X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Скандинавія

Завантажити презентацію

Скандинавія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Скандинавія

Слайд 2

Мета: Ознайомитися з життям, побутом норманів; Прослідкувати напрями походів вікінгів; Проаналізувати процес виникнення Скандинавських країн; Розкрити духовний світ норманів.

Слайд 3

План роботи Життя та побут норманів Походи вікінгів Духовний світ норманів

Слайд 4

Загадкова флотилія Раннім червневим ранком 793 року ченці, що вийшли на берег богатого монастиря на острові Ліндісфарна, поблизу Англії, з тривогою стежили за кораблями, що наближалися. Судна підійшли до самого берега, через мить сотня воїнів опинилася серед беззбройних жителів. Декілька годин опісля над островом запанувала тиша. Більшість ченців убиті, дорогоцінні прикраси, книги перенесені на корабель. Розгром монастиря показав жорстокість скандинавських завойовників, яких в Євпопі називали нормани, або вікінги.

Слайд 5

1. Життя та побут норманів Вікінги, нормани, варяги – назва північних народів, які з кінця VІІІ ст. вторгаються до Європи. Їхнє нашестя тривало близько 300 років і закінчилося наприкінці ХІ ст. НОРМАНИ Норвежці Шведи Датчани

Слайд 6

Причини завойовних походів Робота з підручником с. 106, 107

Слайд 7

Причини завойовних походів Суворий клімат, недостатня кількість родючих земель Військова здобич-додаткове джерело коштів для існування Міжусобні війни між родами. Переможені відправлялися у вигнання.

Слайд 8

Поселення скандинавів Селянські домівки скандинавів являли собою звичайні однокімнатні житла, побудовані з брусків обплетених лозою, обмазаних глиною. Більш багатші жили у великому прямокутному домі, такі дома будували з дерева в поєднанні із глиною.

Слайд 9

Одяг норманів Селянський одяг складалася з довгої шерстяної рубахи, коротких штанів. Вікінги з вищих класів носили довгі штани, та накидки яскравих кольорів. У ходу були шапки, шляпи. Звичайно носили довгу одежу. Заміжні жінки ховали волосся, а незаміжні-заплітали лентою. Часто вікінгів зображають із рогатими шлемами. Але, насправді, такі шлеми використовувалися не в боях, а ритуальних цілях.

Слайд 10

2. Походи вікінгів Не можливо здійснювати вдалі походи не маючи для цього необхідного: зручних кораблів та зброї

Слайд 11

Кораблі вікінгів Флот вікінгів складався з бойових кораблів, які називалися дракари. Він був довгий (35-60 м) та вузький, здатний вміщувати 50-60 чол. Корма та ніс корабля були однаково загострені.

Слайд 12

Ніс корабля майстри прикрашали різьбленною головою дракона, щоб відлякувати злих духів та наводити жах на ворогів. Кораблям давали назви “ Довгий змій”, “Пожирач вітру”. Компасу вікінги не знали, а пересувалися за сонцем, місяцем, зірками, польотом птахів.

Слайд 13

Слайд 14

Дракар - “дракон” та “корабель”

Слайд 15

Слайд 16

Зброя

Слайд 17

Приклади зброї вікінгів

Слайд 18

Слайд 19

3. Духовний світ норманів Уявлення про землю: земля плоска з усіх боків та оточена Світовим океаном, у глибинах якого ховається Світовий змій.Під землею знаходиться темне, холодне царство, куди спускаються після смерті душі злих людей. Уявлення про божественне: Світове дерево – ясен, пов’язує небо і землю. Віра в богів-найшанованіший бог-Одін-бог війни, його син-Тор-бог грому.

Слайд 20

Увлення про культуру Пісні норманів вважалися магічними, магія оточувала всюди. Вона викладалася у рунічних написах. Руна в перекладі означає “таємниця”. Руни висікалися на камені або на дереві. Такі ідеали як чесність, рівноправ’я-завжди були присутні у цього народу.

Слайд 21

Узагальнення Чому нормани так швидко здійснювали свої завоювання? Що собою представляв дракар? Які нові землі були відкриті вікінгами?

Слайд 22

Домашнє завдання Вивчити §10

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Всесвітня історія