X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сухомлинський "Красиві слова і красиве діло"

Завантажити презентацію

Сухомлинський "Красиві слова і красиве діло"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Людина красна не словами, а добрими ділами Урок читання 3 клас

Слайд 2

II. Мовна розминка 1.Гра “Здогадайтеся: про кого або про що я розповідаю”

Слайд 3

Учень, школяр, черговий, третьокласник, син, онук, племінник, пустун - … хлопчик Чекає, зустрічає, запитує, годує, читає, готує, прибирає, виряджає, піклується, стомлюється - … мама

Слайд 4

Іде, капає, ллє, мочить, закінчується - … дощ Мрійник, вигадник, казкар, поет, фантазер - … письменник

Слайд 5

2.Гра “Закінчіть речення” Байки пише… байкар. Вірші складає… поет. Казки вигадує … казкар. Прозу створює … прозаїк.

Слайд 6

“Горбатенька дівчинка” “По волосинці” “Я хочу сказати своє слово” “Сергійкова квітка”

Слайд 7

А об’єднує усі ці оповідання ім’я видатного педагога, прекрасного письменника Василя Олександровича Сухомлинського. Саме з його читацькою скарбничкою ми почнемо вивчати новий розділ “Оповідання про справи твоїх ровесників”

Слайд 8

III. Життєвий і творчий шлях В.О. Сухомлинського Народився В.О.Сухомлинський 28 вересня 1918 року в с. Василівці на Кіровоградщині в родині бідного селянина.

Слайд 9

У 1933 році Василь закінчив семирічну школу. Однокласники згадували, що у Василя був чудовий характер. Він був енергійним, життєрадісним хлопчиком, дуже любив читати твори Т. Шевченка, П. Мирного.

Слайд 10

Закінчив Кременчуцький педінститут і працював учителем української мови та літератури, був завучем. У 1941 році, коли розпочалася війна, Василь Олександрович пішов на фронт. Але воювати довелося недовго, бо був двічі поранений і довго лікувався. У 1948 році В. Сухомлинський стає директором Павлиської школи.

Слайд 11

В.О. Сухомлинський – найвідоміший педагог і письменник. Він працював 35 років у школі. Василь Сухомлинський – заслужений вчитель України, якого любили діти й батьки.

Слайд 12

Василь Олександрович теж любив дітей і написав для них безліч цікавих оповідань, казок. У його творах переважає доброта, бо він сам був доброю людиною і хотів, щоб ви, діти, виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили тата й маму, свою родину, домівку і нашу велику, прекрасну Батьківщину.

Слайд 13

IV. В.О.Сухомлинський “Красиві слова і красиве діло” Колективне опрацювання оповідання. Читання “ланцюжком”. Про кого йдеться в оповіданні?

Слайд 14

Словникова робота Її, в цей, суху, мокру, гарні, красиві, негода, хатина, хатинка. Що означає слово негода? Які спільнокореневі слова прочитали? Доберіть ще кілька споріднених слів.

Слайд 15

1. Самостійне читання (“бджілкою”). 2. Аналіз змісту прочитаного. - Коли відбувалися події? - Скільки хлопчиків було в хатині? - Чи знали друзі четвертого хлопчика?

Слайд 16

- Зачитайте, у якому вигляді хлопчик завітав до кімнати? - З якими словами звернувся перший хлопчик? - Що промовив другий хлопчик? - Зачитайте рядки, в яких автор висловив головну думку твору. 3. Вибіркове читання

Слайд 17

Хатинка Одежа Хлопчик Слова Діла 4. Вправа для розвитку читацьких навичок. До іменника дібрати прикметник з тексту

Слайд 18

Складіть власну розповідь, яка б підтверджувала головну думку цього оповідання. 5. Творча робота

Слайд 19

Що нового ви дізналися на уроці? Чи хвилює вас поведінка хлопчиків? Що б ви їм порадили? V. Підсумок уроку

Слайд 20

Виразно читати і переказувати оповідання. VI. Домашнє завдання

Слайд 21

Оформлення: ресурси Інтернету Ю. Є. Бардакова. Мій конспект. Харків. “Основа”. С. Г. Заброцька. Уроки читання 3 клас. Тернопіль. Навчальна книга – Богдан. Використані матеріали:

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література