Як правильно поєднувати сир і вино
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Загальні правила поєднання сиру і вина Вибираючи сир до конкретного вина, керуйтеся нескладними правилами: 1. До витриманого вина підходить зрілий сир. 2. Біле вино можна поєднувати з гострими, пікантними сирами і сирами з вираженим смаком, червоні — з м’якими за смаком, делікатними. 3. Чим гостріший і вираженіший смак сиру, тим більш сильним має бути вино.
. 4. До сиру не слід подавати вино тривалої витримки в дерев’яних бочках. 5. Вважається, що вино і сир з одного регіону вдало доповнюють один одного, але так само вони можуть скласти гармонійну пару продукції, виробленої в іншому регіоні. Організовуючи святкове застілля, на якому буде кілька видів вин, включіть в меню сирну тарілку з різними сортами сиру, враховуючи марки пропонованих напоїв.
Який сир підходить до цього вина? А тепер пропонуємо вашій увазі найбільш популярні поєднання конкретних сортів сиру з вином: 1) Варені пресовані сири, такі як Бофор, Пармезан, Конте і т. п. рекомендується подавати зі спокійними білими і фруктовими червоними винами. Наприклад, червоне Божоле, біле Шаблі, Мерсо, червоне і біле Макон. 2) Неварені пресовані сири, такі як Чеддер, Едамер, Гауда та ін. зазвичай подають з червоними винами: Піно Нуар, Каберне, Мерло. Так само, при бажанні, до неварених пресованих сирів можна підібрати рівне по силі смаку біле вино. 3) Сири з молока овець і кіз, такі, як Шевр, Сент-Мор та ін. поєднують в залежності від консистенції: ніжні, свіжі сири подають до легких червоних фруктових вин, а сухі сири — до білих і рожевих вин зі свіжим смаком. Наприклад: Совіньйон. Козячі сири дуже смачні з ігристими винами та шампанським.
. 4) Свіжі, вершкові або сирні сири — Рікотта, Моцарелла, Фета — рекомендуються до легким білим і рожевим винам. Так само можливе їх поєднання з молодими червоними винами без в’яжучого смаку. 5) Блакитні сири з пліснявою — Рокфор, Бле де Кіс, Данаблу і т. п. смачні з десертними винами, сухими білими винами з вираженим смаком і з кріпленими, сильними червоними винами. Наприклад: Порто Вінтаж, Сотерн, Шатанеф-дю-Пап та ін 6) М’які сири з цвілевою скоринкою, такі як Брі і Камамбер, поєднуються і з білими, і з червоними винами. До молодого сиру підійде легке червоне вино, до зрілого — більш сильне вино. Так, разом з Брі подають: червоне Божоле Вілляж і Шинон, біле Пюліньї-Монраше. Камамбер поєднується з Корбье і Бандоль.
. 7) М’які сири з обмитими краями — Маруаль, Лімбургійська, Епуасс і т. п. підходять до міцних червоних і десертних білих вин. Наприклад: Кортон, Пойяк, Макон та ін.
Як скласти сирну тарілку Сирною тарілкою називають тарілку або дошку з розкладеним на ній сирним асорті. Варіантів її оформлення може бути кілька, наприклад: 1 — Сир розкладається в порядку від ніжних до гострих сортів за годинниковою стрілкою. До речі, пробувати сири слід у такій же послідовності. 2 — М’які сорти сиру укладаються в центрі тарілки, а тверді — по її краях.
. При оформленні сирної тарілки дотримуються наступних правил: — перед нарізкою сир слід дістати з холодильника і залишити без упаковки при кімнатній температурі приблизно на годину; — нарізати сир можна сегментами, так щоб у кожному з шматочків були серцевина, скоринка і край продукту, а можна невеликими шматочками, які встромляються шпажки; — тверді сири ріжуть масивними подвійними ножами з ручками, а блакитні — спеціальним ножем з волосінню; — для поділу контрастних сортів сиру на тарілку укладають шматочки фруктів, горіхи (мигдаль і волоські) або гілочку зелені (наприклад, м’яти). З фруктів слід вибрати ананас і ківі до твердих сирів, виноград — до блакитних сирів, груші — до сирів з цвіллю.
. Подавати сирне асорті слід з кількома ножами для перекладання сиру з загальної тарілки в порційні: ножів бажано мати хоча б двома — окремо для гострих і ніжних сирів, щоб не змішувати їх смаки. На кожній тарілці бажано мати шість основних смаків сиру: ніжний (козячий або овечий сир), свіжий (білий сир), нейтральний (реблошон), виражений (брі і камамбер), гострий (тверді витримані сири) і пікантний, дуже гострий (блакитний сир). Втім, формувати асорті можна, виходячи зі своїх смакових переваг.
. Рецепт сирної тарілки: — 50 г маасдама; — 50 г камамбера; — 50 г гауді; — 50 г кравасаля; — 50 г дор-блю; — 50 г винограду для прикраси; — 10 г дрібного крекеру для прикраси. Гауду наріжте невеликими шарами, інші сири трикутниками і розкладіть нарізку на тарілці. Прикрасьте блюдо виноградом і крекером.
Схожі презентації
Категорії