Мій рідний край
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мій рідний край підготувала вчитель початкових класів Одрадокам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бикадорова І. М.
Херсонщина в віршах омріяна, в піснях оспівана… Досі сниться метелиця маю, Завірюха херсонських вишень. Золоті її очі впивають Степовий необмежений день. Є.Маланюк
винпідвали ПАТ “Кам’янський” село Одрадокам’янка Князя Трубецького село Веселе “Таврія” село Дніпряни
З історії Територія сучасної Херсонщини була заселена більш як 10 тис. років тому. Першою державою, яка виникла у VІІ ст. до н. е. на території Херсонщини, була Скіфія. Наступний етап освоєння регіону пов’язаний з виникненням Київської Русі. У ХVII ст. лівобережна частина увійшла до складу Російської імперії. З того часу почалось інтенсивне заселення Причорномор’я.
Площа, яку займає Херсонська область дорівнює 28,5 тис. кв. км, що більше площі такої держави як Турція. Протяжність області з півночі на південь – 180 км, а з заходу на схід – 258. Розташована Херсонщина у степовій зоні на нижній течії Дніпра.
Адміністративна карта Херсонської області Створена область 30 березня 1944 року Указом президії Верховної Ради СРСР після звільнення Херсону від німецько – фашистських загарбників. До її складу входять 18 районів.
Перлина нашого краю – національний біосферний заповідник Асканія - Нова У всеукраїнській акції “7 чудес України” Асканія-Нова посіла перше місце серед природних чудес.
Площа заповідника складає 33 307,6 га (що більше ніж площа Херсону), з них 11 054 га — «абсолютно заповідна» степова зона, тобто незаймана територія, якої ніколи не торкався плуг. Асканійський степ відноситься до типчаково-ковильного типу, це єдина незаймана територія такого типу в Європі. Ковила — найпоширеніша рослина в Асканії-Нова, на її долю припадає 75 % всієї рослинності. В густих травах мешкають не менше 1155 видов членистоногих, 7 видів земноводних і плазунів, 18 видів ссавців, у різні пори року пролітає більше 270 видів птахів, з яких 107 видів залишаються на гніздування. Крім того, тут росте 478 видів вищих рослин. В «Червону книгу України » занесено 13 видів вищих рослин, 3 види грибів 4 — лишайників.
Чудеса і протиріччя тісно переплітаються тут. Неначе комета врізається острів в Азовське море, залишаючи за собою хвіст коси, яку іноді перемивають шторми.
Маяки Херсонщини Хабловський маяк. Побудований у 1866 році. Під час Великої Вітчизняної війни був зруйнований як гарний орієнтир для артилерії. Відновлений у 1952 році. Найцікавіше у маяка – це його “пісня” . У вітряну погоду чітко чути важкі низькі звуки, що нагадують спів тібетських монахів.
Станіславо- Аджигольський маяк Найвищий в Україні і 16 за висотою у світі 73 метровий маяк збудовано у 1911 році. Навіть нальоти ворожих “месершмідтів” у роки війни не змогли його зруйнувати. Стоїть на штучному кам’яному острові посеред лиману 1911 рік 2013рік
При складанні презентації були використані інтернетресурси: ru.wikipedia.org ukrmap.su fakty.istv.ua meteoprog.com mapiko.livejornal.com
Схожі презентації
Категорії