X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
У вічній пам'яті народній

Завантажити презентацію

У вічній пам'яті народній

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Комунальний заклад освіти Майська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Методична розробка єдиного уроку мужності на тему: «У вічній пам’яті народній» Виконала: Вчитель музичного мистецтва Овсієнко Катерина Юріївна 2011-2012н.р.

Слайд 2

Мета: поглибити знання учнів про героїчне минуле нашого народу, допомогти усвідомити велич подвигу у Вітчизняній війні, виховувати в учнів шану і повагу до тих, хто ціною свого життя здобув перемогу. Обладнання: виставка літератури про Вітчизняну війну, проект «Розповім про подвиг», малюнки дітей. Вислови: „Вічна слава солдату – герою і солдатові без нагород, хто загинув хоробро у бою, захищаючи рідний народ”, „І хай як далеко від дому бійця не сховала зима, солдатів нема невідомих, батьків невідомих нема”, „Чиї б серця забуть могли тих, хто у тяжку годину у грізних битвах полягли за рідну Україну”, „За цвіт життя завдячує народ полеглим і посивілим солдатам”.

Слайд 3

І. Організаційний момент. ІІ. Основна частина. Епіграф уроку: «Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього». Вступне слово вчителя. Пам’ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. А ми, молоде покоління, про іхні бойові подвиги, їхнє воєнне життя можемо сьогодні дізнатися тільки з їхніх розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури. Багато, як українських, так і митців слова всього світу присвятили свої твори темі війни. Це Андрій Малишко, Олександр Довженко, Володимир Сюсюра, Павло Тичина, Олесь Гончар, Ліна Костенко та багато інших.

Слайд 4

Звучить мелодія „Соловьи”. На фоні мелодії 1 учень: Минають роки, відлітають у вічність. Минуло стільки років, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю мир довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною людського життя. Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. Кожен із нас поділяє думку, втілену в словах: „Ніхто не забутий, ніщо не забуто”. Хвилина мовчання

Слайд 5

2 учень: Люди старшого покоління пам’ятають: травень того незабутнього 45-го був напрочуд теплим і сонячним. Ніби сама природа своїм таємним єством відчувала радість довгожданого визволення, що прийшло на нашу землю. 3 учень: 1 травня 1945 рік над рейхстагом піднявся прапор Перемоги. 8 травня 1945 року в Берліні підписана повна капітуляція фашистської Німеччини. 9 травня було надано салют Перемоги. 4 учень: День Перемоги! День Перемоги! Іде по країні весна. Дев’ятого травня! Дев’ятого травня! Війна закінчилась страшна.

Слайд 6

Вчитель : Все ожило, пробудилося,набралося краси і молодості. Здається, що навесні ми по-особливому, ніжно й трепетно, любимо рідну землю. Бо саме з весною приходить до нас велике свято Перемоги у Вітчизняній війні. Ти прийшла, Перемого, слідами війни, З-під заліза і попелу – цвітом весни, Тим навічним вогнем, що горить – не згоря, Обеліском, який увінчала зоря.

Слайд 7

Вчитель: Роки... Скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни. Не забуваємо ми воїнів нашого села. Золотими літерами вписані їх прізвища та імена в книзі „Пам’яті”. Не забуваймо героїв-воїнів села Маського, які пішли на фронт і не повернулись в своє рідне село. Їхні тіла прийняла не тільки українська земля. Вони знайшли спочинок і в Польщі, і в Німеччині, і в Росії, і на Україні, а доля багатьох односельців і досі невідома. Височіють могили в степах, в полях, обабіч доріг. Це була радість зі сльозами на очах. За роки загинуло 3 мільйони українців, 2 мільйони були примусово вивезені на роботи до Німеччини. Не зосталося жодної сім’ї, яка б не оплакувала загибель рідних чи близьких.

Слайд 8

Чиї б серця забуть змогли Тих, хто у тяжку годину, У грізних битвах полягли За нашу рідну Україну? Пісня „А мати сина жде”. ІІІ. Підсумок уроку

Слайд 9

Вірш „Пам’ятайте” Пам’ятайте про тих, що безвісті пропали, Пам’ятайте про тих, що не встали як впали. Пам’ятайте про тих, що згоріли як зорі,- Такі чисті і чесні, як повітря прозоре. Пам’ятайте про тих, що за правду повстали, Пам’ятайте про тих, що лягли на заставах. Пам’ятайте про тих, що стрибали під танки... Є в місцях невідомих невідомі останки. Є в лісах, є у горах, і є під горою – Менше в світі могил, ніж безсмертних героїв. Пам’ятайте про них і у праці, і в пісні – Хай відомими стануть всі герої безвісні.

Слайд 10

Слайд 11

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Виховна робота