«Ми з того краю,де струмки біжать»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
«Пізнай свій край..., себе, свій рід, свій набрід, свою землю - і ти побачиш свій шлях у життя...» Григорій Сковорода
Бібліотека – філія №16 обслуговує мешканців Озерної Балки Мікрорайону Бєляєва Мікрорайону «Черемушки»
Район Озерна Балка Це досить обширна територія, що знаходиться у західній частині міста між Інгулом, Биковим і теперішньою Новою Балашівкою. Із заходу на схід територією протікає невелика річка, що має назву Озерна Балка.
Ще в далекі часи люди помітили живильні властивості наземних (в озерах) і особливо підземних вод, що знаходилися тут. Тому було вирішено збудувати у місті водогін з озер Балки.
17 травня 1893 року було урочисто відкрито міський водогін. Забір води проводився саме в Озерній Балці. Там збудували виробничі й адміністративні приміщення водоканалу, які діють і досі. Щоправда, воду сучасні містяни п’ють не ту, зразки якої затверджені у Брюсселі, а дніпровську, із значним присмаком хлорного газу та шкідливих домішок.
Вода визначала характер промислів, що виникали на Озерній Балці. Тут знаходилися пивоварний завод Лайєра і Макеєва, три цегельні, олійня, а також численні дачі, парк, інші об’єкти відпочинку. Звичайно, у роки індустріалізації Озерна Балка зазнала великих змін в архітектурному плані, але назву її береже народ.
Мікрорайон «Черемушки» В кінці 50-х на початку 60-х років Харківський інститут «Укрміськбудпроект» розробляє генеральний план міста з урахуванням розміщення на нових південно-західних територіях. Перший такий мікрорайон «Черемушки»,створений по принципу вільного планування (арх. Сидоренко),мав недостатню архітектурну виразність через рівноповерхневість забудов . Більш цікаве розташування будинків в мікрорайонах по вул. Волкова . Тут вперше застосована змішана 5-ти та 9-ти поверхова забудова,впроваджена мозаїчна обробка поверхні панелей .
На розі вулиць Академіка Корольова та Бєляєва розташована гімназія №9 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області, історія виникнення якої сягає у 1920 рік.
З 1 жовтня 1920р. – трудова школа №9 імені Ломоносова. Згодом вона стає Зінов'євською єдиною трудовою школою № 9 УРСР, потім з 1 вересня 1970р., середня школа № 9 міста Кіровограда, з 1 вересня 1992р. – середня загальноосвітня школа-гімназія № 9 суспільно-гуманітарного профілю, з 17 листопада 1999 року – гімназія № 9 м. Кіровограда.
Бібліотека-філія №16 У 1977 році було відкрито бібліотеку-філію №16 за адресою: проспект Правди, 1. Восени 1983 року бібліотека переїхала у нове приміщення за адресою: вул.. Бєляєва, 7, корпус 4.
Презентація «Кіровоградського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запрошений гість методист центру Лоцман Т.В.
Літературна зустріч «Поети рідної землі» Запрошений гість Кіровоградський поет і журналіст Танський Д.І.
Надбання наших предків не повинно втратити свого значення. Минуле, сьогодення і майбутнє тісно пов'язані між собою. Історія дає нам можливість пізнати самих себе.
Схожі презентації
Категорії