X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Польща

Завантажити презентацію

Польща

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

З листів до Індіри Ганді У Європі відбулися суттєві зміни, і на її карті з’явився ряд нових держав. Порівняй стару карту з новою, і ти зразу побачиш ці великі зміни… …Повністю зникла одна з найбільших держав – Австро-Угорщина, - і замість неї з’явилося декілька невеликих держав… …Далі на північ знаходиться ще одна нова держава, правильніше, стара держава, що знову з’явилася на карті, - Польща.

Слайд 2

Розділ Країни Центральної та Східної Європи у 1918 – 1939 рр. Тема уроку: “Польща”

Слайд 3

Польща мала на меті отримати території: Західна Галичина (поляки) Східна Галичина ( українці) Західна Білорусія ( білоруси) Волинь ( українці) Литва ( литовці)

Слайд 4

“Лінія Керзона” Лінія Керзона – умовна назва східного кордону Польщі. Ця лінія визначала кордон, за межами якого поляки не складали більшість.

Слайд 5

Польсько - більшовицька війна 1920 року Встановлювався радянсько-польський кордон, значно на схід від “лінії Керзона”. Польщі відходила територія Західної України та Західної Білорусії, інша частина Правобережжя – до УСРР. Сторони зобов’язувалися поважати суверенітет одна одної. Польща визнавала УСРР. Причини війни Наслідки війни (за Ризьким договором) Неурегульованість східного кордону Польщі. Бажання Польщі бачити у своєму складі Правобережну Україну. Невизнання Польщею урядів УСРР та РСФРР.

Слайд 6

Остаточне формування території Польщі

Слайд 7

Становище українського населення в складі Польщі

Слайд 8

“Начальник держави” Юзеф Пілсудський

Слайд 9

Політичний режим Польщі за часів “санації”

Слайд 10

Проблемне питання За що поляки назвали Юзефа Пілсудського “останнім польським шляхтичем, що завоював собі славу, якої, мабуть, не здобуде ніхто протягом наступної пари століть”?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія