X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українська література

Завантажити презентацію

Українська література

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Театр корифеїв

Слайд 2

Театр корифеїв — перший професійний український театр. Його було відкрито 1882 року в Єлисаветграді, і в цей рік український театр відокремився від польського та російського. Засновником театру був Марко Лукич Кропивницький, що володів усіма театральними професіями. Після нього найдіяльнішим був Микола Карпович Садовський, що боровся за українське слово та український театр за часів їх заборони.

Слайд 3

КРОКИ СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕАТРУ Перші спроби відро- дити національний те- атр з'являються в 60-х роках ХІХ ст.; 1873 р. – у Харкові з успіхом пройшли вис- тави влаштовані Марком Кропивницьким; 1876 – створено трупу в Катеринославі.

Слайд 4

Засновники театру корифеїв Панас Саксаганський Михайло Старицький Іван Карпенко- Карий Микола Садовський Марко Кропивницький Марія Заньковецька

Слайд 5

Марко Лукич Кропивницький У 1882 р. він організо- вує свою трупу, яка приблизно через рік зливається з трупою Михайла Старицького, де Кропивницький стає провідним режисером.  Володів усіма театраль- ними професіями.

Слайд 6

Микола Карпович Садовський Після Кропивниць -кого найдіяльнішим був Микола Карпович Садовський, що боровся за українське слово та український театр за часів їх заборони.

Слайд 7

М.Садовський зробив свій стаціонарний театр по-справжньому народним не тільки в репертуарі, але й у доступності його відвідуван - ня. Ціни на квитки були значно нижчими за іншi київськi театри. Театр Садовського проіснував сім років, до по – чатку Першої світової війни, коли царською владою було закрито не тільки театр, а й усі українські газети, журнали, книгарні.

Слайд 8

Іван Франко писав: "Зложилася трупа, якої Україна не бачила ані перед тим, ані потому, трупа, яка робила фурор не тільки по українських містах, але також у Москві і Петербурзі, де публіка часто має нагоду бачити найкращих артистів світової слави".

Слайд 9

Марія Заньковецька - “родзинка” українського театру корифеїв, акторка за покликанням.

Слайд 10

У репертуарі театру були такі вистави, як «Запорожець за Дунаєм», «Продана наречена», «Галька», «Катерина», «Енеїда» Котляревського. Сміливою перемогою стала постановка українською мовою «Ревізора» Гоголя.

Слайд 11

Музичне оформлення здійснювали неперевершений Микола Лисенко, Павло Нищинський, Кирило Стеценко Микола Лисенко Кирило Стеценко Павло Нищинський

Слайд 12

Забудовник театру 1865 року інженер-полковник Георгій Васильович Трамбицький купив у міського управління ділянку землі, на якій збудував Зимовий театр, який став постійним приміщенням трупи Кропивницького. Офіційне відкриття театру відбулося 1867 року.

Слайд 13

Слайд 14

Фойє театру Глядацька зала (вигляд до 1974 року)

Слайд 15

Успіхи театру Корифеїв Скрізь, де українські актори давали вистави, вони мали незмінний успіх. Стиль синкретичного театру, що поєднував драматичне й комедійне дійство з музичними, вокальними сценами, включаючи хорові й танцювальні ансамблі, вражав суто народною свіжістю й неподібністю до жодного існуючого театру.

Слайд 16

Дякую за увагу!!! Презентацію готувала Учениця 10 – А класу Кременчуцького ліцею №30 Заікіна Анастасія

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська література