X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Культура Польщі XVIII ст.

Завантажити презентацію

Культура Польщі XVIII ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

У ІІ половині ХVІІІ ст. у Польщі продовжували панувати ідеї Просвітництва. Розвиваються точні і природничі науки. Одним із тих, хто започаткував астрономічні дослідження на науковому рівні став Ян Снядецький.

Слайд 3

Обсерваторія при університеті у Вільно

Слайд 4

Ще один видатний польський астроном, з 1764р. - магістр філософських і вільних наук. Саме з його ініціативи у Вільно було створено обсерваторію. У 1797р. він передав управління нею Снядецькому. Крім астрономії, займався ще картографією та геодезією. У 1766р. розрахував точні координати Вільно та Гродно.

Слайд 5

Слайд 6

Створив семитомну “Історію польського народу”, що стала вагомим внеском в європейську історичні дослідження. Переклав польською мовою Горація і Тацита. З 1770р. разом з Альбертрадни починає видання журналу “Приємні і корисні розваги”, в якому розміщує свої ліричні і сатиричні вірші. У 1787р. створив “Опис Тавриди” – історичне дослідження Криму та його населення.

Слайд 7

Один з найвидатніших представників суспільно-політичної думки. У своїх працях аналізував причини занепаду Польщі й висував широку програму державного реформування. Його соратник – Станіслав Сташиц – обстоював необхідність проведення крім державних ще й соціальних реформ. Нині ім′я Сташица носить університет у м. Кєльце.

Слайд 8

Представник літературного напряму просвітницького класицизму. Він та його “колеги по цеху” – Францишек Богомолець, Юліан Урсин Німцевич – у своїх поємах і сатиричних творах викривали людські вади й погані вчинки, утверджуючи повагу до простої й порядної людини.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Видатний польський композитор. У 90-х роках ХVІІІст створює свої перші полонези. Автор національного гімну.

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія