Людина серед людей. Людські чесноти. Дружелюбність
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Людина серед людей Людські чесноти Дружелюбність Підготувала Смірнова Ірина Анатоліївна вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №5 ім. В.І. Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області
Суспільство у процесі історичного розвитку виробило особливий соціальний інструмент для регулювання і спрямування поведінки кожної людини. Цим інструментом є мораль.
Мораль існує у двох формах: Особисті моральні якості Сукупність норм суспільної поведінки й оціночних уявлень Доброзичливість, милосердя, відповідальність, скромність, чесність , поступливість, наполегливість тощо «Не вкради», «не вбий» тощо і «справедливо», «порядно», «доброзичливо» тощо
Людські чесноти Це міцні позиції, сталі схильності, постійне вдосконалення розуму й волі, які керують нашими вчинками, впорядковують наші пристрасті й спрямовують нашу поведінку згідно з розумом і вірою. Вони дають легкість, самовладання і радість, щоб вести морально добре життя.
Довідкове бюро Дружелюбність - ності, ж. Дружня прихильність, доброзичливе ставлення; приязнь. Сучасні словники й підручники визначають дружбу як близькі стосунки, що засновані на взаємній допомозі, прив'язаності, спільності інтересів, смаків, поглядів, життєвих цілей, активній зацікавленості один в одному.
Товаришування, дружба — взаємини між людьми, які народжуються, міцніють на основі спільного навчання, інтересів, уподобань. Товаришувати можна з багатьма ровесниками, а дружити — лише з одним чи кількома. Друзів пов'язує велика повага один до одного, принциповість у взаєминах, симпатія, взаємодопомога.
Скарбничка загальнолюдської мудрості Дружба — це святе слово, святе почуття, яке можливе тільки на основі взаємоповаги. Справжньою основою для дружби є рівність. В усі часи вважалось великою цінністю мати друга. У скіфів дружба перевірялась кров'ю і оформлялась спеціальним договором і великою клятвою. Надрізавши пальці, побратими зливали свою кров у чашу і, змочивши у ній кінці мечів, куштували цю кров. Після цього ніщо не могло їх розлучити.
У епоху середньовіччя дружба вважалась втіленням благородства й вірності. А для людей епохи романтизму дружба — це живе почуття, безпосереднє життєве переживання.
«Конверт дружніх питань» 1) Як ви гадаєте, що саме людина шукає в друзях? 2) Які моральні якості ви найбільше цінуєте в другові ?
“Яблуко дружелюбності” Учень бере яблуко і дає доводить, чи може він бути справжнім другом? ТАК НІ
Творче завдання “Казкові друзі” Нема друга – шукай, а знайдеш – бережи. Розкажіть, що ви повинні зробити для того, щоб подружитися з героями відомих казок.
Прислів”я про дружбу Дерево міцне корінням, людина — друзями. Друзі пізнаються в біді. Людина без друзів, що дерево без коріння. Дружба — найбільший скарб. Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже. Дружба та братство — дорожче багатства.
Робота над прислів”ями -“Знайди кінцівку” 3 ким поведешся, й вовк не страшний. Дружній череді а лихих стережись. 3 добрим дружись, від того й наберешся. То не друг, що хвалить тихо, того і другому не жадай. Чого сам собі не зичиш, а то друг, що хвалить вслух.
Виконай завдання 1.Підібрати спільнокореневі слова до слова ДРУГ. 2. Визначити чергування приголосних у коренях слів. 3. Визначити частини мови спільнокореневих слів. 4. Підібрати антоніми та синоніми до спільнокореневих слів. 5. Скласти речення.
Подумай і скажи: -Про які якості друга йдеться в прислів'ях: Не той друг, що лащиться, а той, що печалиться. У пригоді пізнавай приятеля.
Розвиваємо уяву “Лісові друзі” Оберіть собі лісового друга. Подумайте,намалюйте, розкажіть, як ваш лісний житель зробить добру справу для своїх лісових сусідів.
Вислови про дружбу «Боягузливий друг страшніший за ворога, бо ворога побоюєшся, а на друга покладаєшся». Л.М. Толстой «Дружба — це насамперед щирість, це критика помилок товариша. Друзі повинні першими дати жорстку критику для того, щоб товариш міг виправити свої помилки». М.О. Островський
Що вирішити? Уяви, що ти з друзями знайшов загублений вчителем листок. На ньому — розв'язання задач, які включені в завтрашню контрольну. Друзі нагадали тобі: якщо не скажеш вчителеві, то нам усім забезпечені добрі оцінки. -Як ти зробиш? А)Послухаєш друзів? Б) Або повідомиш учителя про знахідку?
Гра “Допомога друга” Кожен учень на аркуші пише свою мрію. Завдання: подумати, як справжній друг може допомогти у здійсненні чиєїсь мрії, написати відповідь на зворотній стороні аркуша.
«Справжні друзі... нічого не вимагають один від одного в ім'я дружби, а роблять один для одного, що можуть». В.Г.Бєлінський
Схожі презентації
Категорії