X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Виготовлення солом'яного капелюха

Завантажити презентацію

Виготовлення солом'яного капелюха

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Майстер – клас Базалицького Михайла Юрійовича учителя трудового навчання Лука-Мелешківської ЗШ І – ІІІ ступенів Вінницького району “Виготовлення солом'яного капелюха”

Слайд 2

Зміст Вступ Інструменти Матеріали Плетіння Зшивання Наші вироби

Слайд 3

Варіативних модулів чимало, але для багатьох із них потрібно дороге обладнання та не дешеві матеріали. На пришкільній дослідній ділянці завжди можна знайти декілька квадратних метрів для жита чи пшениці. Виходом з положення може бути соломоплетіння.

Слайд 4

З історії Виготовленню господарських та художніх виробів передувало широке використання покрівлі, утеплення стін тощо. Пізніше із соломи почали робити тару для зберігання зерна, корзини, господарські сумки, хлібниці, килими, капелюхи, різноманітні художні вироби (фігурки людей, звірів, птахів, ляльок, декоративні панно, прикраси для сільських та сімейних свят тощо).

Слайд 5

Почнемо роботу Інструменти та обладнання

Слайд 6

Для заготівлі соломи використовують серп або великі ножиці. При виготовленні виробів потрібні: гострі ножиці для відрізання колінець і підрівнювання кінців у готових виробів; штопальні голки і наперсток для зшивання елементів; праска для вирівнювання косичок і готових виробів; емальовані або пластмасові місткості.

Слайд 7

Солома – це трубчасте стебло трав'янистих злакових культур(жита, пшениці, ячменю, вівса). Вибір матеріалу Найкращі фізико-механічні властивості має житня солома, тому її найчастіше використовують. У нього довгі (до 500мм) міжвузля Ячмінна солома дещо товстіша, ніж житня, міжвузля коротша. Використовується здебільшого для виготовлення прошивних виробів(капелюхів, сумок та ін.) Пшенична солома менш міцна, але більш еластична і світліша за житню. Використовується для тонких робіт. Вівсяна солома блідо золотистого кольору, шовковиста, еластична, зручна в роботі. Міжвузля короткі.

Слайд 8

Підготовка до плетіння Вирізання колінець і сортування соломин по товщині стебла. Замочування в холодній воді (3-4 години) або відпарювання (15-20 хвилин).

Слайд 9

Плетення стрічки

Слайд 10

Нарощування соломин

Слайд 11

Довжина стрічки 10 метрів

Слайд 12

Підготовка до зшивання

Слайд 13

Зшивання капелюха

Слайд 14

Наші вироби

Слайд 15

Бажаю успіху!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання