X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Із слова починається людина, із мови починається мій рід

Завантажити презентацію

Із слова починається людина, із мови починається мій рід

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мандрівка в Країну Писемності Ваш екскурсовод Тома Лариса Анатоліївна

Слайд 2

Зміст Предметне письмо Піктографічне, або малюнкове, письмо Ієрогліфічне, або символічне, письмо Буквено-звукове письмо

Слайд 3

Предметне письмо Вузликове письмо Черепашкове письмо

Слайд 4

Вузликове письмо Знамените письмо кіпу давніх інків у Перу

Слайд 5

Черепашкове письмо Це північноамериканське письмо вампум, що являло собою пояс з нанизаними черепашками різного кольору, які мали такі значення: червоний – війна, білий – мир, чорний – нещастя, жовтий – золото, зелений – кукурудза.

Слайд 6

Піктографія Спосіб передачі інформації, коли предмет замінюється його малюнком. Вперше таку писемність створили близько 3200 р. до н.е. шумери, які жили на території Межиріччя.

Слайд 7

Писали шумери на глиняних табличках тригранною паличкою, яка залишала слід у вигляді клина. Тому шумерська писемність називається клинописом.

Слайд 8

Перед вами піктографічне письмо стародавніх слов’ян.

Слайд 9

Українська писанка Чи є такий спосіб письма, який був би зрозумілим і нашому далекому предку, і його сучасному нащадку? Шукати відповідь на це питання вас запрошує Рибальченко Ірина, учениця 6 класу

Слайд 10

Зміст Легенда про писанку. Символіка писанок. Кольори на писанках.

Слайд 11

Легенда про писанку Доля світу залежить від того, скільки писанок пишуть люди на землі щороку. Доки пишуться писанки, світ буде існувати. Зло у вигляді диявола щороку посилає своїх слуг на землю, щоб вони перевірили, чи пишуться ще писанки і чи багато їх є. Якщо так, то він втрачає силу, тому що людська любов перемагає зло.

Слайд 12

Символіка писанок Сонце - символ світла й життя. Символ Христа. Трикветр – символ вогню і символ чоловічої та жіночої енергії; символ пресвятої Трійці.

Слайд 13

Дерево життя – символ безперервного відновлення природи; образ Божої мудрості. Гілка – охорона проти хвороб та злих сил; символ безконечного життя.

Слайд 14

Півень – вістун дня; охоронець добра; символ світла, яке побороло темряву. Колосся і зерно – уособлення духів предків; у християнстві – воскресіння, Боже царство.

Слайд 15

Кольори на писанках Червоний – символ радості, життя, любові. Жовтий – символ сонця, урожаю, тепла. Зелений – символ весни, воскресіння природи, плодючості. Бронзовий – символ матері – землі і її щедрості. Блакитний – символ неба, здоров’я.

Слайд 16

Радимо прочитати Вудвуд Л. Відкривай духовні острови. -Донецьк. – 1998. Що? Як? Чому? Світ моєї України. - Харків. - 2003.

Слайд 17

Ієрогліфічне письмо Ієрогліф “мудрість”. А цей ієрогліф відомий усім користувачам Інтернету.

Слайд 18

Шляхами абетки В історичну мовну мандрівку вас запрошує Микитенко Наталя, учениця 6 класу

Слайд 19

Чому літери, поставлені в певному порядку, називаються алфавітом? Чому у слова “алфавіт” стільки синонімів?

Слайд 20

Перед вами грецький алфавіт Знаки для позначення приголосних звуків були взяті греками з фінікійської писемності, а для голосних – греки придумали самі. Зверніть увагу на назви перших двох літер.

Слайд 21

Перед вами кирилиця Це перший слов`янський алфавіт. У ньому 43 букви. З плином часу деякі букви стали зайвими і були вилучені з алфавіту. Зверніть увагу! Як називаються перші дві літери?

Слайд 22

Кирило і Мефодій Брати-монахи, які у 863 році склали азбуку, якою зараз користуються слов’янські народи.

Слайд 23

Сучасний алфавіт Таким алфавітом користуються сучасні українські школярі. Зверніть увагу! Як називаються перші дві літери сучасного алфавіту?

Слайд 24

Отож ви здогадалися, як з’явилися ці назви? Алфавіт- ? Азбука-? Абетка- ?

Слайд 25

Про це ми дізналися Коваль А. Життя і пригоди знайомих незнайомців. – К.,1990. Ухтышка: Толстий детский журнал. -2006.-№5.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота