X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
пори року зима загадки

Завантажити презентацію

пори року зима загадки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зима Зимові зміни у природі

Слайд 2

Дорога біла стелиться, І краю їй нема. Сніжок мете. Метелиця. Прийшла до нас зима. Льодком тоненьким скована, Спинилася ріка. Повита тихим сном вона, Весняних днів чека. І ліс дріма. Безлистою Верхівкою поник. Над ним пісні висвистує Лиш вітер-сніговик. В. Бичко

Слайд 3

Зимові місяці Грудень Січень Лютий

Слайд 4

Під подушкою пакунки — Миколайчика дарунки. Трішки ще, і новий лік, Почне відлік Новий рік! Грудень

Слайд 5

Грудень Зміни в неживій природі Сонце, хоч і виглядає з-за хмар, та не гріє; Дні сірі і зовсім короткі, тільки морозні ночі світлішають від зірок; Небо частіше вкрите важкими темними хмарами; Іде сніг, під сніговою ковдрою спить земля; Крига міцно скувала річки та озера.

Слайд 6

Грудень Зміни в живій природі Дерева стоять голі, тільки на дубах шелестить неопале листя; Зеленіють листочки-хвоїнки на ялинах та соснах, полум’яніють кетяги горобини Немов намистинки, червоніють плоди шипшини; Сплять метелики, мурашки, їжаки; Ближче до жител пересносяться з полів, лісів сороки, ворони, горобці, синиці.

Слайд 7

Пухнастий сніг усе вкриває, Різдвяна зірка в небі сяє. Повсюди радість, щастя, сміх - Цей місяць перший із усіх. січень

Слайд 8

Січень Зміни в неживій природі Сонце підбивається вище, робить перші несміливі кроки до весни; Дні стають довшими, та морози й заметілі ще люті; Все навкруги вкрите снігами й кригою.

Слайд 9

Січень Зміни в живій природі Приник, ніби поринув у задуму ліс; Рослини не ростуть – вони перебувають у стані спокою; На них менше залишилося плодів: одні з’їли птахи, інші зірвав вітер.

Слайд 10

Другий він в календарі, Холодно у цій порі. Снігопади, завірюха... Всі сховали в шапку вуха? лютий

Слайд 11

Лютий Зміни в неживій природі Морозисько пекучий, як вогонь, і хуртовини злющі; З-за хмар частіше виглядає сонце; Заторохтіли, зриваючись з буруль, краплини, прокинувся з-під криги перший кволенький струмочок; Бувають відлиги, крізь хмари частіше проглядає блакитне небо.

Слайд 12

Лютий Зміни в живій природі Збільшились бруньки на деревах; Весело зацінькали синиці, сповіщаючи, що від зими до весни тепер уже один крок ступити.

Слайд 13

Життя рослин взимку

Слайд 14

Ще восени однорічні трав’янисті рослини зів’яли, залишивши своє насіння в ґрунті. З нього навесні виростуть нові трави; У багаторічних трав’янистих рослин відмерла наземна частина рослини, в ґрунті лишилися кореневища, бульби, цибулини.

Слайд 15

Деякі рослини залишаються зеленими під снігом усю зиму. Це суниці, верес, журавлина. Є рослини, що ростуть і взимку.

Слайд 16

Під шаром снігу та опалого листя у підсніжників, пролісок, рясту з’являються пуп’янки, які з настанням тепла розпускаються. Життя рослинам узимку зберігає сніжна ковдра.

Слайд 17

У глибокому спокої перебувають дерева і кущі. Майже всі вони на зиму скинули листя. Однак на їхніх гілках залишаються бруньки. Зовні бруньки вкриті темними лусочками. Усередині бруньки є дуже дрібні зелені листочки. Наприкінці січня на вербі бруньки збільшуються, скидають лусочки і вкриваються світлим пушком. За зиму бруньки підростають на інших деревах і кущах. Яка б не була сувора зима, ріст рослин не припиняється, а лише сповільнюється.

Слайд 18

У зимовому лісі милують око припорошені снігом зелені ялини й сосни

Слайд 19

Життя тварин взимку

Слайд 20

Одяглися люди в шуби, Натопили добре груби. Білки гріються в дуплі, Миші – в норах у землі. Сплять ведмеді в теплих лігвах, Сосни в інею застигли, І під кригою на дні Сплять у річці окуні.

Слайд 21

Усю зиму в затишних місцях сплять бурі ведмеді, борсуки, їжаки, кажани. Вночі виходять на полювання вовки. У полі, на лісових галявинках нишпорять у пошуках корму лисиці. У лісі бродять олені, лосі, об'їдаючи тоненькі гілочки дерев та кущів. Білки перечікують сильні морози та завірюху у теплих гніздах. Звірі взимку

Слайд 22

Комахи взимку Комарі поховалися у різні щілини, у старі дупла дерев. Вони й біля нас зимують. Позлітаються у підвали, багато їх там у кутку назбирається. Причепляться комарі своїми ніжками до стелі, до стін та й сплять цілу зиму.

Слайд 23

Риби взимку Зимою, як тільки стає лід, рибу можна знайти практично на будь-якій глибині, але все ж риба прагне триматися в найглибших місцях, де вода тепліша. З настанням зими великі соми улаштувалися у найглибшій ямці. А дрібненькі риби полягали шарами на них. Вода холодна, риб майже не видно. Чекають, поки пригріє сонечко.

Слайд 24

Птахи взимку Птахи, рятуючись від голоду, гніздяться поблизу людського житла. У холодну пору вони шукають корм протягом усього дня. У мороз і заметіль птахи замовкають, ховаються в затишні місця і настовбурчують пір'я. Часто взимку птахи гинуть від голоду. Тому їх треба підгодовувати насінням соняшника, гарбуза, дині, бур'янів.

Слайд 25

Залежність поведінки тварин взимку від чинників природи Відсутність корму Морози Сніг Впадають у сплячку Теплі шуби Змінюють колір хутра

Слайд 26

Природні явища взимку

Слайд 27

Зимові природні явища Вибиває день перину - Диво-пух з небес летить. На сосні і на ялині Діамантами блищить. Сніг

Слайд 28

Зимові природні явища Коли холодно зимою – Річка замерзає. Її скельце під собою До весни ховає. Крига(лід)

Слайд 29

Зимові природні явища Ущипне за щічки, Носик поцілує... Під покровом нічки Шибки розфарбує... Мороз

Слайд 30

Зимові зміни в природі Не сніг, не лід, А взимку дерева прикрашає Іній

Слайд 31

Зимові зміни в природі Сипле снігом в очі й вуха – Це, звичайно… Завірюха

Слайд 32

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота