X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВИМОГИ ДО СЕРТИФІКАЦІЇ ОРГАНІЧНОЇ ЗАГОТІВЛІ ДИКОРОСЛИХ ПРОДУКТІВ

Завантажити презентацію

ВИМОГИ ДО СЕРТИФІКАЦІЇ ОРГАНІЧНОЇ ЗАГОТІВЛІ ДИКОРОСЛИХ ПРОДУКТІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

18 грудня 2012 року ВИМОГИ ДО СЕРТИФІКАЦІЇ ОРГАНІЧНОЇ ЗАГОТІВЛІ ДИКОРОСЛИХ ПРОДУКТІВ Г О Р Б Олег Олександрович

Слайд 2

Загальна інформація До дикорослих продуктів належать продукти, отримані методом збору в місцях дикої природи та таких, що не відносять до сільськогосподарського виробництва. Це можуть бути: ягоди та фрукти, горіхи, різні частини лікарських рослин, гриби, березовий чи кленовий сік тощо.

Слайд 3

Процес сертифікації органічного виробництва - це процедура, що дозволяє виробнику підтвердити відповідність методів, що запроваджуються на господарстві, вимогам органічних стандартів та дозволяє отримати доступ на ринок органічної продукції. Результат сертифікації залежить від підготовки господарства до інспекції та ретельного ведення обліку всіх заходів, що запроваджуються на виробництві.

Слайд 4

Складові успішного проходження сертифікації

Слайд 5

Загальні правила ведення органічної заготівлі дикорослих продуктів Вимоги до територій збору Органічний збір дикорослих продуктів може відбуватися тільки на добре визначених територіях збору. Території збору не повинні оброблятися будь-якими забороненими засобами (згідно стандартів) принаймні три роки. Необхідно надати документальне підтвердження того, що територія не оброблялася. Документ може бути виданий власником території, або якщо це державна власність органом, що здійснює безпосередній контроль даної території (наприклад: лісництво, сільська рада тощо). Для кожної території збору має бути заповнена окрема форма - Опис території збору (бланк надає сертифікаційний орган).

Слайд 6

Наявні та потенційні ризики Потрібно дотримуватись наступних мінімальних рекомендованих відстаней: 50 км від будь-яких радіаційних джерел; 5 км від мегаполісів, міст та аеропортів; 1 км від великих заводів та індустр. будівель; 300 м від великих доріг, залізничних шляхів, населених пунктів, малих підприємств та інтенсивних сільськогосподарських угідь; 100 м від невеликих асфальтованих доріг та обочин.

Слайд 7

Карти територій збору Для всієї території збору, повинні бути наявні карти, з масштабом щонайменше 1:50 000, де чітко вказані межі територій та назви (чи нумерація) всіх ділянок збору. На карті необхідно зробити відповідні відмітки, якщо поблизу можуть знаходитись потенційні джерела забруднення: промислові та небезпечні об'єкти, сільськогосподарські поля тощо.

Слайд 8

Збір з інтенсивно культивованих сільськогосподарських угідь Збір дикорослих продуктів на інтенсивних полях не може бути організований навіть, якщо останні є органічними. Збір з дерев між інтенсивними с/г угіддями не може бути сертифікований. Такі землі повинні бути виключені зі збору і позначені на карті.

Слайд 9

Збір з некультивованих та екстенсивних полів може бути сертифікований при таких умовах: власник землі проінформований і повинен надати дозвіл щодо комерційної заготівлі на ній; землі є перелоговими протягом останніх 15 років; вказані мінімальні дистанції є витриманими; екстенсивні землі: території збору можуть бути слабо культивовані. Екстенсивними вважаються території випасання та заготівлі сіна, якщо вони не удобрюються і густота тварин не перевищує рівня ризику забруднення.

Слайд 10

Вимоги до продуктів заготівлі: Рослини повинні рости в природних умовах. Збір дикоросів повинен бути екологічно раціональним та не загрожувати екосистемі. Має бути завжди доступним оновлений список продуктів заготівлі, що включає назву рослини, латинську назву, частину, що збирається (корінь, плід, квітка, пагін тощо) та стан продукту (сухий, свіжий), назва чи номер території збору, запланована річна кількість збору, період збору. Для кожного продукту заготівлі має бути заповнена окрема форма: Опис продуктів заготівлі (бланк надає сертифікаційний орган).

Слайд 11

ЗБИРАЧІ Усі збирачі повинні пройти інструктаж та знати правила збору. Якщо є кілька збирачів з однієї родини, дозволяється зареєструвати лише одного представника. Для кожної території збору потрібно мати повний перелік збирачів та дані про них (ПІБ, код, адреса, кількість збирачів від сім'ї, паспортні дані). Закупівля органічної продукції дозволяється тільки від зареєстрованих збирачів. Кожен збирач має отримати від закупівельного центру пам'ятку, в якій буде вказано основну інформацію про продукт збирання, короткий звід правил збору та карта території збору. Під час інспекції має бути наявний повний перелік збирачів для кожної території збору або закупівельного центру (мінімальна інформація: ПІБ, адреса, кількість збирачів від сім'ї) та відмітка про проходження інструктажу стосовно правил збору.

Слайд 12

ЗАКУПІВЛЯ ПРОДУКЦІЇ: Під час закупівлі потрібно перевіряти, щоб тільки зареєстровані збирачі поставляли продукцію. Процес закупівлі має бути задокументованим. Органічна продукція на закупівельній станції повинна завжди маркуватися як «органічна». Органічна продукція повинна чітко відокремлюватися від неорганічної.

Слайд 13

Особливо ретельно потрібно контролювати процеси сушіння та іншої переробки збирачами у власних домівках. Ці місця повинні бути доступними для перевірок , які можуть здійснюються сертифікаційним органом. Рекомендовано, щоб покупець забезпечив збирачів усім післязбиральним обладнанням для досягнення найвищої якості Також рекомендується, щоб збирачу надали чисту тару (наприклад чисті мішки). Місце сушіння і зберігання потрібно ретельно провітрювати, щоб уникнути розповсюдження грибкових хвороб. Переробка, зберігання та транспортування:

Слайд 14

Контроль за шкідниками в приміщенні: У приміщеннях повинні проводитись відповідні заходи для попередження зараження шкідниками. Використання синтетичних засобів дозволяється тільки у випадку, якщо обробка абсолютно необхідна. Ці засоби можуть бути використані, коли склади та/або переробні приміщення пусті. Повинен бути дотриманий період очікування (у 3 рази довший ніж зазначено в специфікації). Використання засобів для контролю за комірними шкідниками повинно документуватися (засіб, час застосування, період очікування).

Слайд 15

Документація виробництва: (Для ведення органічного виробництва дуже важливе значення має ведення та організація документації). Кожне органічне господарство повинно: зберігати оригінали квитанцій/рахунків на всі куплені засоби (напр.: інгредієнти, тару тощо) так само, як і на продану продукцію; вести журнали виробництва: журнал закупівлі; журнал приймання, журнал зберігання тощо; зберігати дозволи на збір та інші документи, що стосуються заготівлі дикорослих продуктів. Документація повинна зберігатися щонайменше 5 років.

Слайд 16

МАРКУВАННЯ: (Покидаючи органічне господарство, продукція повинна правильно маркуватися). Маркування має містити наступну інформацію: відправник, адреса; виробник, адреса; якість продукту (як зазначено в сертифікаті); назва продукту; стандарт; номер партії; вага. Якщо продукція відправляється насипом, дана інформація зазначається в супровідних документах.

Слайд 17

Простежуваність та документація: Одним із найголовніших правил під час виробництва органічної продукції є простежуванність потоку продукту на всіх етапах, починаючи з приймання органічної сировини до кінцевого продукту та чітка ідентифікація партій. Документація на підприємстві повинна бути організована таким чином, що дозволяє простежити потік продукту, враховуючи кількості. Уся документація, що стосується органічного виробництва, повинна зберігатися на підприємстві протягом 5 років.

Слайд 18

Процес сертифікації: Процес сертифікації є безперервним та включає в себе процес щорічної інспекції та сертифікації. Під час інспекції затверджений інспектор сертифікаційного органу перевіряє господарство та відображає в інспекційних документах фактичний стан речей на господарстві. Інспектор не є особою, що приймає рішення. Відповідно до вимог органічних стандартів господарство, що працює за органічними технологіями, проходить перевірку один раз на рік - щорічна інспекція. З метою додаткового контролю за результатами щорічних перевірок можуть бути також організовані додаткові перевірки.

Слайд 19

ІНСПЕКЦІЯ: Перша інспекція - є важливим початковим етапом процесу сертифікації. Від результатів, що будуть зафіксовані під час першої інспекції залежить весь подальший сертифікаційний процес.

Слайд 20

Пакет документів, що повинен бути підготовлений до інспекції: ІЗаповнений Опис оператора Додатки: 1.Список продуктів заготівлі (подати в Описі Оператора або як окремий документ). 2. ОС Форма [ІІ.2-Е-001-01] «Опис територій збору» для кожної території збору. 3. ОС Форма [ІІ.2-Е-001-02] «Опис продуктів заготівлі» для кожного зібраного виду рослин.

Слайд 21

4. Карти територій збору та інформація про власників територій збору. 5. Список (и) збирачів по всім територіям збору або закупівельним центрам. 6. Зведені дані по зібраним кількостям (форма ОС [ІІ.2-Е-001-03] або власний подібний документ) для кожного закупівельного центру. 7. Підтвердження, що території збору не були оброблені забороненими засобами протягом останніх трьох років.

Слайд 22

8. Офіційні дозволи на збір для всіх продуктів. 9. Контракти між Оператором та закупівельними центрами. 10. Внутрішні правила збору. 11. Наукові дані про рослини, що збираються. Ці дані повинні містити інформацію про відновлення видів та екологічно раціональний збір частин.

Слайд 23

12. Пам'ятка збирача, що містить інформацію про продукт збору, короткий звід правил збору та карту території збору. 13. Документація боротьби з шкідниками на об'єктах. 14. Внутрішні документи, що стосуються навчань персоналу.

Слайд 24

Процедури, які повинні бути наявні на підприємстві, що займається заготівлею органічної продукції: ПР 1 Процедура проведення навчань та інструктажів. ПР 2 Процедура обробки продуктів після збору/після закупівлі. ПР 3 Процедура проведення закупівлі продукції. ПР 4 Процедура перевірки діяльності зі збору продукції. ПР 5 Процедура поводження з неякісною продукцією, що описує правила поводження з продукцією, яка не відповідає Стандартам. ПР 6 Процедура поводження зі скаргами клієнтів.

Слайд 25

МІЖІНСПЕКЦІЙНИЙ ПЕРІОД: Між щорічними інспекціями оператор повинен дотримуватись правил ведення органічного господарювання та повідомляти про зміни: Зміни в територіях збору. Зміни в списку збирачів. зміни в списку постачальників. Зміни списку продуктів заготівлі. Зміна виду (або збільшення видів) діяльності. Зміна адреси чи назви приміщення.

Слайд 26

РЕЗУЛЬТАТИ ЩОРІЧНОЇ СЕРТИФІКАЦІЇ У результаті сертифікації виробник кожного року отримує пакет Сертифікаційних документів, до якого входять: Сертифікат (у разі позитивного рішення). Сертифікаційне Рішення. Підсумкова Оцінка. Інспекційний Звіт. Інформація про сертифіковане підприємство заноситься в базу даних на сайт«Органік Стандарт»: http://www.organicstandard.com.ua/ua/clients

Слайд 27

Дякую за увагу!!! ГОРБ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ +38 067 409 12 42 gorb_oa@i.ua gorb@pdaa.edu.ua

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне