X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО. ОГЛЯД ЖИТТЯ І ТВОРЧОСТІ. «ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА»

Завантажити презентацію

ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО. ОГЛЯД ЖИТТЯ І ТВОРЧОСТІ. «ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО. ОГЛЯД ЖИТТЯ І ТВОРЧОСТІ. «ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА» АВТОБІОГРАФІЧНИЙ ХАРАКТЕР ТВОРУ.ФІЛОСОФСЬКЕ ОСМИСЛЕННЯКРАСИ ЛЮДИНИ І КРАСИ ПРИРОДИ. ВСЕПРОНИКАЮЧИЙ ЛІРИЗМ

Слайд 2

Мета: познайомити учнів із біографією письменника і неперевершеним талантом українського Мікеланджело в кінематографії; дати уявлення про кіноповість як різновид повісті, призначеної для постановки фільму; познайомити учнів із найцікавішими образами автобіографічного твору «Зачарована Десна»; розвивати в учнів спостережливість щодо аналізу кіноповісті, логічне мислення; прищепити любов до творчості О. Довженка — доробку свідомого носія національної культури, менталітету, любов до України та її природи.

Слайд 3

Коли думаю про красу, велич і традицію мого народу, то завжди бачу Олександра Довженка, одного з найталановитіших його синів. Світлана Жила

Слайд 4

Сторінка 1 «Довженко — це промениста зірка серед безлічі зірок, що сяє на весь світ» П.Загребельний

Слайд 5

Сторінка 2 «Людина не має права бути безбатченком» О. Довженко

Слайд 6

Сторінка 3. До вершин творчості «Життя таке коротке. Поспішайте творити, добро!» О. Довженко

Слайд 7

Опорний конспект 1994 рік, оголошений ЮНЕСКО роком О. Довженка на честь 100-річчя з дня народження.   Навчання у вищих навчальних закладах м. Києва та в Академії мистецтв (1917-1919). Робота секретарем Київського відділу міської освіти (1920). Дипломатична робота у Варшаві і Берліні в консульствах УРСР (1921-1923). Робота в Харкові в редакції газети «Вісті ВУУВК» як художника-ілюстратора і карикатуриста (1923-1926). Режисер на Одеській кінофабриці (1926-1927).

Слайд 8

Творча робота на Київській кіностудії (1928-1930). Фільми «Арсенал», «Звенигора», «Земля», успіх «Землі» на фес тивалі у Венеції (1932). Робота на кіностудії «Мосфільм» (1933-1935). Голова Всесоюзної творчої секції працівників кіно (1936-1938). Організатор в Москві Будинку кіно. Ставить фільм «Щорс», працює в Галичині політпрацівником, пише кіноповість «Тарас Бульба» (1939-1941). Живе в Москві. Виїздить на фронт. Працює спеціальним кореспондентом газет (1942-1945). Створює кіноповісті «Україна вогні», «Повість полум'яних літ».

Слайд 9

Працює на студії «Мосфільм» (1946-1948). Викладає в інституті кінематографії, виїздить на будівництво Каховської ГЕС, пише кіноповісті «Зачарована Десна» (1954-1955) та «Поему про море» (1955-1956), за останню удостоє ний найвищої державної премії. Помер 25 листопада 1956 р. в Москві. Похований на Новодівичому кладовищі.  

Слайд 10

Сторінка 4. «Зачарована Десна» — високопоетичний твір про джерела, з яких починається митець   «Зачаровану Десну» я не зробив, а проспівав, як птах О. Довженко О рідний краю! Сонячна блакить! Солодкий запах суму і озону! Хіба тебе я можу не любить. Мою колиску срібнодзвонну?! О. Гончар

Слайд 11

Проблемні запитання Які люди оточували героя повісті? Від чийого імені ведеться розповідь – малого чи дорослого Сашка? Яким було розуміння життя і смерті дитиною? Як гармоніювала природа і дитина? Яке завдання художника, митця? Чи може дитина усвідомлювати себе як представника роду, нації? Чи уявляв Сашко свій родовід через конкретні заняття родичів? Про що свідчить відсутність сюжету в повісті? Яка роль пейзажу в повісті? Яке місце фольклору в творі? Якими стежинами увійшов Довженко до вашого серця?

Слайд 12

Слайд 13

Сторінка 5 1. Доповідь з теми: «Цікаві факти з життя О. Довженка». 2. Твір-роздум з теми: «Трагедія художника». 3. Реферат: «Фільмографія О. Довженка».

Слайд 14

Питання за опорним конспектом 1. Який рік оголошений ЮНЕСКО роком 0. Довженка? 2. На яких посадах працював О. Довженко з 1917 по 1923 рік? 3. З якими кіностудіями пов'язана режисерська робота 0. Довженка? 4. Які фільми, що зняв О. Довженко, вам відомі? 5. Ким працював О. Довженко під час Великої Вітчизняної війни? Що запам'ятали ви про діяльність О. Довженка в післявоєнні роки?  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література