Особливості догляду за плетеними виробами з натуральних матеріалів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Презентацію підготувала учитель трудового навчання Смілянського НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. №3-колегіум” Попова Галина Яківна
Завдання уроку: ознайомитись з правилами догляду за плетеними виробами з натуральних матеріалів; виготовлення власного виробу за обраною схемою.
Актуалізація опорних знань 1. Ряд повітряних петель – це ланцюжок 2. Петлі підйому – це повітряні петлі, які вив'язують тільки на початку кожного ряду 3. Ведуча петля – це петля розміщена на гачку
4. Номер гачка – це діаметр голівки в мм 5. У портфелі гачок зберігають горизонтально 6. Загострений кінець гачка називається борідкою
1. Плетені вироби слід прати в теплій (40°С) м'якій воді. Гаряча сприяє усадці і зміні структури.
Трикотажні речі слід завжди прати вручну, не терти, а тільки м'яко стискати їх. Якщо при пранні терти трикотажне полотно, на ньому можуть з'явитися ґудзки.
2. Випраний виріб слід добре прополоскати. При полосканні виробів з вовни, вода для першого полоскання обов'язково повинна мати ту ж температуру, що й вода для прання, інакше вовна може збігтися.
3. Після прання виріб слід загорнути в махровий рушник, покласти його на горизонтальну поверхню і розправити.
4. Залежно від узору плетеного виробу його прасують або пропарюють, накривши двома шарами вологої марлі.
5. Зберігати плетені вироби потрібно вільно складеними. Вішати їх на плічка в жодному разі не можна.
Щоб уникнути розтягування зберігайте їх складеними на полицях шафи. Але й не притискайте сильно, щоб вони не втратили свою форму і об'єм.
На Вашому трикотажному виробі з'явилися ґудзки? Ні в якому разі не обривати їх, а скористайтеся спеціальною щіткою для їх видалення.
Закріплення нових знань Чому важливо дотримуватись правил догляду за плетеними виробами? Якої температури повинна бути вода для прання? Чому вовняні вироби під час прання не можна терти? Як зберігають в'язані вироби?
Схожі презентації
Категорії