Чехословаччина 1918-1939
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
До 1918 р. спільної незалежної держави чехів і словаків не існувало. Напередодні Першої світової війни обидва ці народи входили до складу Австро-Угорської імперії. Військові поразки Габсбурзької монархії значно активізували зусилля чехів і словаків у боротьбі за незалежність. Для узгодження дій було створено два керівні центри: Національний чехословацький комітет у Празі та Чеський національний комітет у Парижі. Саме зусиллями паризького комітету, очолюваного Томашем Масариком, на території Росії з військовополонених чехів та словаків було сформовано легіон чисельністю близько 200 тис. солдатів та офіцерів. Цей військовий підрозділ мав увійти до складу військ держав Антанти. Масарик Томаш (1850-1937), президент Чехо- Словаччини в 1918-1935 рр.
Восени 1918 р. у результаті поразки в Першій світовій війні та національно-визвольного руху слов'янських народів Австро-Угорська імперія розвалилася. Австро-Угорська імперія у 1914 р.
Наприкінці літа 1918 р., коли неминучість розпаду Австро-Угорщини стала очевидною, австрійські власті вирішили вивезти з чеських районів Богемії та Моравії (тут було зосереджено до 93 % цукрової промисловості імперії, 100 % виробництва знаменитого чеського скла, 70 % металургійної й текстильної галузей та ін.) обладнання та устаткування. Така політика обурила чехів і словаків і прискорила їхній вихід із складу імперії. 28 вересня Національний комітет у Парижі проголосив себе тимчасовим урядом Чехо-Словаччини. Головою уряду було обрано Томаша Масарика. Після офіційного визнання уряду державами Антанти 28 вересня 1918 р. Національний комітет проголосив Чехо-Словацьку республіку (ЧСР). 14 грудня Національні збори (парламент) декларували скасування влади Габсбургів. Невдовзі Т. Масарика було обрано президентом ЧСР. Чехословаччина 1918-1939 рр.
1920 р. тимчасові Національні збори затвердили Конституцію Чехословаччини, яка визначала республіканську форму правління. Територія країни проголошувалась єдиною і неподільною, а автономна Підкарпатська Русь - її невід'ємною частиною.
Характерною рисою суспільного життя Чехословаччини в роки кризи стала подальша поляризація політичних сил. Чисельність Комуністичної партії Чехословаччини (КПЧ) протягом 1929-1932 рр. збільшилася втричі. Широкого розмаху набув фашистський рух у районах Північної та Південно-Західної Чехії, де виникла фашистська Судетсько-німецька партія на чолі з Конрадом Генлейном. Посилилися сепаратистські тенденції, була загроза втрати цілісності республіки. Перші почтові марки Чехословаччини 1918 р. Конрад Генлейн
У країні були прийняті закони, що забороняли діяльність КПЧ, фашистських і радикально-націоналістичних організацій. 1934 р. між Чехословаччиною і СРСР були встановлені дипломатичні відносини, а 1935 р. Чехословаччина підписала договір про взаємодопомогу з СРСР. Чехословаччина СРСР
У вересні 1938 р. у Мюнхені відбулася міжнародна конференція за участю Адольфа Гітлера (1), Едуарда Даладье (2), Беніто Муссоліні (3), Невілла Чемберлена (4). Відповідно до угоди Чехословаччина мала до 10 жовтня передати Німеччині Судети, але гарантії нових кордонів надавалися їй лише після задоволення територіальних претензій Польщі та Угорщини. 1. 2. 3. 4.
Дякуємо за увагу! Виконали учениці 10 класу Гранітнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Олефіренко Антоніна і Фещенко Анастасія
Схожі презентації
Категорії