X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Татарбунарське повстання

Завантажити презентацію

Татарбунарське повстання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТАТАРБУНАРСЬКЕ ПОВСТАННЯ 1924 р.

Слайд 2

Татарбунарське повстання 1924 р. 16-25 вересня

Слайд 3

Причини Незадоволення селян аграрною політикою, яку проводив румунський уряд, зокрема Аграрною реформою 1921 року. курс Комінтерну на світову революцію селянський повстанський рух (протягом 1918-24 рр. відбулося понад 150 повстань) голод через посуху 1924

Слайд 4

Учасники Очолював: пробільшовицький "Південревком" на чолі з О. Клюшніковим У повстанні брало участь близько 6 тис. Осіб

Слайд 5

Території Татарське повстання охопило села Аккерманського, Ізмаїльського, Кагульського та Бендерського повітів.

Слайд 6

Підтримка повстання Повстання не підтримали молдавські селяни і німецькі колоністи

Слайд 7

Опис подій Після триденних жорстоких боїв повстання було придушене. Кількасот повстанців загинуло, близько 500 було заарештовано, значна частина відійшла на територію радянської України.

Слайд 8

Наслідки 1925 р. судовий процес ("Процес 500") над учасниками повстання. 85 осіб було засуджено на різні терміни ув'язнення. Судові переслідування тривали аж до 1929 р.

Слайд 9

Чим були зумовлені такі ліберальні вироки? Широкою компанією протестів у Румунії та за її межами. На боці повсталих виступила Комуністична партія Румунії. ЦК компартії Румунії в спеціальному маніфесті закликав надати допомогу повстанцям. У ноті протесту Радянський уряд зажадав покласти кінець кривавим розправам.

Слайд 10

Розправившись з повсталими і заарештувавши багатьох його учасників, румунська влада в 1925 році інсценували «процес 500», який повинен був довести, що Татарбунарське повстання - «справа рук Москви».

Слайд 11

На захист заарештованих татарбунарців виступили А. Барбюс, Р. Роллан, Е. Сінклер, Т. Драйзер, А. Ейнштейн, Б. Шоу, Л. Арагон, М. Садовяну, К. Пархон, Т. Манн і багато інших представників науки і культури. У листопаді 1925 року в Кишинів прибула делегація прогресивної громадськості країн Західної Європи на чолі з письменником Анрі Барбюсом.

Слайд 12

Висновки Судові переслідування тривали до 1929 року. Не знайшовши доказів їх зв'язки з Москвою і під тиском громадської думки суд виправдав більшість арештованих. Засуджено було лише близько 85 чоловік, які були засуджені до термінів від 5 років до довічного ув'язнення.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія