X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рослини-символи України

Завантажити презентацію

Рослини-символи України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рослини – символи України

Слайд 2

Символи - святині Через віки пронесли українці любов до різних речей, тварин, а особливо рослин, тому що з давніх-давен вважали їх святинями свого народу .

Слайд 3

Дерево нашого українського роду. Колись, вона уособлювала народження Всесвіту, була символом вогняної трійці: Сонця, Місяця й Зорі. Калина

Слайд 4

Верба За народними повір´ями, верба – священне дерево життя. Освяченою на вербному тижні вербовою гілочкою вперше виганяли на пашу худобу. З верби робили колиску, аби дитина сон гарний мала та злії духи їй не ввижалися.

Слайд 5

Дуб Дуб означав силу, мужність, витривалість, довголіття, родючість, шляхетність, вірність. Коли народжувався хлопчик, біля хати садили дуба.

Слайд 6

Вишня Вишня за віруваннями українців - дерево взаємної любові, весни, краси, ніжності.

Слайд 7

Барвінок За українськими народними уявленнями, барвінок символізує трійцю: дитинство, зрілий вік, старість; батька, матір, дитя; весну, літо, осінь.

Слайд 8

Чорнобривці Чорнобривці – з давніх-давен прикрашали сільські подвір’я і так ввійшли в сільський колорит, що їх стали вважати символом України. Вони згадані в художніх творів, народних і сучасних піснях, казках, бувальщинах та вишиванках.

Слайд 9

Соняшник Соняшник - символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Він - чи не найсильніший серед квітів, що знайшов своє місце під Сонцем

Слайд 10

Мальви МАЛЬВА - символ любові до рідної землі, до свого народу, до батьківської хати. Уособлює духовне коріння людини.

Слайд 11

Символи - святині Українці відтворюють ці символи у вишивці, у розписі посуду, в кованих виробах, у різьбленні, в прикрашанні житла, у розписах печі в хатах, гончарних виробах, а також у писанках.

Слайд 12

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література