X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Трудове

Завантажити презентацію

Трудове

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Жертва репресій (геноциду) радянського режиму Виконали: Учениці 11 класу Кривоколінського нвк Бабій яна Данилова дарія

Слайд 2

Штангей Володимир Фокович 1895-1937

Слайд 3

Біографія Штангей Володимир Фокович народився в 1895 р. в с. Мішурів Тальнівського району на Черкащині в сім’ї селянина-бідняка, котрий у 1913 році спромігся віддати сина в науку до Катеринославського землемірного училища, яке майбутній письменник так і не закінчив — був мобілізований в армію у 1914 р. На фронтах першої світової Штангей перебував недовго: 1915 року потрапив у німецький полон, де пробув більше трьох літ. Після повернення на Україну потрапив у бурхливий вир подій. В Умані з ініціативи есерів був скликаний селянський з’їзд. Штангея обрали делегатом. У травні 1919 р., в часи Директорії, лівий есер Клименко організував на Уманщині селянське повстання, в якому взяв участь і майбутній письменник.

Слайд 4

У травні 1919 року, за часів Директорії УНР, лівий есер Клименко організував на Уманщині селянське повстання, в якому взяв участь і майбутній письменник. Після встановлення влади більшовиків був обраний народним суддею, а восени 1919 року вступив в учительську семінарію. У зв'язку з реорганізацією цього закладу Штангей почав працювати на ниві освіти, пізніше навчався в Київській медичній академії, однак незабаром захворів і змушений був знову вчителювати в сільських школах.

Слайд 5

У 1924 році очолив Уманське бюро рабселькоровського газети «Робітничо-селянська правда». У наступному році вступив у ВКП (б) і переїхав до Катеринослава. Був на партійній роботі. Пізніше, знову в редакції газети «Робітничо-селянська правда». У 1927 р перебрався до Харкова. Був завідувачем відділом масово-політичної роботи клубу ім. Блакитного. 1927 став знаменним для письменника - з'явилася перша книга його оповідань «Наймичка». Потім побачили світ «Злочин в степу» і «Образа» (1929). З 1930-го по 1932 рік з-під пера його вийшло шість книг.

Слайд 6

Окремими виданнями вийшли книжки оповідань: «Батрачка» (1927), «Злочин у степу», «Образа» (1929), «Золотий», «Межа» (1930), «Один день», «Удруге народжені» (1931), «На землі», «Том новел» (1932), «Один день» (1933).

Слайд 7

В. Штангей належав до активістів літературної організації селянських письменників України «Плуг», працював заступником редактора однойменного журналу, редагував журнал «Радянська школа».

Слайд 8

6 грудня 1934 був заарештований у справі «боротьбистської контрреволюційної організації». За два місяці арешту він вісім разів давав свідчення. Заарештований «визнав» свою «провину»: участь в есерівському повстанні і присутність на есерівському з'їзді, що кваліфікувалося як контрреволюційна діяльність. До цього ж харківські співробітники НКВС додали міфічну підготовку до терористичного акту.

Слайд 9

Письменника в січні 1935 р перевезли до Києва. Виїзною сесією Військової колегії Верховного суду СРСР у м Києві 27-28 березня 1935 р засуджений за ст. 54-8-11 КК УРСР на 10 років позбавлення волі. Відбував покарання на Соловках. Особливою трійкою НКВД 9 жовтня 1937 р засуджений до вищої міри. Розстріляний 3 листопада 1937 в Карелії (Сандармох).

Слайд 10

Реабілітований посмертно в 1956 році.

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання