Подорож сторінками історії людства
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета тижня: Формування наукових і політичних умінь та навиків, активізувати творчу і пізнавальну діяльності учнів, щоб створити умови і надати учням можливість презентувати здобуті знання у нестандартних формах роботи; Розвивати творче мислення учнів з предмету, творчий підхід до роботи як засіб виховання стійкого професійного інтересу; Виховувати національну свідомість, любов до рідного краю, повагу до культури та історії рідного народу, шанобливе ставлення до культури усіх народів, що проживають на території України.
Понеділок Відкриття предметного тижня. Урочиста лінійка Прес-конференція тижня «Подорож сторінками історії людства».
Вівторок Гра «Подорож у минуле» (між збірними учнів 5-х та 6-х класів). Гра «Найрозумніший знавець історії» (між учнями10 кл.)
Середа Вікторина з історії середніх віків (між учнями 7 кл.). Гра «LG-Еврика» (між учнями 10-11кл). Перегляд фільму «Романовы. История Великой Династии» (для учнів 10 кл.)
П’ятниця Історична гра «Перемагає сильніший» (між учнями 11-х кл.) Загальні збори. Підсумки тижня історії.
По вертикалі: I) Укріплення, що були споруджені Володимиром для захисту від набігів степовиків, —_вали. (Змієві) 3) Віра, яку прийняв Володимир, а за його наказом і вся русь. (Християнство) 6) Церква, побудована Володимиром на честь Пресвятої Богородиці. (Десятинна) 7) Тисяцький, який силою змушував хрестити новгородців. (Путята) II) Син Володимира, в майбутньому великий князь Київської русі. (Ярослав) По горизонталі: 2) Річка, в яку за наказом Володимира вкинули Перуна. (Дніпро) 4) Річка, на якій у 993 році Володимир бився з печенігами. (Трубіж) 5) Місто, де відбувся збройний виступ проти Володимира. (Суздаль) 8) Неслов’янське плем’я, яке увійшло до складу Київської Русі за часів Володимира. (Чудь) 9) Віра в багатьох богів. (Язичництво) 10) Річка, на якій за наказом Володимира були побудовані укріплені городи. (Стугна) 12) Руський богатир, який брав участь у битві на річці Трубіж. (Кирило) 13) Дочка Візантійського імператора, з якою одружився Володимир. (Анна) 14) Народ прозвав Володимира_Сонечко. (Красне)
Хронологічний ланцюжок Відновіть хронологічну послідовність подій. а) Хрещення Київської Русі; б) убивство Аскольда і Діра; в) перша писемна згадка про Україну; г) загибель великого київського князя Ігоря; д) розгром хозар князем Святославом; е) розгром печенігів Ярославом Мудрим; ж) укладення зведення «Руська Правда» Ярославом Мудрим; з) убивство Бориса і Гліба. Відповідь: б — г — д — а — з — ж — г.
Співвіднесіть наведені імена князів з фактами їхньої біографії. Відповідь: 1 б, в; 2 а, г, д
Афоризми та цитати про історію Історія - свідок минулого, світло істини, жива пам'ять, учитель життя, вісник старовини. Цицерон Хто знає, що перший закон історії - боятися якої б то не було брехні, а потім не боятися якої б то не було правди? Цицерон
Вся наша історія - продукт природи того неосяжного краю, який дістався нам у спадок. Це вона розсіяла нас у всіх напрямках і розкидала в просторі з перших днів нашого існування. Чаадаєв П. Я. Перше завдання історії - утриматися від брехні, друге - не таїв правди, третє - не давати ніякого приводу запідозрити себе в пристрасті або в упередженої ворожості. Цицерон
Цікавинка!!! Вперше назва "Україна" з'явилася наприкінці XII ст. в Іпатіївському літописі у 1187 році у зв'язку зі смертю в Переяславі князя Володимира Глібовича. У літописі говориться: "...и плакашася по нем всі переяславци... бе бо князь добр и крепок на рати... и о нем же Украина много постона...". За часів Галицько-Волинського князівства його землі одержали назву "Україна", яка пізніше, з XVI ст., вживалася в документах в межах більшості заселених українцями земель, що увійшли до Польщі.
Гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт біля Москви) помістя, 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року. Там же і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна - Наталя Гончарова. Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?" Найдавнішою скульптурою, знайденою в Україні, є кам’яна баба з кургану поблизу с. Нововасилівки Миколаївської області, яка належить до V-ІV ст. до н.е. Найбільше перекладений літературний твір - "Заповіт" Тараса Григоровича Шевченка. Його перекладали на 147 мов народів світу.
Схожі презентації
Категорії