X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Диктатура Юлія Цезаря

Завантажити презентацію

Диктатура Юлія Цезаря

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Диктатура Юлія Цезаря

Слайд 2

План Установлення диктатури Юлія Цезаря. Другий тріумвірат. Загибель Республіки.

Слайд 3

Опорні поняття і дати Опорні поняття: громадянська війна Рубікон диктатура понтифік Опорні дати: 49 – 46 рр. до н.е. 44 р. до н.е. 31 р. до н.е.

Слайд 4

Запитання на повторення Що таке республіка? Які обставини викликали кризу республіки в Римі? У чому вона виявилась? Із якою метою був створений перший тріумвірат? Хто ввійшов до першого тріумвірату? Чого домагалися союзники?

Слайд 5

Установлення диктатури Юлія Цезаря Розкрийте поняття “війна” Хто боровся за владу в Римі? Чи представляли Цезар і Помпей різні держави? Що таке громадянська війна? В боротьбу за владу вступили колишні члени тріумвірату – Цезар і Помпей. Познайомимось з їх характеристиками.

Слайд 6

Характеристика Юлія Цезаря Гай Юлій Цезар ( 100 – 44 рр. до н.е.) походив з давнього патриціанського роду Юліїв, засновником якого вважався Юл, син Енея. Цезар належав до видатних людей свого часу, був розумним і обдарованим від природи, виявляв інтерес до всіх видів знань — від філософії та красномовства до астрономії та стратегії. Його обдарованість не зовсім гармоніювала з фізичною природою. Він був слабким, худим, схильним до головного болю і часто непритомнів. Але слабке здоров'я не заважало йому здійснювати тривалі переходи і переїзди, ночувати на возі просто неба. Розповідають, що в подорожах, щоб не витрачати часу, Цезар диктував листи, складав мемуари та обмірковував плани стратегічних і політичних битв. Він міг одночасно диктувати, писати і вести розмову.

Слайд 7

Характеристика Юлія Цезаря Величезні суми грошей Цезар витрачав, щоб привернути на свій бік плебс. Після закінчення консульських повноважень він одержав в управління Ґаллію і п'ять легіонів. У той час римлянам належала тільки Цизальпійська (Передальпійська) Ґаллія. Цезар підкорив і Трансальпійську (Заальпійську) Ґаллію. Військова здобич римлян була настільки великою, що золото в Італії стало коштувати дешевше від срібла. Цезар не тільки розплатився з боргами, які він мав через підкуп виборців, але став одним із найбагатших людей Риму. Гай Юлій Цезар

Слайд 8

Характеристика Юлія Цезаря Коли стало очевидним, що війни із сенатом не уникнути, Цезар зібрав своїх солдатів і звернувся до них із промовою. Ті відповіли, що готові померти за нього. Це був бойовий легіон, що пройшов із Цезарем усю Ґаллію. Передальпійську Ґаллію відділяла від Італії маленька річечка Рубікон. Війська стояли на березі. Цезар переїхав через річку і промовив: “ — Рубікон перейдено, жереб кинуто,” — і повів свій єдиний легіон на Рим.

Слайд 9

Характеристика Гнея Помпея Гней Помпей (106—48 рр. до н. є.). Природа наділила Помпея військовими здібностями, фізичною силою, витримкою, хоробрістю. Водночас він був сором'язливим, дещо незграбним, нерішучим, малоосвіченим. У 17 років він розпочав свою військову кар'єру, а вже у 25 років здобув тріумф за перемогу в Сицилії, хоч і не був сенатором (уперше в римській історії). Наступний тріумф і консульство Помпей здобув за перемогу над Спартаком. У 67 р. до н. є. він за 40 днів очистив від піратів Середземне море. У 61 р. до н. є. відбувся тріумфальний в'їзд Помпея в Рим, під час якого за його колісницею йшли діти парфянського, вірменського і понтійського царів, переможених ним. Але сенат відмовив Помпеєві в консульстві на наступний рік. Своєї мети полководцю довелося досягати в союзі із Цезарем і Крассом. Поки Цезар перебував у Ґаллії, Помпей утратив колишню популярність у суспільстві і став заздрити піднесенню Цезаря (він був одружений із Юлією, дочкою Цезаря).

Слайд 10

Характеристика Гнея Помпея У 50 р. до н. є. Цезар зажадав собі консульства, Помпей відкрито виступив проти цього, посилаючись на закон, і став примушувати Цезаря скласти із себе управління Ґаллією і розпустити легіони. У відповідь Цезар запропонував Помпею також розпустити свої війська і відмовитися від намісництва в Іспанії.

Слайд 11

В якій формі могла розпочатися боротьба між ними за владу над Римом? Хто, на вашу думку, переможе у цій боротьбі? Чому ?

Слайд 12

Установлення диктатури Юлія Цезаря Перемога була на стороні Юлія Цезаря. Цезар спирався на підтримку бідних та армії. У своїх діях Цезар був рішучим, ніж Помпей. Цезар в 49 р. до н.е. захопив Рим, в цьому році розбив армію Помпея в Іспанії, в 48 р. до н.е в Греції, в 46 р. до н.е в Африці, в 45 р. до н.е. – в Іспанії

Слайд 13

Слайд 14

Установлення диктатури Юлія Цезаря Хто такий диктатор? На який час обирався? В результаті перемоги Цезар став диктатором. У 44 р. до н.е він був проголошений довічним диктатором. Цезар зосередив в своїх руках величезну владу: обійняв декілька посад – народного трибуна, консула, цензора, претора. Був верховним понтифіком Риму.

Слайд 15

Установлення диктатури Юлія Цезаря Прочитайте п.1 § 42 ( абзаци 9 – 11, с.223 – 224). Дайте відповіді на запитання: Які реформи провів Юлій Цезар? Чому був убитий Юлій Цезар?

Слайд 16

Другий тріумвірат і загибель Республіки Прочитайте п.2 § 42 та заповніть таблицю

Слайд 17

Висновки Загострення політичної боротьби в Римі призвело до громадянської війни 40 – х рр. до н.е. Перемогу, а також звання диктатора і титул імператора здобув Юлій Цезар, підтриманий армією. Прихильники республіканського ладу вбили Цезаря, що призвело до нового загострення політичної боротьби і до чергової громадянської війни.

Слайд 18

Повторення вивченого Чому Юлію Цезарю вдалося захопити владу в Римі і стати довічним диктатором? Чому проти Цезаря виникла змова? Чому Республіка в Римі загинула?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія