“Таємний посол” – серія пригодницьких романів В. Малика
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Українські козаки, які були в 16-17 ст. кращими політиками та піхотинцями в усій Європі, вважали своїм лицарським обов‘язком брати участь в таких пригодах, перед якими тьмяніють найцікавіші фантастичні романи. При облозі голландської фортеці Маастрихт, іспанські солдати відмовилися вступати в бій, коли дізналися, що на боці голландців будуть битися запорозькі козаки. Репутація та бойові якості цих українських лицарів, перед якими тремтіли турки, відступали татари та запобігали наймогутніші держави Європи, була відома у всьому світі.
“Таємничий посол” – серія пригодницьких романів В. Малика. Володимир Кирилович Малик (1921 -1998 рр.) (справжнє прізвище – Сиченко) народився 21лютого 1921 року під Київом в селянській родині. На початок Великої Вітчизняної війни юнакові було 20 років. Він вступив до народного ополчення, щоб захищати Батьківщину, але через важке поранення потрапив у полон і був відправлений до німецького концентраційного табору. Там він пробув більше двох років, зазнаючи нелюдських страждань, а після визволення Володимир Сиченко потрапив до радянського фільтраційного табору. Через хворобу серця, яку він отримав у німецькому концтаборі, радянська влада відправила Володимира Кириловича не до ГУЛАГу в Сибіру,як багатьох з тих, хто був у німецьких концтаборах, а в рідне село – помирати. Але він спромігся отримати педагогічну освіту в Київському університеті та багато років працював учителем української мови та літератури в сільській школі. Володимир Малик з юності захоплювався історією України і, зокрема, - історією козацтва. Найвідоміші його твори – саме на історичну тематику: “Чарівний перстень”, “Месник із лісу”, “Червона троянда”, “Микита Кожум‘яка”, “Слід веде до моря” і багато інших.
Але найбільшу славу В. Малику принесла історична тетралогія романів під загальною назвою “Таємничий посол”, що складається з чотирьох романів: “Посол Урус –шайтана”(1968р.), “Фірман султана”(1969р), “Чорний вершник”(1976р), “Шовковий шнурок”(1977р.) Словничок: тетралогія – чотири романи з різиними назвами, але об‘єднані одним задумом, головними героями та однією загальною назвою.
Задум написання романів виник у В. Малика після того, як він побачив картину І. Репіна “Запорожці пишуть листа турецькому султану”. Письменник був настільки вражений цією картиною, що захотів присвятити свій твір життю та подвигам козаків.
Написання історичного роману вимагало значної підготовки, відмінного знання матеріалу, історії, звичаїв та укладу життя козаків. Також треба було продумати композицію та сюжет роману, визначити головних героїв, тому почалася копітка робота з історичними матеріалами. Дмитро Вишневецький (Байда) та його перша Запорізька Січ
Багато славних імен запорожців зберегла історія. Серед них – імена відомих гетьманів і рядових козаків. Їхні сміливі походи проти татар наводили жах на ворогів і вселяли віру та бажання жити у серця полонених. Імена деяких увійшли в народні думи та пісні. (“Пісня про Байду”)
Нажаль, історичні джерела не зберегли ім‘я сміливого козака – розвідника. Володимир Малик назвав його Арсеном Звенигорою і вивів його головним героєм тетралогії, в якій доля Арсена тісно переплелася з долею всього українського козацтва та Запорозької Січі, яка століттями залишалася грізною фортецею звитяжців, що громили ворогів.
За наказом турецького султана 15- тисячний загін яничарів і 40-тисячна татарська орда оточили Запорізьку Січ*. Зрадник провів яничарів у Січ і допоміг знищити варту… * Історичний факт, який стався в 1675 році. Про подальшу долю Арсена Звенигори та славетної Запорізької Січі читайте в тетралогії романів В.Малика “Таємний посол”.
Схожі презентації
Категорії