X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Павличенко

Завантажити презентацію

Павличенко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лиш власне ймення, прізвище й дві дати На камені – це все, що будеш мати В своєму розпорядженні колись, Щоб зрячому про себе нагадати. Д. Павличко

Слайд 2

Ярослав Мудрий 978 – 1054

Слайд 3

ТЕМА УРОКУ: І. Кочерга “Ярослав Мудрий”. Складність характеру Ярослава

Слайд 4

МЕТА УРОКУ: на основі твору І. Кочерги, історичних джерел намалювати літературний, історичний, політичний, психологічний портрети Ярослава Мудрого; пояснити складність його характеру.

Слайд 5

Ярослав Мудрий Князь Воїн Будівничий Політик Чоловік Батько Син

Слайд 6

ІСТОРИЧНИЙ ПОРТРЕТ ЯРОСЛАВА МУДРОГО 1. Походження - династія Рюриковичів

Слайд 7

2. Раннє правління: намісник у Ростово - Суздальській землі; чверть століття у Новгороді

Слайд 8

3. Утвердження на Київському престолі Міжусобні війни братів 1015 - 1019 Співправління з братом Мстиславом 1024 - 1036 Одноосібне правління 1036 - 1054

Слайд 9

4. Внутрішня політика: відновив централізацію держави; розбив печенігів; розбудовував міста; створив перше писане зведення законів “Руська правда” (“Правда Ярослава”); здійснив спробу позбутися залежності руської церкви від константинопольського патріарха, 1051 р. – призначив Іларіона митрополитом Київським; опікувався освітою та культурою (скрипторій, бібліотека)

Слайд 10

5. Зовнішня політика: завершив боротьбу з Польщею за Червенські міста; розширив кордони на північному заході (м.Юріїв); відносини з Візантією і Німеччиною; подальший розвиток “шлюбної дипломатії”

Слайд 11

6. Значення діяльності: Київська Русь сягнула зеніту розвитку; сприяв посиленню єдності та централізації Київської держави, її європеїзації.

Слайд 12

СЛОВНИК “закон” – дотримання норм і правил, які регулюють відносини у суспільстві “благодать” – мирна творча діяльність (будівництво храмів, бібліотек, переписування книг, виховання дітей)

Слайд 13

Той, хто хоче звинувачувати, не повинен поспішати Ж. Б. Мольєр

Слайд 14

Інгігерда, дружина Ярослава Мудрого

Слайд 15

ЯРОСЛАВ МУДРИЙ – “ТЕСТЬ ЄВРОПИ”

Слайд 16

СИНИ Ізяслав – Гертруда ( Польща ) Святослав – Ода ( Нижня Саксонія ) Володимир – Ода ( Штаде біля Бремену) Ігор – Кунігунда ( Германія ) Всеволод – Марія ( Візантія )

Слайд 17

ДОЧКИ Анастасія – Андраш I ( Угорщина ) Анна – Генріх I ( Франція ) Єлизавета – Гаральд Суровий (Норвегія )

Слайд 18

ВИСНОВОК Мета династичних шлюбів була, насамперед, політичною, ними скріплювали мирні договори й гарантували міцність союзів. Це був досить мудрий і далекоглядний крок з боку Ярослава Мудрого.

Слайд 19

Слайд 20

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОРТРЕТ ЯРОСЛАВА МУДРОГО Володимир взяв Рогнеду силоміць, вбивши її батька та братів. Від цього шлюбу й народився Ярослав. На десятому році життя був відірваний від матері і поставлений намісником у Ростово - Суздальській землі, у Поволжі. Після смерті старшого сина Вишеслава Володимир, несподівано для всіх, переводить до Новгорода Ярослава. Ярослав Мудрий був кволий тілом (сучасники відзначали його непоказну структуру й кульгавість)

Слайд 21

1. Патріотизм, любов до батьківщини 2. Зацікавленість у благополуччі держави 3. Визнання законів і їх дотримання 4. Не прагнув слави, не любив величання 5. Дбав про поширення освіти, культури 6. Витрачав власні кошти на будівництво храмів і нові книги 7. Справедливість 1. Прагнення до одноосібного керування 2. Прагнення посісти гідне місце серед європейських держав 1. Зацікавленість у власних інтересах 2. Прагнення до влади не з метою зміцнити державу, підняти її на європейський рівень, а з метою власного збагачення 3. Суб'єктивне трактування Конституції України 4. Руйнування пам'яток культури. 5. Витрачання коштів на власні потреби

Слайд 22

Ярослав Мудрий Князь Воїн Будівничий Політик Чоловік Батько Син

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська література