X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Культура Європи в XIX столітті

Завантажити презентацію

Культура Європи в XIX столітті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Культура Європи в XIX столітті Підготувала Мартинюк Катерина, 9-В клас

Слайд 2

Вступ XIX ст. стало часом бурхливого розвитку світової культури. Цей розвиток торкнувся усіх боків життя суспільства і позначився на еволюції як матеріальної, так і духовної культури людства. З'являються нові універсальні явища, які поширюються світом і стають надбанням культури різних народів, не втрачаючи своїх неповторних рис. Такими універсальними явищами слід вважати романтизм, реалізм, натуралізм, імпресіонізм та різноманітні течії в культурному процесі.

Слайд 3

Культура Європи У XIX cт в Європі відбулася модернізація, що почала поступово охоплювати й інші культурні регіони. Духовна культура XIX століття розвивалася і функціонувала під впливом двох найважливіших чинників: успіхів в області філософії і природознавства. Важливим зрушенням в культурі Західної Європи стало твердження в ідеології, мистецтві, філософії принципу реалізму. Міфологічне і релігійне світосприймання заміщається визнанням дійсності, яка вимагає обліку обставин і подолання ілюзій.

Слайд 4

Художня культура Для культури XIX ст характерні, боротьба різних напрямів, початок кризисних явищ. Представником одного з таких напрямків художнього мистецтва є Клода Моне: «Враження, схід сонця»

Слайд 5

Принципово міняється характер взаємодії людини з навколишньою дійсністю: з'являється споглядальне світовідчування, прагнення до контакту зі світом, причому в різних течіях це здійснюється по-різному. У натуралізмі – через фіксацію швидкоплинного, через індивідуальне враження. У імпресіонізмі -- через передачу динамічно наповненого життя. У символізмі – завдяки відродженню зовнішнього світу, а в модернізмі – завдяки створенню образів духу.

Слайд 6

Вінсент ван Гог «Зоряна ніч» П’єр Огюст Ренуар «Дві дівчини за фортепіано»

Слайд 7

Дизайн і фотографія

Слайд 8

Найважливішим досягненням культури XIX ст. є поява мистецтва фотографії і дизайну. Розвиток фотографії привів до того, що поєднання художніх принципів графіки, живопису, скульптури, з'єднало художність і документальність, що не досяжне в інших видах мистецтва.

Слайд 9

Основу дизайну поклала Міжнародна промислова виставка в Лондоні в 1850 р. Її оформлення знаменувало зближення мистецтва і техніки і поклало початок новому вигляду творчості.

Слайд 10

Романтизм в літературі - складне багатогранне явище, що охоплює зовні несхожі витвори мистецтва. Для романтизму характерна невідома для того в літературі міра проникнення в глибини людської душі. Романтики часто протиставляли дійсності мрію. Зневажаючи весь буржуазний устрій життя, вони вважали його предметом нудним, вульгарним, негідним зображення і шукали великі відчуття і пристрасті. Література

Слайд 11

Джордж Байрон був яскравим типом художника - романтика, давши назву цілому художньому напряму - байронізму. Найвідомішим героєм Байрона став Чайльд Гарольд, герой поеми « Паломництво Чайльда Гарольда». Поема стала еталоном романтичного життя.

Слайд 12

Шотландський письменник Вальтер Скотт відкрив новий жанр в літературі - історичний роман. На минуле письменник дивився очима романтика, бачив в нім ту яскравість подій і переживань, якої не діставало в буденній течії життю. Для своїх романів В. Скотт вибирав історично переломні моменти, коли вирішувалися долі цілих народів. Найвідомішими його творами стали: "Пуритани", "Айвенго", "Квентін Дорвард".

Слайд 13

Архітектура Стилі декоративно-прикладного мистецтва, архітектури в XIX столітті мінялися з тією ж швидкістю, з якою мінялися уряди і політичні переконання. Франція залишалася як і раніше центром художніх змін. "Революційний стиль" відмовився від розкоші, властивої старому політичному устрою, "старому порядку".

Слайд 14

Будинок Паризької опери

Слайд 15

Одеський національний академічний театр опери та балету

Слайд 16

Тріумфальна арка

Слайд 17

Здобутки XIX ст. у всіх сферах культури виявилися колосальними. Цей період вражає гармонійністю розвитку і величезними результатами творчої діяльності людини у найрізноманітніших сферах. Тенденції, закладені епохою Відродження, досягли зрілості, і люди в повному обсязі відчули їхні наслідки. В художню творчість прийшли величезна стильова, жанрова різноманітність. Причому всіх великих майстрів при їх яскравій індивідуальності об'єднувало усвідомлення неповторної цінності людської особистості. Виправдалася пророча думка Стендаля: «XIX сторіччя буде відрізнятися від попередніх віків точним і полум'яним зображенням людського серця».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія