X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Берлінська стіна

Завантажити презентацію

Берлінська стіна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Берлінська стіна

Слайд 2

Карта Берліна. Стіна відзначена жовтою лінією, червоні точки - контрольно-пропускні пункти.

Слайд 3

Розташування стіни нанесено на сучасний супутниковий знімок.

Слайд 4

Слайд 5

Берлінська стіна (нім. Berliner Mauer, офіційно Antifaschistischer Schutzwall) - інженерно-обладнана і укріплена державний кордон Німецької Демократичної Республіки з Західним Берліном протяжністю 155 км, у тому числі в межах Берліна 43,1 км.

Слайд 6

Бетонна огорожа Загальна довжина 106 км Висота 3,6 м Огорожа з металевої клітки довжиною 66,5 км Сигнальне огородження під електричною напругою протяжністю 127,5 км Земляні рови протяжністю 105,5 км з протитанових укріплень на окремих ділянках Вишки та інші прикордонні споруди Смуга з гострих шипів довжиною в 14 с Смуга з постійно розрівнюваною смугою піска Огородження відсутні в місцях проходження кордону по річках та водоймах Спочатку діяли 13 контрольно-пропускних пунктів, але потім кількість скоротилася до 3.

Слайд 7

Часті конфлікти, масові витоки фахівців у ФРН. Східні німці вважали за краще здобувати освіту в НДР, де воно було безкоштовно, а працювати - у ФРН.

Слайд 8

Слайд 9

У серпні 1960 р. уряд НДР ввів в дію обмеження на відвідування громадянами ФРН Східного Берліна, посилаючись на необхідність припинити ведення ними «реваншистської пропаганди». У відповідь Західна Німеччина відмовилася від торговельної угоди між обома частинами країни, що НДР розцінила як «економічну війну». Обидва блоки і обидва німецьких держави нарощували свої збройні сили і активізували пропаганду проти противника.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Найвідоміші випадки втеч з НДР наступними шляхами:

Слайд 13

Для відвідин Західного Берліна громадянам НДР було потрібно мати спеціальний дозвіл. Правом вільного проходу мали тільки пенсіонери.

Слайд 14

Жертви стіни Меморіал у пам'ять про жертви Стіни. Фото 1986 року.

Слайд 15

За деякими оцінками, при спробі подолати Берлінську стіну з 13 серпня 1961 по 9 листопада 1989 загинуло 645 чоловік. За оцінками істориків в цілому за спробу втечі з НДР було засуджено 75 000 осіб.

Слайд 16

9 листопада 1989 о 19 годині 34 хвилини, виступаючи на прес-конференції, яка транслювалася по телебаченню, представник уряду НДР Гюнтер Шабовське оголосив нові правила виїзду і в'їзду з країни. Згідно з прийнятим рішенням, з наступного дня громадяни ГДР могли отримати візи для негайного відвідин Західного Берліна і ФРН. Сотні тисяч східних німців, не чекаючи призначеного терміну, рушили ввечері 9 листопада до кордону. Прикордонники, які не отримали наказів, намагалися спершу відтіснити натовп, використовували водомети, але потім, поступаючись масовому натиску, змушені були відкрити кордон. Зустрічати гостей зі сходу вийшли тисячі жителів Західного Берліна. Те, що відбувається нагадувало народне свято. Відчуття щастя і братерства змило всі державні бар'єри і перепони. Жителі Західного Берліну, у свою чергу, почали переходити кордон, прориваючись в східну частину міста.

Слайд 17

Стіна з піднятими на неї німцями на фоні Бранденбурзьких воріт.

Слайд 18

Демонтаж секції стіни біля Бранденбурзских воріт

Слайд 19

... Прожектори, штовханина, радість. Група людей вже увірвалася в коридор прикордонного переходу, до першого гратчастого загородження. За ним - п'ятеро збентежений прикордонників, - згадувала свідок того, що відбувалося - Марія Майстер із Західного Берліна. - Зі сторожових вишок, вже оточених юрбою, дивляться вниз солдати. Оплески кожному «Трабанта», кожній ніяково наближається групі пішоходів ... Цікавість жене нас вперед, але є і страх, що може відбутися щось жахливе. Чи усвідомлюють прикордонники НДР, що це сверхохраняемая кордон зараз порушується? ... Ми йдемо далі ... Ноги йдуть, розум застерігає. Розрядка наступає тільки на перехресті ... Ми просто в Східному Берліні, люди допомагають один одному монетами на телефон. Особи, що сміються, язик відмовляється коритися: безумство, божевілля. Світлове табло показує час: 0 годин 55 хвилин, 6 градусів тепла. Ніч з 9 на 10 листопада 1989. ( «Volkszeitung», 1989, 17 november. № 47)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія