Греко-перські війни
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
КЛАСТЕР «Греко – перські війни» Завдання: Визначити змістові частини теми. Розташувати їх у певному порядку у вигляді грон винограду.
«Греко – перські війни» Привід Причини Основні події Грецькі полководці Причини перемоги греків Значен-ня Нега-тивні Пози-тивні Наслідки
Перемога над персами призвела до загострення стосунків між Афінами та Спартою. Кожна з цих держав вважала, що саме вона зробила вирішальний внесок у перемогу. Всередині полісів також виникли проблеми. У Спарті 464 р. до н.е. повстали раби, а в Афінах почалась напружена боротьба за владу. Негативні наслідки перемоги над персами для греків:
Позитивні наслідки перемоги над персами для греків: Області Малої Азії, райони Егейського та Чорного морів були відкриті для греків. Економічний, політичний, культурний розквіт Греції в ІІ пол. V ст. до н.е. досяг найвищого рівня.
Мільтіад (близько 550 до н. е. – 489 до н. е.) – афінський полководець Коли персидське військо почало наближатися до меж Аттики, Мільтіад був вибраний в число 10 стратегів для майбутньої війни. Знайомий з персидською тактикою, Мільтіад переконав військову раду дати битву персам у відкритому полі. Отримавши завдяки добровільній поступливості решти стратегів в свої руки головне начальство над військом, Мільтіад скористався всіма вигодами місцеположення і, сильним натиском приголомшивши ворога, отримав над ним блискучу перемогу (у вересні 490 до н. е.) при Марафоні.
Леонід (нар. до 540 р. до н. е. — 11 серпня 480 р. до н. е.) — спартанський цар Син царя Анаксандріда II, який вважався нащадком Геракла. Спартою керував з 491 р. до н. е. по 480 р. до н. е. Загинув у серпні 480 р. до н. е. у битві при Фермопілах.
Фемісто кл (524 до н. е. — 459 до н. е.) — афінський політик, стратег, один з лідерів демосу. Був одним з організаторів спротиву перській навалі 480—479 рр. до н.е, підтримуючи водночас таємні зв'язки із Ксерксом. Саме Фемістокл повідомив царю про наміри грецького командування відвести флот з Саламінської протоки і тим самим спровокував атаку персів. Згодом, щоправда, афінського стратега вважали «батьком» Саламінської перемоги. За порадою Фемістокла Ксеркс швидко залишив Грецію з більшою частиною війська.
Павсаній (? — 467 до н. е.) — спартанський полководець епохи греко-перських війн. Після смерті царя Леоніда І в Фермопільсь-кій битві став регентом його сина Плістарха. На чолі всегрецької армії одержав перемогу над перським військом при Платеях.
Привід до війни: Приводом до війни була допомога військовими кораблями, надана Афінами та Еретрією з острова Евбеї 500 повсталим проти перського панування грецьким полісами у Малій Азії. Центром повстання було місто Мілет.
Література та ресурси Інтернет: А.І. Мироненко, О.П. Мокрогуз Усі уроки «Інтегрований курс Всесвітня історія історія України» 6 клас – Харків. Видавнича група «Основа», 2014 Т. Ладиченко, Я. Камбалова, Т. Теремецька Викладання Всесвітньої історії 6 клас – Київ Видавництво «Аконіт», 2006 О.Г. Бандровський, В.С. Власов Всесвітня історія. Історія України. Підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – Київ «Генеза», 2014 Матеріали «Вікіпедії». Ілюстративний матеріал взято з Інтернету.
Схожі презентації
Категорії