X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Микола Васильович Гоголь"

Завантажити презентацію

"Микола Васильович Гоголь"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Микола Васильович Гоголь Життєвий шлях

Слайд 2

Гоголь Микола Васильович         (1809-1852) письменник, драматург

Слайд 3

Ще в студентські роки, глибоко переймаючись соціальними негараздами, внутрішньо противлячись найрізноманітнішим виявам зла, вболіваючи за всю державу і свою «милу Україну», М.Гоголь настроювався на таку діяльність, «щоб бути по-справжньому корисним для людства». У 1828 році М.Гоголь переїжджає до Петербурга. Там у 1829 р. він публікує свій перший твір — поему «Ганц Кюхельгартен». Через рік у журналі «Отечественные записки» з’являється повість «Басаврюк, або Вечір проти Івана Купала», перша з циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки». Туга за батьківщиною, за мальовничою Україною, змусила М.Гоголя наприкінці 1833 року клопотатися про місце професора історії в Київському університеті св. Володимира. Ілюстрація до твору «Майская ночь, или утопленница»

Слайд 4

Ілюстрація автора до твору “Ревізор” З другої половини 30-х років подальший розквіт таланту М.Гоголя пов’язаний з його драматургією. Етапною навіть в історії театру стала його соціальна комедія «Ревізор» (1836 р.) Невдовзі після прем’єри п’єси М.Гоголь виїжджає на досить тривалий час за кордон. Він відвідує Німеччину, Швейцарію, Францію, Італію. У 1842 році з’являється друком знаменита поема-роман «Мертві душі». Останні роки життя письменника сповнені драматичних пошуків себе в Істині. Прямим підтвердженням тому було видання «Вибраних місць з листування з друзями» (1847 р.).

Слайд 5

У 1848 році письменник повертається на батьківщину, посилено працює над другим томом «Мертвих душ», але незадовго перед смертю спалює рукопис. Тяжка хвороба обірвала життя неповторного майстра слова 21 лютого 1852 року. Микола Васильович Гоголь є непохитним авторитетом письменника, що дошкульною сатирою на існуючий лад забезпечив собі довічне і почесне місце серед класиків світової літератури.

Слайд 6

Слайд 7

Ілюстрація до твору «Вій»

Слайд 8

Ілюстрація до твору «Тарас Бульба»

Слайд 9

Ілюстрація до твору «Тарас Бульба»

Слайд 10

Ілюстрація до твору «Тарас Бульба»

Слайд 11

Ілюстрація до твору «Тарас Бульба»

Слайд 12

Микола Васильович Гоголь

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література