X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Подорож сторінками історії людства

Завантажити презентацію

Подорож сторінками історії людства

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТЕМА: «ПОДОРОЖ СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА» з 17 по 21 березня 2014 року

Слайд 2

Мета тижня: Формування наукових і політичних умінь та навиків, активізувати творчу і пізнавальну діяльності учнів, щоб створити умови і надати учням можливість презентувати здобуті знання у нестандартних формах роботи; Розвивати творче мислення учнів з предмету, творчий підхід до роботи як засіб виховання стійкого професійного інтересу; Виховувати національну свідомість, любов до рідного краю, повагу до культури та історії рідного народу, шанобливе ставлення до культури усіх народів, що проживають на території України.

Слайд 3

Тижня історії

Слайд 4

Понеділок Відкриття предметного тижня. Урочиста лінійка Прес-конференція тижня «Подорож сторінками історії людства».

Слайд 5

Вівторок Гра «Подорож у минуле» (між збірними учнів 5-х та 6-х класів). Гра «Найрозумніший знавець історії» (між учнями10 кл.)

Слайд 6

Середа Вікторина з історії середніх віків (між учнями 7 кл.). Гра «LG-Еврика» (між учнями 10-11кл). Перегляд фільму «Романовы. История Великой Династии» (для учнів 10 кл.)

Слайд 7

Четвер Історична гра «Аукціон знань» (між учнями 7-9-х кл.).

Слайд 8

П’ятниця Історична гра «Перемагає сильніший» (між учнями 11-х кл.) Загальні збори. Підсумки тижня історії.

Слайд 9

Конкурси та завдання з історії

Слайд 10

Кросворд №1

Слайд 11

Кросворд №2

Слайд 12

По вертикалі: I) Укріплення, що були споруджені Володимиром для захисту від набігів степовиків, —_вали. (Змієві) 3) Віра, яку прийняв Володимир, а за його наказом і вся русь. (Християнство) 6) Церква, побудована Володимиром на честь Пресвятої Богородиці. (Десятинна) 7) Тисяцький, який силою змушував хрестити новгородців. (Путята) II) Син Володимира, в майбутньому великий князь Київської русі. (Ярослав) По горизонталі: 2) Річка, в яку за наказом Володимира вкинули Перуна. (Дніпро) 4) Річка, на якій у 993 році Володимир бився з печенігами. (Трубіж) 5) Місто, де відбувся збройний виступ проти Володимира. (Суздаль) 8) Неслов’янське плем’я, яке увійшло до складу Київської Русі за часів Володимира. (Чудь) 9) Віра в багатьох богів. (Язичництво) 10) Річка, на якій за наказом Володимира були побудовані укріплені городи. (Стугна) 12) Руський богатир, який брав участь у битві на річці Трубіж. (Кирило) 13) Дочка Візантійського імператора, з якою одружився Володимир. (Анна) 14) Народ прозвав Володимира_Сонечко. (Красне)

Слайд 13

Хронологічний ланцюжок Відновіть хронологічну послідовність подій. а) Хрещення Київської Русі; б) убивство Аскольда і Діра; в) перша писемна згадка про Україну; г) загибель великого київського князя Ігоря; д) розгром хозар князем Святославом; е) розгром печенігів Ярославом Мудрим; ж) укладення зведення «Руська Правда» Ярославом Мудрим; з) убивство Бориса і Гліба. Відповідь: б — г — д — а — з — ж — г.

Слайд 14

Співвіднесіть дати і події Відповідь: 1 г; 2 а; 3 б; 4 в.

Слайд 15

Співвіднесіть наведені імена князів з фактами їхньої біографії. Відповідь: 1 б, в; 2 а, г, д

Слайд 16

Слайд 17

Афоризми та цитати про історію Історія - свідок минулого, світло істини, жива пам'ять, учитель життя, вісник старовини. Цицерон Хто знає, що перший закон історії - боятися якої б то не було брехні, а потім не боятися якої б то не було правди? Цицерон

Слайд 18

Вся наша історія - продукт природи того неосяжного краю, який дістався нам у спадок. Це вона розсіяла нас у всіх напрямках і розкидала в просторі з перших днів нашого існування. Чаадаєв П. Я. Перше завдання історії - утриматися від брехні, друге - не таїв правди, третє - не давати ніякого приводу запідозрити себе в пристрасті або в упередженої ворожості. Цицерон

Слайд 19

Цікавинка!!! Вперше назва "Україна" з'явилася наприкінці XII ст. в Іпатіївському літописі у 1187 році у зв'язку зі смертю в Переяславі князя Володимира Глібовича. У літописі говориться: "...и плакашася по нем всі переяславци... бе бо князь добр и крепок на рати... и о нем же Украина много постона...". За часів Галицько-Волинського князівства його землі одержали назву "Україна", яка пізніше, з XVI ст., вживалася в документах в межах більшості заселених українцями земель, що увійшли до Польщі.

Слайд 20

Гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт біля Москви) помістя, 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року. Там же і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна - Наталя Гончарова. Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?" Найдавнішою скульптурою, знайденою в Україні, є кам’яна баба з кургану поблизу с. Нововасилівки Миколаївської області, яка належить до V-ІV ст. до н.е. Найбільше перекладений літературний твір - "Заповіт" Тараса Григоровича Шевченка. Його перекладали на 147 мов народів світу.

Слайд 21

Слайд 22

Над проектом працювала вчитель історії, Росачинська Ольга Сергіївна.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія