X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“Людмила Яківна Чижова – яскрава постать у дитячій літературі Миколаївщини”

Завантажити презентацію

“Людмила Яківна Чижова – яскрава постать у дитячій літературі Миколаївщини”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Людмила Яківна Чижова – яскрава постать у дитячій літературі Миколаївщини”Виконавці: учні 6 класу Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 36, консульиант: вчитель світової літератури Костиненко О.В.

Слайд 2

«Людмила Яківна Чижова – саме з тієї когорти мічених Богом особистостей, які все свідоме життя носять у власній душі і захищають від вітрів оту жарину поетичного світобачення та любові до рідного слова». Валерій Петрович Бойченко

Слайд 3

Миколаївська поетеса народилась 22 серпня 1939 року в селі Піщаний Брід на Кіровоградщині в родині Васильєвих. ЇЇ батько, Яків Потапович, працював кіномеханіком, повернувшись з війни інвалідом. Мав неабиякий хист до малювання та різьблення по дереву.

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

У творчому доробку Людмили Яківни Чижової нині 20 книжок поезій різної тематики і книга прози, численні публікації в місцевих і всеукраїнських виданнях. Матеріали поетеси надруковані в альманахах «Освітянські вітрила» Миколаївського державного університету ім. В.О. Сухомлинського (2003, 2004, 2006 рр.), краєзнавчих альманахах Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (2001, 2002 рр.), посібнику МОІППО «Музика і свято в дошкільному навчальному закладі» (2003 р.), посібниках–хрестоматіях «Література рідного краю» (2003 р.), та «Красою душу напоїть…» (2007р.).       Мелодика віршів Л. Чижової привернула до себе увагу багатьох композиторів. Стали піснями її поезії «Мій синочок», «Колискова», «Канікули», «Морський коник», «До матері», «Обручка», «Вишиванка» та інші .У творчому доробку Людмили Яківни Чижової нині 20 книжок поезій різної тематики і книга прози, численні публікації в місцевих і всеукраїнських виданнях. Матеріали поетеси надруковані в альманахах «Освітянські вітрила» Миколаївського державного університету ім. В.О. Сухомлинського (2003, 2004, 2006 рр.), краєзнавчих альманахах Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (2001, 2002 рр.), посібнику МОІППО «Музика і свято в дошкільному навчальному закладі» (2003 р.), посібниках–хрестоматіях «Література рідного краю» (2003 р.), та «Красою душу напоїть…» (2007р.).       Мелодика віршів Л. Чижової привернула до себе увагу багатьох композиторів. Стали піснями її поезії «Мій синочок», «Колискова», «Канікули», «Морський коник», «До матері», «Обручка», «Вишиванка» та інші .

Слайд 8

Людмила Яківна Чижова постійно співпрацює з вищими державними педагогічними закладами. Часто виступає перед студентами, педагогами та учнями, перед читачами бібліотек області. Вона не лише презентує свої нові книжки, читає улюблене, а й разом зі своїми прихильниками готує нові заходи, оповідає про творчі пошуки, про цікаві знахідки з краєзнавства. А більшість дитячих казок Людмили Яківни інсценовані в Обласній дитячій бібліотеці ім. В. Лягіна, школах та дитячих садках. Її книжки написані з любов’ю до молодого покоління, з думкою про нащадків: 

Слайд 9

В листопаді 2011 року в була організована зустріч Людмили Яківни Чижової з учнями Миколаївської ЗОШ № 36.

Слайд 10

Однією із багатьох книжок Людмили Яківни є «Казка дідуся Гната», створена в 2004 році разом із учнями 36 школи.Казка написана для дошкільнят та учнів молодших класів. Це поетична розповідь про дивовижних майстрів, що живуть поряд з нами і передають своє уміння дітям. Прообразом дідуся Гната був батько поетеси Яків Потапович Васильєв. Найголовніше – що в якості ілюстративного матеріалу книги використані поробки учнів школи №36 м. Миколаєва.

Слайд 11

Ми дуже сподіваємось на цікаві зустрічі та з нетерпінням чекаємо подальших творів Миколаївської поетеси…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література