Павличенко
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Лиш власне ймення, прізвище й дві дати На камені – це все, що будеш мати В своєму розпорядженні колись, Щоб зрячому про себе нагадати. Д. Павличко
МЕТА УРОКУ: на основі твору І. Кочерги, історичних джерел намалювати літературний, історичний, політичний, психологічний портрети Ярослава Мудрого; пояснити складність його характеру.
3. Утвердження на Київському престолі Міжусобні війни братів 1015 - 1019 Співправління з братом Мстиславом 1024 - 1036 Одноосібне правління 1036 - 1054
4. Внутрішня політика: відновив централізацію держави; розбив печенігів; розбудовував міста; створив перше писане зведення законів “Руська правда” (“Правда Ярослава”); здійснив спробу позбутися залежності руської церкви від константинопольського патріарха, 1051 р. – призначив Іларіона митрополитом Київським; опікувався освітою та культурою (скрипторій, бібліотека)
5. Зовнішня політика: завершив боротьбу з Польщею за Червенські міста; розширив кордони на північному заході (м.Юріїв); відносини з Візантією і Німеччиною; подальший розвиток “шлюбної дипломатії”
6. Значення діяльності: Київська Русь сягнула зеніту розвитку; сприяв посиленню єдності та централізації Київської держави, її європеїзації.
СЛОВНИК “закон” – дотримання норм і правил, які регулюють відносини у суспільстві “благодать” – мирна творча діяльність (будівництво храмів, бібліотек, переписування книг, виховання дітей)
СИНИ Ізяслав – Гертруда ( Польща ) Святослав – Ода ( Нижня Саксонія ) Володимир – Ода ( Штаде біля Бремену) Ігор – Кунігунда ( Германія ) Всеволод – Марія ( Візантія )
ДОЧКИ Анастасія – Андраш I ( Угорщина ) Анна – Генріх I ( Франція ) Єлизавета – Гаральд Суровий (Норвегія )
ВИСНОВОК Мета династичних шлюбів була, насамперед, політичною, ними скріплювали мирні договори й гарантували міцність союзів. Це був досить мудрий і далекоглядний крок з боку Ярослава Мудрого.
ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОРТРЕТ ЯРОСЛАВА МУДРОГО Володимир взяв Рогнеду силоміць, вбивши її батька та братів. Від цього шлюбу й народився Ярослав. На десятому році життя був відірваний від матері і поставлений намісником у Ростово - Суздальській землі, у Поволжі. Після смерті старшого сина Вишеслава Володимир, несподівано для всіх, переводить до Новгорода Ярослава. Ярослав Мудрий був кволий тілом (сучасники відзначали його непоказну структуру й кульгавість)
1. Патріотизм, любов до батьківщини 2. Зацікавленість у благополуччі держави 3. Визнання законів і їх дотримання 4. Не прагнув слави, не любив величання 5. Дбав про поширення освіти, культури 6. Витрачав власні кошти на будівництво храмів і нові книги 7. Справедливість 1. Прагнення до одноосібного керування 2. Прагнення посісти гідне місце серед європейських держав 1. Зацікавленість у власних інтересах 2. Прагнення до влади не з метою зміцнити державу, підняти її на європейський рівень, а з метою власного збагачення 3. Суб'єктивне трактування Конституції України 4. Руйнування пам'яток культури. 5. Витрачання коштів на власні потреби
Схожі презентації
Категорії