X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОСНОВНІ МОТИВИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО ОРНАМЕНТУ

Завантажити презентацію

ОСНОВНІ МОТИВИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО ОРНАМЕНТУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОСНОВНІ МОТИВИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО ОРНАМЕНТУ Народна художня вишивка України при своїй єдиній стильовій основі дуже різноманітна. В кожній області вона має свої відмінності. Розглянемо характерні особливості вишивання в різних районах України.

Слайд 2

Художні вишивки Полтавщини багатогранні за технікою виконання, формами узору, логікою побудови. Для полтавських характерні такі шви: хрестик, подвійний прутик, зубчики, мережка, Крутикова мережка, вирізування, лиштва, виколювання, довбанка, верхоплут, ляхівка в один і більше рядів, пухлики, ланцюжки та ін. Узори виконуються окремими швами і поєднанням кількох швів. Мистецьки, з високим художнім смаком поєднані шви утворюють дуже гарні узори. Так, лиштви з мережками або вирізування дає один з найдосконаліших художніх типів вишивки, що був особливо поширений на Полтавщині.

Слайд 3

Техніка вишивання Харківської, Луганської областей має багато спільного з установленими формами вишивки центральних областей країни, але їй властиві й цілком своєрідні поліхромні орнаменти, що виконуються півхрестиком. Ці орнаменти здебільшого вишивають грубою ниткою, завдяки чому узори справляють враження рельєфних.

Слайд 4

Для Чернігівщини характерні білі вишивки. Щоб підсилити загальну виразність вишивки, в ній здебільшого використовують два або більше типів швів. Наприклад, в одній композиції поєднуються шви прозорі із щільним настиланням або іншим видом лічбової гладі. Рукав із сорочкою з'єднується широкими мережами кольоровим орнаментом, так званою чернігівською розшивкою. Геометричний або рослинний орнамент вишивається білими нитками або із вкрапленням червоного та чорного

Слайд 5

Своєрідною вишивкою здавна відома Волинь. Крім вишивки хрестиком у цій області поширена також техніка “занизування”, або “заволікання” – це одна з давніх технік, що повністю імітує візерункове човникове ткацтво. Візерунки геометричні, дуже чіткі й прості композицією.

Слайд 6

Вишивкам Київщини властивий рослинно-геометризований орнамент із стилізованими гронами винограду, цвітом хмелю, восьмипелюстковими розетками, ромбами, квадратами. Основні кольори вишивок – білий, коралово-червоний, відтінений чорний.

Слайд 7

У південних районах України техніка вишивання має багато спільного з установленими формами вишивки центральних областей країни, що являє собою поєднання орнаментальних мотивів та вишивальних технік різних місцевостей, але їй властиві й цілком своєрідні поліхромні орнаменти, які виконуються півхрестиком чи хрестиком. Це пояснюється тим, що тут мешкає мішане у плані національному населення

Слайд 8

На півдні Тернопільщини типовою є вишивка вовняними нитками із згущеними стежками: окремі елементи обводяться кольоровими нитками, що забезпечує високий рельєф та кольоровий ефект. Такі вишивки розміщують вздовж усього рукава повздовжніми чи скісними смугами від пілочки до краю рукава.

Слайд 9

Велике багатство технік вишивання характерне для Вінниччини: низь, хрестик, стебнівка, настилування, верхоплут, зерновий вивід, вирізування; різноманітні види чорних, білих та кольорових мережок. Поряд з основними швами застосовуються й допоміжні – штапівка, стебнівка, контурні шви, якими обрамляють та з'єднують окремі елементи композиції.

Слайд 10

У народній вишивці Львівської області використовуються різноманітні типи узорів: окремі з них поширені по всій області, інші – пов'язані з певними місцевостями і утворюють локальні різновиди. У південних районах Львівщини орнамент вишивок геометричний, білий фон не заповнюється, що надає узорам прозорості й легкості.

Слайд 11

У Чернівецькій області крім геометричних та рослинних мотивів використовуються зооморфні, які вишивають білою гладдю , дрібним хрестиком, штапівкою, крученим швом. Вишивальний матеріал – бісер, шовк, вовна, срібні та золоті нитки, металеві лелітки.

Слайд 12

Для вишивок Закарпаття характерним є мотив “кривуля” у різних техніках виконання. Переважає техніка “заволікання” і вишивання хрестиком, часто також використовують вирізування і гаптування.

Слайд 13

Як традиційна народна творчість і як творчість професійних художників вишивка успішно розвивається і набуває нових декоративних рис. Художнє вишивання широко і різноманітно застосовують для оздоблення одягу та сучасного інтер'єру.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна