X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відкритий доступ і альтметрікс перспективи використання відкритих метрик у вітчизняному бібліотекознавстві

Завантажити презентацію

Відкритий доступ і альтметрікс перспективи використання відкритих метрик у вітчизняному бібліотекознавстві

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Відкритий доступ і альтметрікс: перспективи використання відкритих метрик у вітчизняному бібліотекознавстві

Слайд 2

Наукометрія – наукова дисципліна, що вивчає еволюцію науки шляхом численних вимірювань наукової інформації і яку часто використовують для оцінки виконання та фінансування наукових інститутів, груп, окремих дослідників.

Слайд 3

Вади наукометричних показників: показники довго розраховуються; не завжди враховують особистий внесок автора; охоплюють не всі види наукових документів; часто ігнорують неангломовні документи; нечутливі до негативного контексту цитувань; не помічаються первинні роботи, натомість цитуються вторинні; незахищені перед неетичними маніпуляціями…

Слайд 4

Бум соціальних веб-сервісів призвів до появи АЛЬТМЕТРІКС

Слайд 5

Альтметрікс – нові альтернативні метрики, які побудовані на основі соціального вебу для аналізу та інформування наукового співтовариства.

Слайд 6

На думку авторів Маніфесту альтметрікс http://altmetrics.org/manifesto/ у недалекому майбутньому впливовість наукових публікацій визначатиметься чотирма основними способами, в тому числі і за допомогою інструментів альтметрікс.

Слайд 7

http://altmetric.com

Слайд 8

https://qross.atlas.jp

Слайд 9

http://impactstory.org

Слайд 10

Інструменти альтметрікс використовують унікальні ідентифікатори авторів та документів...

Слайд 11

…але як правильно ідентифікувати документи більшості вітчизняних науковців?

Слайд 12

Згідно результатів дослідження http://hdl.handle.net/10760/17964, попри значну декларативну підтримку Відкритого доступу, більшість вітчизняних бібліотекознавців мляво застосовує сучасні комунікаційні можливості та відчувають певні технологічні труднощі щодо ефективного використання відкритих наукових каналів. Для зміни ситуації на краще було створено проект ДокШир, що покликаний надавати вичерпну інформацію про відкриті національні та міжнародні бібліотекознавчі ресурси Мережі і, водночас, забезпечувати детальну технічну підтримку з питань самоархівування та промоції вітчизняних бібліотекознавчих документів.

Слайд 13

http://www.docshyr.info

Слайд 14

Розділи «ДокШир» Стислий довідник про Відкритий доступ; Навігатор відкритих бібліотекознавчих веб-ресурсів; Бібліотекознавчі документи.

Слайд 15

Як подати документ на ДокШир Авторові слід укласти коротке науково-популярне повідомлення на основі власного дослідження, а сам текст дослідження самоархівувати на FigShare. У результаті, на сторінках «ДокШир», дослідження буде представлено не лише повідомленням та посиланням на повний текст, а й міститиме спеціальний код веб-інструменту ImpactStory.

Слайд 16

FigShare – рекомендований сервіс. Документ запропонований для представлення на ДокШир, може зберігатися і на інших відкритих ресурсах.

Слайд 17

Віджет ImpactStory Унизу кожної сторінки з представленим документом, користувачі можуть побачити спеціальний віджет від ImpactStory, що дозволяє отримувати оперативні дані про використання даного документу.

Слайд 18

Перші місяці функціонування проекту вказали на брак інтересу наших бібліотекознавців до написання науково-популярних повідомлень, і тому…

Слайд 19

…ДокШир почав активно пропонувати авторам подарувати «друге життя» своїм доповідям.

Слайд 20

Як правило, доповіді фахівців бібліотечної справи супроводжуються показом яскравих, інформативних презентацій. Щоправда, у рамках конференції їх може побачити обмежена кількість колег-спеціалістів, а через слабко розвинуту традицію самоархівування у бібліотечній галузі, часто варті уваги презентації так і не отримують ту кількість схвальних відгуків, на яку вони заслуговують.

Слайд 21

Представлення презентацій на «ДокШир» Назва; Опис; Плеєр SlideShare; Для цитувань; Віджет ImpactStory

Слайд 22

Сталість елементу «Для цитувань» дозволяє отримувати інформацію про використання документу в різних соціальних сервісах

Слайд 23

В результаті: Автори отримують додаткову можливість для промоції своїх робіт, + звіти про використання своїх документів; Бібліотечна спільнота отримує додатковий шанс для ознайомлення з важливими дослідженнями, + можливість перевірки інструментів альтметрікс.

Слайд 24

Документи українських авторів на «ДокШир»: TOP-3 за кількістю переглядів Ірина Кучма ВІДКРИТИЙ РЕПОЗИТАРІЙ: СТВОРЕННЯ ЗА 22 КРОКИ – 437 Міхаіл Кудряшев ПОШУКОВА ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕКСТІВ САЙТУ БІБЛІОТЕКИ – 276 Оксана Бруй СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ СУЧАСНОЮ БІБЛІОТЕКОЮ – 227 Станом на січень 2014 р.

Слайд 25

Перші місяці функціонування проекту довели очевидне: Представлення документу на ДокШир збільшує кількість його переглядів та поширень.

Слайд 26

Динаміка цитування веб-документів у бібліотекознавчих виданнях Опрацьовано пристатейні списки використаної літератури в трьох фахових журналах: «Бібліотечний вісник», «Вісник Книжкової палати» і «Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія» за 2004–2013 рр.

Слайд 27

Майбутнє проекту залежить від еволюції моделі наукової комунікації і чи знайдеться у новій системі місце для ДокШир.

Слайд 28

Сергій Назаровець Бібліограф 1-ї категорії НТБ НУ «Львівська політехніка», Аспірант ХДАК, Радник FigShare snazarovetc@lp.edu.ua

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне