РЕМОНТ ПОБУТОВИХ НАГРІВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ознайомлення з електронагрівальними побутовими приладам, з особливостями їх будови, призначенням; навчитися читати паспортні дані, виявляти елементарні несправності електроприладів на прикладі електричної праски; засвоїти прийоми роботи та правила безпечного користування нагрівальними електроприладами;
засвоїти знання про основні види побутових нагрівальних приладів та їх призначення; уміти розрізняти технічні характеристики та особливості будови різних побутових нагрівальних приладів; знати будову електроплитки, електрокаміна, електропраски, електропаяльника; уміти виконувати ремонт контактних з’єднань, демонтаж та монтаж приладів.
Ніхром- сплав нікелю, заліза и хрому, що відзначається високою жаростійкістю. Фехраль - жаростійкий сплав із заліза, хрому та алюмінію. Нікелін - сплав міді та нікелю, що відзначається високою жаростійкістю.
Перед тим як вмикати електроприлад в мережу електричного струму, необхідно впевнитись у справності його струмопровідних елементів. Для цього потрібно перевірити стан ізоляційної оболонки електричного шнура, надійність кріплення деталей штепсельної вилки, вимикача, стан нагрівального елемента. Необхідно також з'ясувати, чи не торкаються оголені струмопровідні елементи корпусу електроприладу. Якщо за зовнішніми ознаками не виявлено неполадок або ушкоджень, прилад можна вмикати в електромережу. Якщо прилад не працює - це означає, що неполадки виникли в закритих для огляду місцях приладу. З метою виявлення та усунення неполадок прилад знеструмлюють, тобто вимикають із електромережі. Потім приступають до виявлення неполадок в елементах електричного кола електроприладу.
Контроль справності струмопровідних жил електричного шнура. Контроль справності штепсельної вилки. Перевірка справності контактної колодки та контактних виводів приладу. Перевірка справності нагрівального елемента. Така послідовність є загальною і обов'язковою майже для всіх випадків виявлення несправностей в електричному колі.
Вивчення будови електропаяльника Вивчення будови електропраски Вивчення будови електрообігрівача Вивчення будови електроплитки
Самостійно опрацювати за підручником розділ «Ремонт побутових нагрівальних приладів» (с.164), записати у зошит основні визначення та терміни по темі. Знайти вдома побутовий нагрівальний прилад і під наглядом дорослих визначити до якого виду він відноситься, які в ньому несправності, при можливості виконати ремонт приладу, всі операції і послідовність виконання роботи описати в зошит. Підготувати виступ на 2 хв. про виконану роботу.
Схожі презентації
Категорії