X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Велика депресія у США

Завантажити презентацію

Велика депресія у США

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Велика депресія

Слайд 2

Велика депресія — загальносвітова потужна економічна криза, яка настала восени 1929 року та тривала до кінця 1930-х років. У різних країнах Велика депресія мала різні хронологічні межі, проте найпомітнішою була в країнах Західної Європи та США. По суті, Велика депресія — це світова економічна криза, а сам термін зазвичай вживається щодо Сполучених Штатів Америки. Велика депресія була найдовшою, найглибшою та найбільш глобальною економічною кризою 20 століття і часто використовується як приклад того, наскільки сильно може понизитися рівень світового економічного розвитку

Слайд 3

Починаючи з  літа 1929 року, Американська економіка вступила в рецесію  – споживчі витрати починають падати, а кількість непроданих товарів починає накопичуватися, тим самим відбувається уповільнення виробництва. У той же час, ціни на акції продовжують рости, і до осені того ж року, вони досягли рівня, який вже не міг бути виправданий очікуваним у майбутньому рівнем доходів. 24 жовтня 1929 року, фондова бульбашка лопнула –  інвестори починають масово продавати акції. Рекордна кількість   акцій  – 12,9 млн, була продана у той же день, відомий як “Чорний четвер.” Через п’ять днів,  відбувся “чорний вівторок” – близько 16 млн акцій було продано після того, як інша хвиля  паніки охопила Уолл-стріт. Мільйони акцій практично обезцінились і десятки тисяч людей збанкрутували.

Слайд 4

Обвал фондового ринку призвів до втрати довіри  до фінансових установ, що ознаменувало падіння інвестицій у промисловість та будівництво. Через звільнення, американці масово втрачають роботу. А тим, кому пощастило залишитися на робочому місці, знижують заробітку платню, що ще більше посилює падіння купівельної спроможності населення .Багато американців були змушені купувати в кредит товари першої необхідності – їжу, ліку тощо. Золотий стандарт валют, який дотримувався у всьому світі, через те, що визначав фіксований обмінний курс валют , сприяв поширенню депресії зі Сполучених Штатів по всьому світі, особливо у Західній Європі. Рівень безробіття в США 1910-60, виділені роки Великої депресії (1929–1939). Реальний ВНП США 1910-60, виділені роки Великої депресії (1929–1939).

Слайд 5

За статистичними даними, криза у США спричинила найтяжчі наслідки. Було закрито більше, ніж 5 тисяч банків Акції знецінились на 40 мільярдів доларів Внаслідок підвищення рівня інфляції значно зросли ціни Промислове виробництво скоротилося на 50 % У п'ять разів зменшилося виробництво автомобілів 12 мільйонів безробітних (у піковий момент кризи — 15 мільйонів) 5 мільйонів американських фермерів були позбавлені господарства і землі за несплату боргів. На думку деяких експертів, природний приріст населення у США на час кризи суттєво зменшився. Безробіття в США зросло до 25 %

Слайд 6

Задля подолання кризи у 1933 році почав здійснюватися Новий курс Рузвельта — різноманітні заходи, направлені на врегулювання економічного становища. Деякі з них, за сучасними уявленнями, допомогли усунути причини, деякі допомагали найбільш постраждалим верствам населення, деякі навпаки, погіршували ситуацію. Найбільш спірним актом було встановлення Національної Адміністрації Відбудови (англ. National Recovery Administration), яка здійснила ряд радикальних змін в американській економіці, аж в 1935 році була визнана неконституційною Верховним судом Сполучених Штаті.

Слайд 7

До 1936 року основні економічні показники знову досягли рівня кінця 1920-х років, за винятком безробіття, яке залишалося високим (11 %), хоч значно нижчим, ніж 25 % у 1933 році. Навесні 1937 року промислове виробництво США перевищило рівень 1929 року. У червні 1937 року, адміністрація Рузвельта скоротила витрати і збільшила оподаткування намагаючись збалансувати федеральний бюджет. В американській економіці знову почалося різке падіння, яке тривало 13 місяців, протягом більшої частини 1938 року. Промислове виробництво протягом кількох місяців знизилося майже на 30 відсотків, а виробництва товарів тривалого користування ще більше. Безробіття зросло з 14,3 % в 1937 році до 19,0 % в 1938 році, піднявшись з 5 до більш ніж 12 мільйонів на початку 1938 року.

Слайд 8

Дорожнє будівництво. Меріленд. 1935 рік. Діти бідняків, Джорджтаун, округ Колумбія. Листопад 1935 року Негритянська родина біля свого будинку. Нью-Джерсі. Лютий 1936 року.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія