X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ШЕВЧЕНКА СЛАВЕТНЕ ІМ’Я

Завантажити презентацію

ШЕВЧЕНКА СЛАВЕТНЕ ІМ’Я

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала вчитель-методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна

Слайд 2

Організаційний момент Знову всі разом! Наша дружня сім'я єдина! ...І в сім'ї великій, І в цвіту садів прекрасних Буде жити він повіки, Як безсмертний наш сучасник...

Слайд 3

Вправи для вдосконалення читацьких навичок Складіть і прочитайте прислів'я. Шевченко Тарас — наче... сонце для нас. сонце для нас; зорі; не забудем

Слайд 4

Вправи для вдосконалення читацьких навичок Складіть і прочитайте прислів'я. Шевченкові твори сяють, мов... зорі. сонце для нас; зорі; не забудем

Слайд 5

Вправи для вдосконалення читацьких навичок Складіть і прочитайте прислів'я. Ми Шевченка славить будем, і ніколи... не забудем. сонце для нас; зорі; не забудем

Слайд 6

Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. Український народ ніколи не забуде свого славного сина. Думи поета живуть у серцях людей, у народних переказах, рядках книг, у маминих піснях-колисанках, у співучій українській мові.

Слайд 7

Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. Шевченко для нас — це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть. Нам, нащадкам, посилав він свої заповіді.

Слайд 8

Свою Україну любіть. Любіть її… во врем'я люте, В остатню, тяжкую мінуту За неї Господа моліть! Виразне читання вірша

Слайд 9

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченкове житиме вічно. Батьку рідний і далекий. Непокорений Тарасе! Линуть високо лелеки В голубім промінні часу.

Слайд 10

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченкове житиме вічно. Ті лелеки — ваші вірші, Під крильми вся Україна,

Слайд 11

Круговидами-ланами, Щоб у кожну йшли родину. І, мабуть, у кожній родині є книга, яку поет писав усе життя.

Слайд 12

Розгадування кросворда Вставивши пропущені слова, прочитайте назву цієї книги.

Слайд 13

...вишневий коло хати. Поговоримо тихесенько в... з тобою. Додолу... гне високі, Горами хвилі підійма. ...моя вечірня, Зійди над горою. Поклала... коло хати Маленьких діточок своїх. Реве та стогне... широкий.

Слайд 14

Читання прислів'я Люблять і шанують твори Кобзаря. Його вірші надихали українців на боротьбу за незалежність і демократію, а згодом мрія Т. Г. Шевченка про вільну батьківщину здійснилася: на карті світу з'явилася незалежна держава — Україна. Шевченків «Кобзар» — то для народу — великий дар. Шануймо, вивчаймо Шевченкове слово!

Слайд 15

Розповідь учителя Колись, давним-давно, на такій само землі й не за безкраїми морями, не за дрімучими лісами, не за високими кам’яними горами, був веселий, багатий, мальовничий край. І жили там рабами в тяжкій чужій роботі люди. І називали той край – Україна.

Слайд 16

Розповідь учителя І ось у такому краї, в Україні, в с. Моринці Київської губернії, в хаті кріпака Григорія Шевченка серед морозної темної ночі блиснув на все село один вогник – це народилася дитина.

Слайд 17

Розповідь учителя: Для пана – нова кріпацька душа, а для України – великий поет, буремний Тарас, незламний Кобзар. Ми вже з вами говорили, що дитячі роки і все життя поета були … якими? Тяжкими, сирітськими, безрадісними.

Слайд 18

Коли минав йому другий рік, переселились Шевченки з усією сім'єю до села Кирилівка. Велика була сім'я: батько Григорій, мати Катерина, три сестрички (Катря, Ярина, Марійка), два братики (Микита, Йосип) і дідусь Іван. Всіх дев'ятеро.

Слайд 19

Гарно було в Кирилівці. Коло хати розкішний квітник, стара крислата верба, за хатою садок, а там левада, засіяна квітами, а через леваду в'ється річечка. Серед цієї краси зростав малий Тарас. Піклувалися ним добра мати та сестра Катерина.

Слайд 20

У 9 років малий Тарас залишився без матері. В 11 років він став круглим сиротою. Після батькової смерті почалися поневіряння хлопця по чужих людях.

Слайд 21

Нам з вами важко уявити Україну часів Тараса Шевченка, і те, як серед ланів золотої пшениці, зелених садів, білих хат, тихих вод, ясних зір жилось обшарпаним голодним людям, змореним тяжкою працею.

Слайд 22

Немало мандрував Тарас по селах у пошуках людей “щоб добру навчили”. Багато знущань і кривди зазнав він від дяків, до яких попадав у науку.

Слайд 23

Зустрівся на цьому шляху сільський маляр, що впізнав талант Тараса і готовий вчити, якщо той принесе дозвіл від пана. Не отримав хлопчина дозволу. А натомість став козачком у пана Енгельгарда.

Слайд 24

Лише на 24 році життя став він вільною людиною. За великі гроші його було викуплено з кріпацтва, тоді він зміг навчатися в Академії мистецтв.

Слайд 25

За любов до України і за вірші цар відправив Шевченка солдатом у далеку Орську фортецю. Там він пробув 10 довгих років. Йому забороняли писати і малювати. У цих казахських пісках Шевченко згадував мальовничу природу України, тужив за нею і свою тугу вилив у віршах.

Слайд 26

В 44 роки поет повертається із заслання в Петербург. Здоров'я було підірване. Три роки боровся він з недугою. Помер Тарас Шевченко 10 березня 1861 року.

Слайд 27

Слайд 28

10 березня 1861 року поета не стало.

Слайд 29

Похований він був на Смоленському кладовищі у Санкт-Петербурзі.

Слайд 30

У травні того ж року прах Шевченка перевезено на Україну і поховано на Чернечій горі біля Канева.

Слайд 31

Тарас Григорович дуже любив Україну, її стрункі тополі, верби над ставами. Особливо Шевченко любив калину. Він присвятив їй свої вірші. У своєму «Кобзарі» слово калина він вжив 385 разів, а всього у творах Шевченка калина згадується 965 разів. Розповідь учителя

Слайд 32

Конкурс "Впізнай вірш" Роз'єднайте слова, прочитайте уривок з вірша Тараса Шевченка. Тихесеньковітервіє, степи, ланимріють, Міжяраминадставамиверби зеленіють. Тихесенько вітер віє, степи, лани мріють, Між ярами над ставами Верби зеленіють.

Слайд 33

Защебетавжайворонок, угорулетючи; закувалазозуленька, надубісидячи. Зацвілаулузічервонакалина, нібизасміяласьдівчина-дитина. Конкурс "Впізнай вірш" Защебетав жайворонок, угору летючи; Закувала зозуленька, на дубі сидячи. Зацвіла у лузі червона калина, Ніби засміялась дівчина-дитина.

Слайд 34

Розкажи,якзагороюсонечкосідає, якуДніправеселочкаводупозичає ... Конкурс "Впізнай вірш" Розкажи, як за горою сонечко сідає, Як у Дніпра веселочка воду позичає ...

Слайд 35

Мовно-логічне завдання Гра «Загубилось слово» Відновіть рядки вірша. Тече ... із-за гаю та ... горою. ... качаточка поміж ... . А ... випливає з качуром за ... , Ловить ..., розмовляє з ... своїми.

Слайд 36

Слайд 37

Підсумок уроку Що нового ви дізнались на уроці? Чого вчать твори поета? Текст-перевертень иМ мовчися у Ш...вч...нк... нувашати і лютиби нурід зелюм, роприду. Ми вчимося у Шевченка шанувати і любити рідну землю, природу.

Слайд 38

Підсумок уроку Любий батьку, Тарасе! Книжки твої байдужими нікого не лишали, До боротьби за правду закликали, За спадщину, яку залишив ти для нас, Низько вклоняємось тобі, Тарасе!

Слайд 39

Пам'ятайте його слова: Учітеся, брати мої, Думайте, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь.

Слайд 40

Тарас Шевченко. Казки картинної галереї

Слайд 41

Слайд 42

Ю. Є. Бардакова. Мій конспект. Харків. “Основа”. Шаблон: Головач М. В. Посібник. Українське читання. С. Г. Заброцька. 2 клас. м. Тернопіль

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література