X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Людина серед людей. Людські чесноти. Дружелюбність

Завантажити презентацію

Людина серед людей. Людські чесноти. Дружелюбність

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Людина серед людей Людські чесноти Дружелюбність Підготувала Смірнова Ірина Анатоліївна вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №5 ім. В.І. Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області

Слайд 2

Суспільство у процесі історичного розвитку виробило особливий соціальний інструмент для регулювання і спрямування поведінки кожної людини. Цим інструментом є мораль.

Слайд 3

Мораль існує у двох формах: Особисті моральні якості Сукупність норм суспільної поведінки й оціночних уявлень Доброзичливість, милосердя, відповідальність, скромність, чесність , поступливість, наполегливість тощо «Не вкради», «не вбий» тощо і «справедливо», «порядно», «доброзичливо» тощо

Слайд 4

Людські чесноти Це міцні позиції, сталі схильності, постійне вдосконалення розуму й волі, які керують нашими вчинками, впорядковують наші пристрасті й спрямовують нашу поведінку згідно з розумом і вірою. Вони дають легкість, самовладання і радість, щоб вести морально добре життя.

Слайд 5

Вправа “Незакінчене речення” Друг –це….

Слайд 6

Слайд 7

Довідкове бюро Дружелюбність - ності, ж. Дружня прихильність, доброзичливе ставлення; приязнь. Сучасні словники й підручники визначають дружбу як близькі стосунки, що засновані на взаємній допомозі, прив'язаності, спільності інтересів, смаків, поглядів, життєвих цілей, активній зацікавленості один в одному.

Слайд 8

Товаришування, дружба — взаємини між людьми, які народжуються, міцніють на основі спільного навчання, інтересів, уподобань. Товаришувати можна з багатьма ровесниками, а дружити — лише з одним чи кількома. Друзів пов'язує велика повага один до одного, принциповість у взаєминах, симпатія, взаємодопомога.

Слайд 9

Скарбничка загальнолюдської мудрості Дружба — це святе слово, святе почуття, яке можливе тільки на основі взаємоповаги. Справжньою основою для дружби є рівність. В усі часи вважалось великою цінністю мати друга. У скіфів дружба перевірялась кров'ю і оформлялась спеціальним договором і великою клятвою. Надрізавши пальці, побратими зливали свою кров у чашу і, змочивши у ній кінці мечів, куштували цю кров. Після цього ніщо не могло їх розлучити.

Слайд 10

У епоху середньовіччя дружба вважалась втіленням благородства й вірності. А для людей епохи романтизму дружба — це живе почуття, безпосереднє життєве переживання.

Слайд 11

«Конверт дружніх питань» 1) Як ви гадаєте, що саме людина шукає в друзях? 2) Які моральні якості ви найбільше цінуєте в другові ?

Слайд 12

Пояснити вислів У дружби багато крил, а закон у неї один — вірність.

Слайд 13

“Яблуко дружелюбності” Учень бере яблуко і дає доводить, чи може він бути справжнім другом? ТАК НІ

Слайд 14

Творче завдання “Казкові друзі” Нема друга – шукай, а знайдеш – бережи. Розкажіть, що ви повинні зробити для того, щоб подружитися з героями відомих казок.

Слайд 15

Прислів”я про дружбу Дерево міцне корінням, людина — друзями. Друзі пізнаються в біді. Людина без друзів, що дерево без коріння. Дружба — найбільший скарб. Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже. Дружба та братство — дорожче багатства.

Слайд 16

Робота над прислів”ями -“Знайди кінцівку” 3 ким поведешся, й вовк не страшний. Дружній череді а лихих стережись. 3 добрим дружись, від того й наберешся. То не друг, що хвалить тихо, того і другому не жадай. Чого сам собі не зичиш, а то друг, що хвалить вслух.

Слайд 17

Виконай завдання 1.Підібрати спільнокореневі слова до слова ДРУГ. 2. Визначити чергування приголосних у коренях слів. 3. Визначити частини мови спільнокореневих слів. 4. Підібрати антоніми та синоніми до спільнокореневих слів. 5. Скласти речення.

Слайд 18

Подумай і скажи: -Про які якості друга йдеться в прислів'ях: Не той друг, що лащиться, а той, що печалиться. У пригоді пізнавай приятеля.

Слайд 19

Розвиваємо уяву “Лісові друзі” Оберіть собі лісового друга. Подумайте,намалюйте, розкажіть, як ваш лісний житель зробить добру справу для своїх лісових сусідів.

Слайд 20

В країні мультиплікації Назвати мультиплікаційні фільми про вірних друзів

Слайд 21

Дерево дружби Написати на листочках відповідь : - Щоб бути гарним другом потрібно……..

Слайд 22

Вислови про дружбу «Боягузливий друг страшніший за ворога, бо ворога побоюєшся, а на друга покладаєшся». Л.М. Толстой «Дружба — це насамперед щирість, це критика помилок товариша. Друзі повинні першими дати жорстку критику для того, щоб товариш міг виправити свої помилки». М.О. Островський

Слайд 23

Що вирішити? Уяви, що ти з друзями знайшов загублений вчителем листок. На ньому — розв'язання задач, які включені в завтрашню контрольну. Друзі нагадали тобі: якщо не скажеш вчителеві, то нам усім забезпечені добрі оцінки. -Як ти зробиш? А)Послухаєш друзів? Б) Або повідомиш учителя про знахідку?

Слайд 24

Гра “Допомога друга” Кожен учень на аркуші пише свою мрію. Завдання: подумати, як справжній друг може допомогти у здійсненні чиєїсь мрії, написати відповідь на зворотній стороні аркуша.

Слайд 25

«Справжні друзі... нічого не вимагають один від одного в ім'я дружби, а роблять один для одного, що можуть». В.Г.Бєлінський

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна