X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Подорож до середньовічної Індії

Завантажити презентацію

Подорож до середньовічної Індії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок-гра № 2. “Подорож до Середньовічної Індії” Підготувала: учитель історії, Кулик О. Г. Тальнівська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів № 3

Слайд 2

БРАХМА – ВЕРХОВНИЙ БОГ ШИВА – БОГ-РУЙНІВНИК ХАНУМАН – БОГ СИЛИ ТА НАСТАВНИК В НАУКАХ

Слайд 3

ПОДОРОЖУВАТИ КРІЗЬ НЕПРОЛАЗНІ ДЖУНГЛІ НАЙЛЕГШЕ БУЛО ПО РІЧКАХ

Слайд 4

У ТРОПІЧНИХ ЛІСАХ БАГАТО ХИЖИХ ЗВІРІВ ТА ОТРУЙНИХ ПЛАЗУНІВ І КОМАХ

Слайд 5

Індійська архітектура є однією з областей, у якій найяскравіше представлена розмаїтність індійської культури. Більша частина архітектурних пам'ятників Індії, включаючи такі монументи як Тадж-Махал й інші приклади монгольської і південно-індійської архітектури, являють собою змішання древніх і різнорідних місцевих традицій різних регіонів Індії й зарубіжжя.

Слайд 6

ІНДІЙЦІ ВИНАЙШЛИ ЦИФРИ, ЯКІ МИ СЬОГОДНІ НАЗИВАЄМО АРАБСЬКИМИ

Слайд 7

Індія має дуже різноманітні природні зони, що дозволяло обробляти різні сільськогосподарські культури. Наявність корисних копалин сприяла розвитку всіляких ремесел. У політичному плані на початку Середньовіччя Індія була роздробленою державою, дрібними князівствами управляли правителі - раджі.

Слайд 8

Населення в Індії поділене на чотири класи. До першого класу відносяться брахмани, до другого класу належать кшатрії, до третього – вайшьями. Люди четвертого класу називаються шудрами.

Слайд 9

У XIII ст. на території Північної Індії утворилася незалежна мусульманська держава зі столицею в місті Делі - Делійський султанат. В одній з хронік про делійського султана повідомлялося, що він дарував воїнам як винагороду за службу села разом із селянами, якщо ж воїн помирав, то подарована земля відходила до сина, зятя або іншого родича.

Слайд 10

Індія розташована на півострові Індостан. На півночі розташовані гори Гімалаї, які захищають країну від холодних вітрів, а на півдні півострів омивається теплими хвилями індійського океану. Найбільші річки – Інд і Ганг, у долинах яких виникли найдавніші цивілізації. Долини річок дуже родючі, але густо порослі джунглями.

Слайд 11

Йога – сукупність індійських духовних і фізичних вправ, що розробляються задля досягнення піднесеного психічного й духовного стану. Вона пройшла великий шлях у тисячі років з Індії. У перекладі "Йога" означає з'єднання - розуму, тіла і духу. За останні 10 років загальна кількість людей, що практикують йогу, зросла на 40%. В Україні нею займається близько 0,4 млн людей на регулярній основі.

Слайд 12

ІНДІЯ – БАТЬКІВЩИНА ШАХІВ. ЦЯ ГРА ВИНИКЛА ТАМ БІЛЬШЕ 3 ТИСЯЧ РОКІВ ТОМУ

Слайд 13

Слайд 14

Корови в Індії - священні тварини. Вбивство і вживання в їжу яловичини заборонене. На вулицях в Індії можна зустріти багато корів, проте краще за них не чіпати - вбивство або спричинення шкоди корові в Індії карається аж до довічного висновку. Також особливо почиталися мавпи. У відмінності від корів, ці тварини набагато спритніші і часто можуть стати агресивними по відношенню до людей. Мавпи можуть оточити вас, вимагаючи отримати що-небудь їстівне. У таких випадках краще дати їм печення або шоколад, інакше вони можуть напасти на вас. Також священними тваринами Індії є змії. Згідно з древніми космогонічними уявленнями індусів, Всесвіт покоїться на головах змія Шешан, а на ложі з його кілець відпочиває Вішну.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія