X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Томаш Гариг

Завантажити презентацію

Томаш Гариг

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Томаш Гарриг Масарик

Слайд 2

То маш Га рріг Ма сарик  — чеський філософ, політичний і державний діяч, перший президент Чехословаччини (1918–1935). Народився у місті Годонін у Моравії (у регіоні Моравська Словаччина) в словацько-німецькій родині. 1876 року закінчив Віденський університет. Після поділу Карлового університету в Празі на німецький і чеський університети (1882) — професор філософії у чеському університеті.

Слайд 3

У 1899 році очолював судовий захист іудея Леопольда Хілснера, звинуваченого в співучасті у ритуальному вбивстві чеської католицької дівчини Анежки Грузової. А після винесення смертного вироку, “за участь у вбивстві з сексуальних мотивів”, і помилування імператором Австро-Угорщини (по 18 роках ув'язнення), через “поганий стан здоров'я”, утримував фінансово того Л. Хілснера до його смерті у 1925 році.

Слайд 4

У своїй політичній діяльності Масарик пройшов довгу еволюцію від космополіта до національно свідомого лідера. 1890 року приєднався до «молодочеської» партії, а 1900-го заснував Чеську народну партію (так звану Партію реалістів).

Слайд 5

Під час Першої світової війни 1914–1918 зайняв антиавстрійську позицію і пов'язував надії та розв'язання чеської проблеми з перемогою Антанти. 1915 року організував Чеський комітет у Парижі, пропонував розв'язати національне питання у Центрально-Східній Європі шляхом надання самостійності народамАвстро-Угорської імперії й автономії народам Російської імперії. Обстоював ідею єдності «чесько-словацької нації». 1918 року став президентом новоствореної Чехословаччини.

Слайд 6

1923 — Герберт Гувер, якого незабаром після того обрали президентом Сполучених Штатів Америки, та Томаш Масарик скликали у Празі перший міжнародний конгрес з менеджменту. Саме тоді низка великих компаній, таких як «Дюпон» і «Дженерал Моторс» у Сполучених Штатах, почали реорганізовуватися на основі нових концепцій менеджменту.

Слайд 7

Заслугою Масарика було створення у міжвоєнній Чехословаччині стабільного і дієздатного демократичного ладу. Після його відставки (1935) президентом обрано багаторічного міністра закордонних справ Едварда Бенеша. Масарик помер 1937 року у замку Лани, за рік до краху створеної ним Першої Чехословацької Республіки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія