X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Козацька Покрова

Завантажити презентацію

Козацька Покрова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Козацька Покрова І не буде переводу Українському народу, Доки із глибин сторіч Долина козацький клич!

Слайд 2

14 жовтня- День українського козацтва

Слайд 3

Козаки охороняли кордони та захищали українські землі від загарбників. Де козак, там і слава, - говорили в народі.

Слайд 4

Початки козацтва на Україні

Слайд 5

Спочатку козаки жили невеликими гуртами по степах. Пізніше почали об'єднуватись у великі військові загони. Обирали собі отаманів і жили на великих островах серед ріки Дніпро. Острови були відгороджені (відсічені), і до них не було приступу. Тому й називали те місце – Січ.

Слайд 6

ДОРОГА НА СІЧ

Слайд 7

Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорозької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай в еміграцію, взяли із собою образ Покрови, Пресвятої Богородиці.

Слайд 8

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці

Слайд 9

Для козаків Покрова була найбільшим святом. Цього дня відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою.

Слайд 10

Козацький гімн Богородиці XV століття

Слайд 11

Перлинами української архітектури можуть вважатися Покровський собор Харкова, церква Покрови на Подолі, збудована, храм Покрови в селі Рубанівське. Усі храми зводилися на кошти козаків.

Слайд 12

Храм Покрови в селі Рубанівське

Слайд 13

Козаки просиналися зі сходом сонця, вмивалися джерельною чи річковою водою, приводили себе в порядок, молилися Богові, а після молитви сідали за дерев’яні столи.

Слайд 14

Козаки відзначалися міцним здоров'ям і рідко хворіли. Більшу частину свого життя перебували на природі, часто спали просто неба. Протягом календарного року купалися у водоймах, загартовуючи організм.  

Слайд 15

  Дозвілля козаків заповнювалося різноманітними фізичними вправами: змаганням із плавання, бігу, веслування, боротьби, боями навкулачки тощо. Традиційними були змагання на конях: «Козак без коня – не козак».

Слайд 16

Козацька шабля

Слайд 17

У великій шані в козаків було побратимство. На знак побратимства козаки мінялися натільними хрестами, а все інше було спільне. Також дарували один одному коней, зброю. У боях змагалися поруч і рятували один одного або захищали своїм тілом. Побратимство надавало великої сили. Воно було однією з таємних причин непереможності козаків.

Слайд 18

«Їхали козаки…»

Слайд 19

Богдан Хмельницький-гетьман України (1648-1657)

Слайд 20

Іван Сірко-кошовий отаман(обирався 12 разів)

Слайд 21

Пилип Орлик-гетьман України (1710-1742)

Слайд 22

У всьому світі кожен зна: Є Батьківщина лиш одна, Це наша славна Україна. Не забувай Шевченка спів Про горду славу козаків, Не забувай, що ти — дитина Землі, що зветься Україна! Про Україну, рідний край Ти завжди пам'ятай.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота