X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Густинський монастир

Завантажити презентацію

Густинський монастир

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Густинський монастир

Слайд 2

Густинський Свято Троїцький монастир — жіночий монастир в селі Густиня, розташований на правому березі річки Удай біля міста Прилуки Чернігівської області. Густинський монастир. Літографія кінця XIX століття

Слайд 3

Початки Густинського монастиря сягають 1600 року. Засновником його був ченець Йоасаф. Для облаштування монастиря він уподобав землі князів Вишневецьких по течії річки Удай, де зі своїми учнями оселився на острові, що заріс густим віковим лісом, звідки і пішла назва монастиря — Густиня.

Слайд 4

23 травня 1675 року Троїцька церква була освячена архієпископом Чернігівським Лазарем Барановичем.

Слайд 5

Наприкінці XVII століття полковник Дмитро Горленко, щоб надійно захистити монастир, побудував навколо нього грандіозні мури з брамами й баштами. Були вони з двоярусними аркадами, внутрішніми проходами всередині стіни і з вузькими бійницями. Це була унікальна архітектурна пам'ятка.

Слайд 6

Т. Шевченко. В Густині. Церква Петра і Павла. Акварель. 1845

Слайд 7

Т. Шевченко. В Густині. Трапезна церква. Акварель. 1845

Слайд 8

Монастир процвітав до Жовтневого перевороту 1917 року. 14 серпня 1920 року «керівником» монастиря став Прилуцький відділ наросвіти, який влаштував тут дитячу колонію, що проіснувала до 1941 року. Монастир втратив всі права на землю, інвентар, майно, урожай, продукти харчування. Ченцям видавали лише мізерний пайок.

Слайд 9

17 грудня 1993 року відбулася перша Божествена Літургія за незалежної України, освячено престол у Воскресенському храмі. В наш час монастир піднято з руїн, відбудовуються монастирські храми і споруди.

Слайд 10

Там вивчають Закон Божий, тваринництво і сільське господарство. Серед монашок чимало досить молодих — до тридцяти років, причому у багатьох — дипломи вищих навчальних закладів. Сьогодні Густиня повністю забезпечує себе всім необхідним.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Туризм