X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Директорія УНР

Завантажити презентацію

Директорія УНР

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Директорія УНР

Слайд 2

Завдання уроку Охарактеризувати внутрішню та зовнішню політику Директорії; Визначити причини поразки Директорії; Вчитися встановлювати причинно – наслідкові зв»язки, працювати з історичними джерелами, аналізувати матеріал, робити висновки та узагальнення, висловлювати свою точку зору; розуміти,що для створення об'єднаної, сильної держави необхідна самовіддача всіх верств населення країни та патріотична діяльність видатних історичних постатей

Слайд 3

План Утворення Українського національного союзу. Утворення Директорії. Інтервенція Антанти на півдні України. Режим і політика Директорії. Позиція українських партій.

Слайд 4

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Директорія; Трудовий конгрес; Опорні дати: 14.11.1918р. – утворення Директорії;

Слайд 5

Проблемне завдання «Визвольній боротьбі робітників і трудящих України всіляко перешкоджала буржуазно – націоналістична Директорія. Слухняно виконуючи волю міжнародного імперіалізму, українські буржуазні націоналісти намагалися придушити революційних рух трудящих мас, зберегти експлуататорський лад в Україні» История Украинской ССР. – Киев., 1984. – т.6.-с.363 «Після приходу до влади Директорії в Україні була відновлена республіканська форма державного устрою. Влада в губерніях і повітах мала належати трудовим радам робітників, селян та інтелігенції, без будь – якої участі експлуататорських елементів». Історія України. – Львів, 1998. – с.237 – 238 1. Чому історики дали діаметрально протилежні оцінки діяльності Директорії? 2. Якої точки зору дотримуєтеся ви? Відповідь обгрунтуйте.

Слайд 6

Утворення Українського національного союзу. До складу Українського національного союзу увійшли: Українська партія соціалістів – федералістів; Українська партія соціал – самостійників; Українська партія соціал – демократів. До УНС приєдналися також Селянська спілка, Всеукраїнська учительська спілка, Центральний кооперативний комітет. Очолив УНС А.Нікольський. Прочитайте витяг із Статуту Українського національного союзу ( с.190 підручника ) і визначте: Яку форму правління та форму політичного режиму декларував Статут? У який спосіб УНС міг здійснити свою мету?

Слайд 7

Утворення Директорії Невдалі переговори гетьмана П.Скоропадського з УНС. Революція в Німеччині, поразка її у І світовій війні, підписання 11.11.1918 р. Комп»єнського перемир»я. 13.11.1918р. Росія анулювала Брест – Литовський мирний договір і відмовилася визнавати незалежність України 14.11.1918р. – у Києві на таємному засіданні УНС створює верховний орган у складі 5 чоловік для керівництва повстанням проти гетьмана – ДИРЕКТОРІЮ. Склад Директорії: голова - В.Винниченко; Члени – С.Петлюра, Ф.Швець, П.Андрієвський, А.Макаренко

Слайд 8

Утворення Директорії. Травень 1918р. – утворення Українського національно - державного союзу ( А.Нікольський ) 14 листопада 1918р. – утворення Директорії на чолі з В. Винниченком Директорія УНР — найвищий орган державної влади відродженої Української Народної Республіки, який діяв з 13 листопада 1918 року до 10 листопада 1920 року. Серпень 1918р. – перетворення УНДС на Український національний союз ( В.Винниченко )

Слайд 9

Керівники Директорії Федір Швець (у центрі), Андрій Макаренко та Симон Петлюра в Кам'янці-Подільському. 1919 рік Андрієвський Опанас (Панас) Михайлович В. Винниченко

Слайд 10

Слайд 11

Основні положення Декларації Директорії УНР ( 26.12.1918р) Скасування Гетьманщини, звільнення всіх чиновників, призначених при гетьмані. Відновлення УНР. Директорія – тимчасова верховна влада до скликання Конгресу трудового народу України. Влада в УНР належить народу у формі трудових рад селян, робітників та інтелігенції, а експлуататорські класи позбавляються права голосу. Скасування великих землеволодінь, передача землі селянам без викупу. Проголошення 8 – годинного робочого дня та демократичних свобод. Налагодження міжнародних відносин на засадах нейтралітету та мирного співіснування з усіма країнами

Слайд 12

Інтервенція Антанти на півдні України. Прочитайте уривок листа маршал Ф.Фоша до прем»єр – міністра Франції Ж.Клемансо ( с.192 ) та уривок з відповіді прдеставників Франції та Англіїт на пропозицію гетьманського уряду ( с. 192 ) і визначте: Чому долю України вирішували країни Антанти? Яким вони бачили майбутнє України? 16.11.1918р. флот Антанти увійшов у Чорне море і висадив війська – в Одесі ( 45тис.), в Криму ( 10 тис.) За згодою Антанти у Криму було створено Військовий уряд Півдня Росії на чолі з Денікіним.

Слайд 13

Становище Директорії територія Директорії Радянська РОСІЯ ПОЛЬЩА АНТАНТА Білогвардійські війська Від чого, на вашу думку, могла залежати подальша доля України під керівництвом Директорії?

Слайд 14

Режим і політика Директорії. Опрацювати п.4 §19 і визначте: Як уряд Директорії реалізовував основні положення Декларації від 26.12.1918р.? Чи могла Директорія відстояти незалежність УНР? Чому?

Слайд 15

Позиція українських партій. Українські соціал – демократи: В.Винниченко, В.Чехівський – проти рад як форми влади, порозуміння з Москвою; С.Петлюра – визнання рад як форми влади; орієнтація на Антанту. Українські есери: Ради як форма влади; Представництво селян у радах відповідно його кількісному складу. Січень 1919р. – нарада представників політичних партій, де була зроблена невдала спроба про вироблення спільного погляду на організацію майбутньої влади та вироблення рекомендацій Трудовому конгресу. 23 січня 1919р. – з»їзд Трудового конгресу.

Слайд 16

Причини поразки Директорії Суперечлива внутрішня політика, не вирішене аграрне питання. Позбавлення політичних прав значної частини українських громадян. Розквіт отаманства, наростання анархії в суспільстві. Особисте протистояння В.Винниченка та С.Петлюри. Неспроможність стати на перешкоді єврейських погромів. Незадовільна підготовка та організації армії. Закриття національних установ, створених за часів гетьманату. Складна зовнішньополітична ситуація ( на території України йшла боротьба військ Радянської Росії, з білогвардійцями, Антантою, поляками)

Слайд 17

Закріплення Чому історики дали діаметрально протилежні оцінки діяльності Директорії? Якої точки зору дотримуєтеся ви? Відповідь обгрунтуйте. В чому ви вбачаєте помилки Директорії?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія