X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Греко-перські війни

Завантажити презентацію

Греко-перські війни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КЛАСТЕР «Греко – перські війни» Завдання: Визначити змістові частини теми. Розташувати їх у певному порядку у вигляді грон винограду.

Слайд 2

«Греко – перські війни» Привід Причини Основні події Грецькі полководці Причини перемоги греків Значен-ня Нега-тивні Пози-тивні Наслідки

Слайд 3

Перемога над персами призвела до загострення стосунків між Афінами та Спартою. Кожна з цих держав вважала, що саме вона зробила вирішальний внесок у перемогу. Всередині полісів також виникли проблеми. У Спарті 464 р. до н.е. повстали раби, а в Афінах почалась напружена боротьба за владу. Негативні наслідки перемоги над персами для греків:

Слайд 4

Позитивні наслідки перемоги над персами для греків: Області Малої Азії, райони Егейського та Чорного морів були відкриті для греків. Економічний, політичний, культурний розквіт Греції в ІІ пол. V ст. до н.е. досяг найвищого рівня.

Слайд 5

Мільтіад (близько 550 до н. е. – 489 до н. е.) – афінський полководець Коли персидське військо почало наближатися до меж Аттики, Мільтіад був вибраний в число 10 стратегів для майбутньої війни. Знайомий з персидською тактикою, Мільтіад переконав військову раду дати битву персам у відкритому полі. Отримавши завдяки добровільній поступливості решти стратегів в свої руки головне начальство над військом, Мільтіад скористався всіма вигодами місцеположення і, сильним натиском приголомшивши ворога, отримав над ним блискучу перемогу (у вересні 490 до н. е.) при Марафоні.

Слайд 6

Леонід (нар. до 540 р. до н. е. — 11 серпня 480 р. до н. е.) — спартанський цар Син царя Анаксандріда II, який вважався нащадком Геракла. Спартою керував з 491 р. до н. е. по 480 р. до н. е. Загинув у серпні 480 р. до н. е. у битві при Фермопілах.

Слайд 7

Фемісто кл (524 до н. е. — 459 до н. е.) — афінський політик, стратег, один з лідерів демосу. Був одним з організаторів спротиву перській навалі 480—479 рр. до н.е, підтримуючи водночас таємні зв'язки із Ксерксом. Саме Фемістокл повідомив царю про наміри грецького командування відвести флот з Саламінської протоки і тим самим спровокував атаку персів. Згодом, щоправда, афінського стратега вважали «батьком» Саламінської перемоги. За порадою Фемістокла Ксеркс швидко залишив Грецію з більшою частиною війська.

Слайд 8

Павсаній (? — 467 до н. е.) — спартанський полководець епохи греко-перських війн. Після смерті царя Леоніда І в Фермопільсь-кій битві став регентом його сина Плістарха. На чолі всегрецької армії одержав перемогу над перським військом при Платеях.

Слайд 9

Привід до війни: Приводом до війни була допомога військовими кораблями, надана Афінами та Еретрією з острова Евбеї 500 повсталим проти перського панування грецьким полісами у Малій Азії. Центром повстання було місто Мілет.

Слайд 10

Марафонська битва (12 вересня 490 до н. е.)

Слайд 11

Література та ресурси Інтернет: А.І. Мироненко, О.П. Мокрогуз Усі уроки «Інтегрований курс Всесвітня історія історія України» 6 клас – Харків. Видавнича група «Основа», 2014 Т. Ладиченко, Я. Камбалова, Т. Теремецька Викладання Всесвітньої історії 6 клас – Київ Видавництво «Аконіт», 2006 О.Г. Бандровський, В.С. Власов Всесвітня історія. Історія України. Підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – Київ «Генеза», 2014 Матеріали «Вікіпедії». Ілюстративний матеріал взято з Інтернету.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія