X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Арабський халіфат

Завантажити презентацію

Арабський халіфат

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Арабський халіфат

Слайд 2

План уроку Аравійський півострів і його населення. Доісламські вірування арабів. Мухаммед і виникнення ісламу. Об”єднання арабів. Халіфат за Омейядів і Аббасидів. Культура арабського світу.

Слайд 3

Опорні поняття і дати уроку Опорні поняття: Коран Іслам Халіф халіфат Опорні дати уроку: 570 – 632 рр. – роки життя Мухаммеда; 622 р. – початок мусульманського літочислення 630 р. – об”єднання арабів 732 р. – битва при Пуатьє;

Слайд 4

Аравійський півострів і його населення. Прочитати п.1- 2 § 11 і дати відповіді на запитання: 1. Які були природні умови Аравійського півострова? Які були основні групи населення арабів? Які були основні заняття арабів? Як можна назвати релігію населення Аравійського півострова? Араби Землероби - фелахи Скотарі - бедуїни Захід і Південь – оазиси, прибережні райони. Райони землеробства Решта території Аравії – пустеля. Скотарство Торгівля на ярмарках у містах Мекка та Ясріб, через які проходив “шлях пахощів”

Слайд 5

Мухаммед і виникнення ісламу Поява Мухаммеда на історичні арені не випадкове. У V-VI ст. серед населення Аравії спостерігається прагнення до об”єднання та утворення держави. Цьому могла сприяти нова релігія. В різних регіонах Аравії з”являються проповідники. У Мецці таким проповідником став Мухаммед ( 570 – 632 рр.) Саме він став засновником нової віри, яка отримала назву – ІСЛАМ ( в перекладі – покірність). За ісламом бог називався АЛЛАХОМ. А Мухаммед став ПРОРОКОМ. Після смерті Мухаммеда його послідовники записали пророцтва свого вчителя. Ці записи стали основою священної книги мусульман – КОРАНУ. П”ять основних правил ісламу ( мусульманства ): Вірити в єдиного Аллаха; П”ять разів на день здійснювати намаз ( молитву ), повернувшись обличчям до Мекки; Тримати місяць пост ( рамадан ); Творити милостиню і сплачувати спеціальний податок на користь бідних; Хоч раз у житті здійснити паломництво в Мекку ( хадж ) на батьківщину Пророка.

Слайд 6

Об”єднання арабів. Початок мусульманських завоювань У 630 році Мухаммед з військом підійшов до Мекки і без опору захопив його. Араби були об”єднані в одну державу. Після смерті Мухаммеда новий керівник арабської держави отримав титул “халіф” ( заступник Пророка). Протягом 634 – 644 років араби завоювали значні території.

Слайд 7

Слайд 8

Халіфат за Омейядів і Аббасидів Династія Омейядів правила з 661 по 750 роки, під час яких продовжили завойовницькі походи. Династія Аббасидів правила з 750 по 1258 роки. Ця династія не проводила активної завойовницької політики, а звернула увагу на економічний та культурний розвиток країни. З 1258 року Арабський халіфат остаточно розпадається. Завоювання арабів: 640 р – захоплення Візантії, Сирії, Палестини 642 р – захоплення Єгипту 709 р. – захоплення Північної Африки 711 р . – Піренейський п-ів 732 р. – битва при Пуатьє, поразка арабів

Слайд 9

Слайд 10

Культура арабського світу Прочитати п.6 § 11 і дайте відповіді на запитання: Наведіть приклади високого розвитку літератури. Наведіть приклади високого розвитку науки.

Слайд 11

Повторення Чому у арабів утворюється держава? Які основні положення ісламу? Чому Арабський халіфат зазнав занепаду?

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Всесвітня історія