великого кохання Знаходиться скульптура в ландшафтному парку (острів Коцюбинського).

Слайд 33

Ласкаво просимо до Умані! Герб і прапор міста

Слайд 34

Умань сьогодні Умань як місто вперше згадується у XVII столітті, але ця місцевість була заселена ще у давні часи. Сьогодні Умань це місто обласного підпорядкування, знаний в Україні і світі, завдяки «Софіївці», туристичний центр.

Слайд 35

Уманський краєзнавчий музей До 1924 року тут містилася приватна лікарня

Слайд 36

Свято-Миколаївський собор Зведений у 1812р. За радянські часи тут розміщався музей атеїзму. Православній церкві храм повернено у 1989р.

Слайд 37

Національний університет садівництва 30 березня 1859 р. в Умань було переведено з Одеси Головне училище садівництва, якому було передано парк «Софіївку» як навчальну базу. Нині це вищий навчальний заклад відомий на всю Україну

Слайд 38

Місто має багато старих будиночків, які створюють неповторний колорит!

Слайд 39

Костьол Успіння Богородиці. (нині – картинна галерея) Костьол Успіння Богородиці по вулиці Коломенській, 2, споруджений у 1825 році на місці дерев'яного костьолу Святого Антонія.

Слайд 40

Міська Управа Зведена будівля за проектом архітектора Юрія Дмитренка у 1912 р. як прибутковий будинок із магазинами на першому поверсі. З 1930 р. приміщення займав інститут соціального виховання, зараз це педагогічний університет.

Слайд 41

Перлина кохання – “Софіївка” За замовленням Станіслава Фелікса Потоцького на честь своєї дружини Софії в Умані на протязі 4 років був збудований парк, який на сьогодні є перлиною серед парків Європи. Ідея створення парку належала самій Софії, яка була гречанкою, і взяла за основу міфи та легенди стародавньої Греції.

Слайд 42

Краєвиди “ Софіївки ” Фонтан “Змія” Павільйон Флори Мала Швейцарія у “ Софіївці ”

Слайд 43

Краєвиди “ Софіївки ” “ Венера купається ” Острів кохання Водоспад

Слайд 44

«Софіївко», про тебе мрію, до тебе знову я прийду , Свою любов , свою надію в осіннє золото вкладу. Г.Вахламова

Слайд 45

Завітайте у Черкаси! Перша згадка про Черкаси була в 1394 році, коли вони вже були укріпленим містом на південних кордонах Київської землі.

Слайд 46

На пагорбі, де сьогодні височіє скульптура Батьківщини-Матері, за свідченням археологів, у давнину була фортеця, яка боронила населення від завойовників. У Велику Вітчизняну війну, під час оборони Черкас і у дні їх визволення, на цьому місці точилися запеклі бої. Пагорб Слави.

Слайд 47

СУ-17. Парк 30 –річчя Перемоги

Слайд 48

Святотроїцький собор

Слайд 49

Василь Андрійович Симоненко, видатний український поет, народився в 1935 році в селі Біївці Лубенського району на Полтавщині. Його життя і творчість тісно пов‘язані з Черкасами, куди він приїхав у 1959 році після закінчення факультету журналістики Київського державного університету ім.Т.Шевченка. Могила В.А.Симоненка

Слайд 50

Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» Заповідник є єдиним на території країн СНД заповідником однієї культури, яка відіграла важливу роль у тогочасній і наступній історії народів, що населяли територію України...

Слайд 51

Дерев’яна трипільська хата, с. Легедзине Уманського р-ну

Слайд 52

Мисливський палац Шувалових, м. Тальне Палац Шувалових за архітектурою нагадує невеликий замок. Його і називають мисливським замком. Замок, вибудований у стилі галльських замків XVI століття, що має 3 вежі, ліпнину, вкриті черепицею дахи, флюгер.

Слайд 53

Пам'ятний знак «Слава праці» В Канівському районі за 10 км від Дніпра розташоване село Межиріч. На широкій заплаві Росі височить піраміда, дбайливо складена з різноманітних гранітних валунів. Її в 1914 році, напередодні I світової війни, побудували мешканці навколишніх сіл. Так селяни вирішили подякувати меліораторам, що осушили заплаву річки і "відвоювали" у природи величезний шматок доброї та родючої землі.

Слайд 54

Кам’янський заповідник. Зелений будиночок У «Зеленому будиночку» жили Чайковський та Пушкін На правому березі річки Тясмин серед тінистого парку розкішних дерев стоїть один із найстаріших будинків міста Кам‘янки – це найдавніша пам’ятка – меморіальний “Зелений будиночок”. Єдина будівля, що збереглася з великої садиби декабриста Василя Давидова.

Слайд 55

Список використаних джерел: http://7chudes.ck.ua 7chudes.ck.ua/index.php http://7chudes.in.ua http://www.heritage.com.ua http://kamrada.ck.ua http://www.photoukraine.com ttp://slavs.org.ua/cherkasy-2008 http://trueman23.io.ua/album51195_1 http://ukrainaincognita. http://ukraine.kingdom.kiev. http://yandex.ua/yandsearch

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна