«Вимпел, присвячений технологічній освіті»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Роботу виконала учасниця Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання НВК ”Ульяновська гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1” Герасименко Ілона «Вимпел, присвячений технологічній освіті»
Розробити і виконати проект; Виготовити вимпел, присвячений технологічній освіті; Оцінити власний проект. Мета проекту:
Відповідність тематики; Естетичний вигляд; Мінімальна вартість виробу; Оригінальність техніки. Вимоги до проекту:
Ось уже декілька років навчаючись в середній школі, неодноразово приймала участь у різних виховних заходах, які проводили вчителі з трудового навчання. Зазвичай кульмінацію будь-якого заходу є визначення та нагородження переможця. Тому цього року ми обміркувавши багато пропозицій дійшли висновку, що найціннішою нагородою є та, котра буде зроблена власними руками. Наш вибір зупинився саме на виготовленні вимпела. Організаційно-підготовчий етап
На даному етапі ми буде розробляється ескіз майбутнього проекту та переносити його на основу. Вимпел – вузький довгий прапорець, звужений донизу, оздоблений китицею контрастного кольору. Ми вирішили виготовити його в техніці художнього набивання на тканині. Конструкторський етап
Інструменти та матеріали для виготовлення вимпела Голка для набивання Копіювальний папір шпильки ниткопротягувач ножиці олівець п’яльці
Основний інструмент для виконання роботи. Він складається з ручки, голки, на кінці якої є вушко. На голку насаджені гумові обмежувачі Голка для художнього набивання
Це пристосування складається із звичайної голки з ниткою довжиною 40-50 мм, кінці якої зв’язані вузликом.
Основою виробу є тканина. Можна використовувати як нові, так і ті тканини, що були у вжитку. Тканина має бути щільною, бажано нейтрального кольору Для набивання застосовують різнокольорові нитки: муліне, вовняні, шовкові, акрилові, ірис та інші
Технологічний етап Технологічний етап, передбачає виготовлення проектованого виробу. Послідовність виконання роботи перенесення малюнка на тканину; набивання малюнка; зрізування петель; оформлення виробу бісером; виготовлення китиці; остаточна обробка вимпела. Отже, перш за все потрібно перевести малюнок на тканину, за допомогою копіювального паперу.
Малюнок для набивання переносимо на кальку Накладаємо кальку на тканину і розміщуємо на відповідному місці (тканина повинна бути більша за малюнок на величину, необхідну для обробки краю виробу) За допомогою шпильок прикріплюємо кальку Обводимо контури малюнка олівцем
Кінець нитки (2-3 см) вставляємо в петлю ниткопротягувача, скручуємо пальцями, щоб вона не випала. Ниткопротягувач пропускаємо в інструмент зі сторони ручки.
Після проходження ниткопротягувача через ручку та голку інструмента пропускаємо його в отвір, який знаходиться в кінці робочої голки. Протягуємо його доти, поки кінець кольорової нитки не опиниться із зовнішнього боку голки. Вивільняємо робочу нитку із ниткопротягувача.
Робочу голку вводимо в тканину до обмежувача під кутом 45-50 градусів. Виводимо голку назад Не відриваючи голки від тканини, ведемо кінцем її по малюнку зліва направо, тримаючи голку весь час зрізом до тканини. Наступний прокол робимо на відстані не більшій 2мм від попереднього.
Після того, як на всій площі малюнка виконане художнє набивання, оздоблюємо окремі деталі малюнка бісером. Надпис вишиваємо декоративною гладдю нитками темно синього кольору.
Так як вимпел двохсторонній, то іншу сторону треба також оздобити. Для цього викроюємо з тканини блакитного кольору виворітну сторону вимпела (за формою вона така сама як і лицьова) проклеюємо дублерином, для того, щоб тканина тримала форму.
З’єднуємо дві частини разом, зметувальним швом. Краї вимпела оздоблюємо обметувальним швом ниткою контрастного кольору.
З ниток жовтого кольору виготовляємо китицю та приєднуємо її до вимпела. До верхньої частини проектованого виробу, кріпимо дерев’яний стержень, для того аби вимпел мав гарну форму та не згинався. Прикріплює декоративний шнур. Який вготовляємо за допомогою гачка та ниток.
Заключний етап Загальні витрати на виготовлення нашийного вимпела складає 40,5. Вартість схожого ґердану, але виконаного технікою «вишивка гладдю» в магазині 75 грн. Отже, наш проект є економічно вигідним. Водночас, виготовлений нами вимпел, відповідає нашому задуму і не поступається за якістю та естетичними виглядом подібним магазинним виробам.
Схожі презентації
Категорії