X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Тоталітаризм"

Завантажити презентацію

"Тоталітаризм"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тоталітаризм

Слайд 2

Тоталітарний режим характеризується абсолютним контролем держави над усіма областями людського життя, повним підпорядкуванням людини політичній владі та панівній ідеології.

Слайд 3

Передумови виникнення тоталітаризму згубні наслідки війни; зростання нестабільності в суспільстві, масові заворушення; кризу влади, неспроможність узяти ситуацію під контроль звичайними засобами; параліч усієї політичної системи країни; економічну кризу та її руйнівні наслідки; різке загострення національних і расових суперечностей; необхідність розв’язання для країни винятково важливого стратегічного завдання, що вимагає консолідації всієї нації.

Слайд 4

Цей термін було запроваджено ідеологом італійського фашизму Дж. Джитіле на початку ХХ ст. У 1925 р. він вперше пролунав в італійському парламенті. Лідер італійського фашизму Б. Муссоліні увів його у свій політичний лексикон. Б. Муссоліні

Слайд 5

Із цього моменту починається становлення тоталітарного ладу в Італії, потім у СРСР за часів сталінізму та гітлерівській Німеччині.

Слайд 6

РІЗНОВИДІ ТОТАЛІТАРИЗМУ

Слайд 7

Італійський фашизм

Слайд 8

28 жовтня 1921 р. Муссоліні став головою уряду. 2 жовтня 1925 р. були засновані фашистські корпорації, що об’єднували роботодавців і працівників.

Слайд 9

Німецький фашизм. Націонал-соціалізм (нацизм)

Слайд 10

Однією з таких організацій стала Німецька робітнича партія (ДАП), утворена в січні 1919 р. в Мюнхені. Її організатор А. Дрекслер

Слайд 11

Того ж року він запросив до лав партії Адольфа Гітлера

Слайд 12

Емблемою партії було обрано свастику — хреста із загнутими під прямим кутом кінцями Гітлер обрав емблемою партії чорну свастику, вписану в біле коло на червоному тлі. Для нього червоний колір символізував соціальні ідеали партії, білий — націоналістичні, а свастика вказувала на перемогу німецького духу.

Слайд 13

Слайд 14

Нацисти взяли на озброєння основні положення з традиційного пангерманського шовінізму XIX ст. панівне становище Німеччини в континентальній Європі; возз'єднання всіх народів, що розмовляють німецькою мовою, в межах німецького рейху; розширення німецьких колоніальних володінь.

Слайд 15

Радянський більшовизм

Слайд 16

Радянський режим прийняв три конституції: в 1918, 1924, 1936 рр. Усі ці конституційні тексти є фікцією. Депутати обираються вільно, але вільно стати кандидатом не можна. Оскільки список кандидатів єдиний, залишається лише вибір між голосуванням «за» або неучастю в голосуванні.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Всесвітня історія