X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мамина колискова

Завантажити презентацію

Мамина колискова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мамина колискова Підготувала Подобедова О.О. Вихователь НВК №1 м.Умань

Слайд 2

Пропоную розглянути питання: Історія колискової; Погляди психологів на значення колискової для дитини; Вплив колискової на здоров’я та розвиток дитини; Провідні мотиви колискових пісень; Виховне значення колискової

Слайд 3

Колискова Колискова – це найперша абетка виховання людини. Це пісня маминого серця, яке завжди б’ється любов’ю до дитини. Це оберіг , дорога скарбниця народної мудрості і самобутньої творчості.

Слайд 4

Історія колискової Колискова прийшла до нас коли відбувся остаточний перехід матріархату до патріархату. Колискові пісні, передавалися з вуст в вуста, охоронялися, як дорогоцінність і дійшли до нас з глибокої давнини. Як по гілках до молодих пагонів течуть по дереву від коріння життєдайні сили, так і через колискову дитині передається мудрість предків, память віків, вони є ключем до розуміння нашої природи та голосу інстинктів. Недаремно кажуть, що народ, який не пам’ятає минулого, не має майбутнього. На сході існувало прислівя, яке збереглося і до наших днів: «Він виріс поганою людиною, бо напевно мама не співала йому колискову»

Слайд 5

Психологія Психологи одностайні в тому, що колискова необхідна малюку, особливо в маминому виконанні. Адже:

Слайд 6

Вона заспокоює малюка, дозволяючи заснути глибоким сном. Вона гасить всі тривоги , проганяючи негативні емоції. Вона виробляє в дитини такі якості, як оптимізм, впевненість в собі, життєву стійкість. Вона формує в дитини довіру до світу, особливо до мами. Вона гасить всі тривоги , проганяючи негативні емоції.

Слайд 7

Дослідження вчених Німецькі вчені довели, що звучання колискової перед операцією дає змогу вдвічі зменшити дозу необхідної анестизії. Російські вчені довели, що у мам, які співають своїм дітям колискові покращується лактація, і в подальшому налагоджується більш тісний контакт з дитиною. Під час співу покращується серцебиття, знижується артеріальний тиск. У вагітних, які співають своїм малюкам, дитина отримує більше кисню, а навколоплідні води ніжно масажують тіло дитини допомагаючи йому рости.

Слайд 8

Здоров'я Саме мамин тембр голосу та ритмічність колискових позитивно впливають на розвиток вестибулярного апарату та рухову координацію. Колискові допомагають малюку швидше одужати, коли він хворіє та перенести хворобу легше. Колискові сприятливо впливають на розвиток мовлення малюка.

Слайд 9

Колискова - крок до розвитку мови

Слайд 10

Колискові складаються з іменників і дієслів, тому дитина в змозі їх реально сприймати і запам'ятовувати – тому збагачується словник дитини. Розвиток гнучкості і рухливості мовного апарату. Колискові складаються з іменників і дієслів, тому дитина в змозі їх реально сприймати і запам'ятовувати – тому збагачується словник дитини. Вироблення дикції, освоєння інтонаційних багатств і різного темпу мовлення.

Слайд 11

Провідні мотиви колискових пісень Колискова призначена лише для одного слухача – дитини, і має лише одного виконавця – маму або близьку людину. Особливості співу залежать від настрою мами чи роботи, яку вона виконує заколисуючи дитину (вишивання, в'язання) Мотивом колискових є заклинання чи запрошення до сну дитини.

Слайд 12

Міфологічні істоти в колискових В минулому подібні пісні виконувались не тільки, щоб приспати дитину, а, як і замовляння, привернути до неї або відвернути від неї дію певних духовних сил, оберегти від зла, сприяти її здоров´ю і швидкому ростові

Слайд 13

Кіт У багатьох колискових мотив присипляння пов’язаний напівміфологічною істотою – котом. Кіт у слов’янських культах займає вагоме місце, він символ оберегу дому (спить на печі; стереже спокій; не відходить далеко від дому, завжди повертається). Крім того, очевидно, здавна була помічена здатність кота швидко засинати, спати більшу частину доби. З цим був пов´язаний звичай класти кота в колиску перед тим, як туди клали дитину. Тому у колискових піснях з´являється мотив закликання кота:

Слайд 14

Ой на кота воркота, На дитину дрімота. Як буде кіт воркотати, То дитина буде спати. Ходить кіт по горі, Носить сон в рукаві. Всім дітям продає, Василькові так дає.

Слайд 15

Сон, дрімота. У деяких колисанках уявлення про засинання дещо змінене: дитина засинає не від самої присутності Сну чи Дрімоти, а від «спання», яке Сон носить із собою в рукаві, і яке насилає на дитину, щоб вона заснула. Сон і Дрімота — міфічні істоти антропоморфного характеру, тобто вони уподібнюються до людей: ходять, розмовляють між собою, розподіляють обов´язки («ти будеш колисати, а я буду присипляти»). Звертання до них в колискових має явні ознаки замовлянь:

Слайд 16

Птахи Значно рідше у колискових з´являються образи птахів (голуба, зозулі та ін.): «Ой люлі-люлі, прилетіли гулі...», «Люлі-люлечка, прилетіла зозулечка». Їхня поява у колисанках співвідноситься із сюжетами про присипляння дитини на дворі:

Слайд 17

Ой повішу колисочку у поли, у поли,  Я повішу колисочку та на ожиночку, Будуть дитя колисати соколи,           Буде вітер колисати мою дитиночку.

Слайд 18

Рослини Часом конкретизується, яка трава має магічну силу присипляти дитину: рута, м´ята, хрещатий барвінок та ін. Зазвичай, дитину перед сном купали в цих травах, щоб сон був міцніший і здоровший.

Слайд 19

Люлі, люлі, люлі, Налинули гулі, Сіли на воротях В червоних чоботях. Стали думать і гадать, Чим дитинку забавлять. Дали йому три квіточки: Одну квітку сонливую, А другую дрімливую, А третюю щасливую.

Слайд 20

Мотиви колискових Любов до дитини Ласки та ніжності Привчання до праці Виховання моральності Передбачення щасливої долі Вплив людини на природу

Слайд 21

Безпека життєдіяльності Можна знайти в колискових піснях і початкові відомості щодо безпеки життєдіяльності. Зокрема, вже із самого народження дитину привчають бути обережною, уникати небезпеки.

Слайд 22

Ой ти, коту, коту, Не лізь на колоду, Бо впадеш у воду. А-а-а-а! А-а, кицю! Пішла по водицю, Та й упала у криницю. Пішов котик рятувати За вушечко витягати. -Ото тобі, кицю, -Не лізь у криницю.

Слайд 23

Формування моральних якостей Через колискову пісню дитина отримує уявлення про певні норми поведінки та необхідність дотримуватися їх. Маля вчиться схвалювати чи засуджувати дії персонажа, в його вдачу закладається почуття справедливості, вміння відрізняти добрі вчинки від поганих.

Слайд 24

А-а, коточок! Украв у баби клубочок Да поніс до Галі, Положив на лаві. Стала Галя котка бить: — Не вчись, коте, красти, Да вчися робити, Черевички шити! Да не дорогії — По три золотії; Да не сіх шевців — Переяславців; Да не свого ременю — Привезено з Кременю; Не сієї роботи — Привезені чоботи; Да не наськії, Да черкаськії.

Слайд 25

Виховання працею Відмітною рисою українського народу є працьовитість. Повага до праці також закладається у свідомість дитини через колискові пісні. Ця тема звучить у багатьох з них.

Слайд 26

Ой ну, коту, коту, Та й наробив шкоду. Заховався в куточок, Тільки видно хвосточок. Стала баба кота бить: - Не вчись, коте, красти, Та вчися робити, Черевики шити. Кота, кота, коточок, З'їв бабин медочок, Та ще й каже:"То не я, То бабине котеня".

Слайд 27

Передбачення, закликання щасливої долі Льон збирала, Тонкі нитки пряла, Тонкі нитки пряла, Сповиточки ткала. Ой біленькі ткала, Доленьку прохала, Щоб було дитя вродливе, Щоб було дитя щасливе. А-а-а-а-а-а! Наша дочечка дріма. Вона маму буде слухать, Вона тата буде слухать, Щоб рости умненькою, Щоб рости міцненькою, Щоб родину прославлять, Добрим людям помагать.

Слайд 28

Поради, що до виконання колискових Не соромтесь свого голосу. Ви не на конкурсі пісенних талантів. Використовуйте колискові із свого дитинства. Час від часу міняйте репертуар. Будьте спокійними під час виконання пісні, вкладайте в них всю свою душу.

Слайд 29

Немає у світі пісень, чиє значення можна порівняти зі значенням колискових. Колискові – це одні з найперших уроків любові, спокою, захисту в житті людини. І можна не сумніватися, що дитина, яка чує від народження – а то і до нього – такі гармонійні мелодії, має всі шанси не забувати про гармонію і в подальшому, дорослому житті. Втім, звичайно, жоден запис не зможе повноцінно замінити спів мами – і кожна дитина вважає, що мама співає краще за всіх. І – це правда, бо мама співає не просто колискову. Твоя мама співає свою душу – тільки тобі...

Слайд 30

Колискова пісня, — колискова — То найкраща материна мова, Пахне вона м'ятою і цвітом, Чебрецевим і суничним літом. Пахне молоком і споришами... Скільки в ній ласкавості і шани! Скільки в ній тривожності людської, І надій, і сивини гіркої...

Слайд 31

Повиростають дiти, покинуть батькiвську домiвку, полинуть у свiти, будуть у них свої дiти, посрiблить їм скронi сивина, але назавжди бринiтиме у їхнiх душах найнiжнiшою мелодiєю чарiвна, сповнена безмежної любовi i ласки, мамина колискова пiсня, в якiй i радiсть, i бiль, i тривога, й надiя, i найсвятiша любов материнська:

Слайд 32

Днi дитинства, наче плин води… Пролiта дитинство, та у спадок Зостається материна пiсня, повна згадок, Пам'ять зостається назавжди!

Слайд 33

Роботу виконала Подобедова О.О. вихователь НВК №1 м.Умань У своїй роботі використала матеріали: За матеріалами журналу «Здорово» http://maminsite.ru/ http://dnz43.edu.vn.ua/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література